Rocket Science (2007) ☆ 👁

(Jeffrey Blitz)

amerikai dráma, vígjáték

3,6

2010-06-19 22:46:48 mchn (4) #2

A vigjatek besorolast ki is vennem. Ertem en, hogy miert van ott, neha van 1-1 felnevetos pillanat, de igazabol az osszes szereplo serult, kapunk egy nagyon minimalis happy endet es ennyi. A film maga abszolute jo lett, szivesen neznek tobb ilyet.

2008-02-03 20:12:25 MDM (4) #1

Keserédes karikatúra a gimnáziumi szenvedésekről, teletűzdelve Wes Andersont idéző szituációkkal, ez a Rocket Science. Egy újabb film, mely nem a világ megváltására hivatott, csupán nagyszerű szórakozást biztosít a maga száz percében. Sokan a Little Miss Sunshine-hoz hasonlítgatták, ami egy részről érthető, hisz valamelyest Blitz filmjének hangulata eszünkbe juttathatja a Család Kicsi Kincsét, de míg a tavaly két Oscarral jutalmazott road-movie szerethető történetének elbeszélése közben azért igen erősen rugdossa az amerikai társadalmat, jobban mondva annak a sznob "be happy" középosztályát, addig a Rocket Science csak sokkal visszafogottabban minősít, és a hangsúly megmarad a történetmesélésen. A sztori azonban nem túl vaskos. Ginny, a gonosz, stréber lányka megkörnyékezi szegény dadogós, kommunikálni is alig tudó fiút, Halt, és meggyőzi, hogy csatlakozzon a vitacsapathoz. A dolog azonba rosszul sül el, Hal leég, Ginny meg lelép. A gyámoltalan fiú azonban nem adja fel. Ha most szemeitek előtt már kezd derengeni a kép, amint Hal üdvrivalgásban kitörő tömeg előtt lemossa a színről a többi versenyzőt, gyorsan hessegessétek el ezt az otromba képet, a filmet nézve sem lesz szerencsétek hozzá. És bizony ezért lett a Rocket Science kiváló hangulatmozi, mert első percétől a földön jár, nem repdes hollywoodi magasságokba. Hagyja kibontakozni bizarr hőseit a még náluk is bizarrabb kisvárosi terepasztalán. Blitz ezzel a darabbal ötösre elvégezte a Wes Anderson "iskolát". Mi pedig mit tehetünk, jó képet vágunk hozzá, a végkicsengés pozitív, de rezignált, a mozi átélhető, szerethető szimpatikus. Nem túl eredeti? Majd legközelebb.