A Guide to Recognizing Your Saints (2006) ☆ 👁

Őrangyallal, védtelenül

(Dito Montiel)

amerikai dráma, krimi

3,6

Dito: A végén, ahogy már mondtam, elhagytam mindent és mindenkit. De senki, soha senki nem hagyott el engem...

Antonio: Istenem Dito, annyi mindent elakarnék mondani neked...de most nem tudom mit mondjak...de most nem tudom mit mondjak.

Dito: Mármint nem tudom mit vártam mi fog odabent történni. Antonio létezik. Őrület.

Diane: Hé a nevem Diane, szeretek kefélni.
Jenny: Hé a nevem Jenny és itt az utolsó szálig mindenki egy rohadt vicc.
Nerf: A nevem Nerf és ez az egész egy szar.
Guiseppe: Guiseppe vagyok, Antonio öccse.
Laurie: Laurie vagyok és mindenki elfog hagyni és ez így lesz.
Antonio: Én egy szaros kis bunyós vagyok. Hát ez vagyok én.

Laurie: Monti fia.
Dito: Úgy bizony.
Laurie: De tudod, Flori fia is vagy.
Dito: Igen.
Laurie: Ezért vagy ilyen elcseszett.
Dito: Igen, de mennyire.
Laurie: Mi van? Azt hiszed, elmehetsz? Most tényleg azt hiszed, hogy lelépsz? Rajta! Húzz a francba! Te nem fogsz elmenni. Nem azért utaztál ide a gyetvából, hogy most újra elmenj.
Dito: Nem tudhatod. Te nem tudod, milyen volt abban a házban. Oké?
Laurie: Oké.
Dito: Oké!?
Laurie: Figyelj, akarod, akarod hallani? Mert én vagyok az egyetlen, aki megmondja neked az ég tudja, miért. Jól van? Megölted! Megölted az apád, amikor elmentél. Hallod, amit mondok? Megölted őt, véres csíkot húztál, amikor elmentél. Úgyhogy hagyjál engem, hagyd ezt az egész szart, felejtsd el! Jól van? Megölted az apádat és megölted az anyádat. Az elmúlt húsz rohadt évben apád haldokolt csak arra várva, hogy hazajöjj. Hogy apa, elcseszted, apa, rosszul vagyok tőled, apa, akármi, amit ki kell adnod abból az begörcsölt kis agyadból.
Dito: Érj hozzá még egyszer a fejemhez, és beborulok!
Laurie: Csak rajta, borulj be! Borulj csak be! Ereszd ki, ahelyett hogy elrohannál! Azt hiszed, férfi vagy? Az csak egy behúzott farok a lábaid közt. Menj haza, és gondoskodj az anyádról! Menj haza, és gondoskodj az apádról! Ez az, amitől majd férfi leszel. Ez minden, amid maradt. Mert ha ezt nem játszod meg, kurvára késő lesz!
Dito: Rendben, persze.
Laurie: Igen!

Dito: Indulunk a kórházba! Hol van anya? Anya! Hol van?
Monti: Miért nem tűnsz el? Menj el a házból!
Dito: Szerettél engem? Valaha?
Monti: Azt, azt mondtam, menj! Menj!
Dito: Apa, szerettél engem vagy nem? Apa, ezt tudnom kell! Gyerünk, hazudd, hogy igen, hadd érezzem magam egy darab szarnak! SZERETTÉL ENGEM VAGY NEM? VÁLASZOLJ!
Monti: Egy apa mindig...
Dito: NEM EGY APA, TE!
Monti: Hát persze hogy... Ez volt az utolsó szavam, mielőtt elmentél.