Premonition (2007) ☆ 👁

(Mennan Yapo)

amerikai dráma, fantasy, thriller

3,1

2019-03-08 18:33:37 csabaga (4) #30

Mikor első alkalommal láttam, nem nagyon figyeltem, csak annyi jött át, a múltat nem lehet megváltoztatni.
Másodszorra érdekesebb, elgondolkodtató filmnek tűnt, de néhány furcsasága nem volt világos.
Részben újranézéssel, részben mások véleménye segítségével csak összeállt a logikus, kirakós játék, nincsen itt hiba a filmben, csak nem szájbarágós.

Azon gondolkozom, ha 150 perc lenne a játékidő, sok szerepet kibővítenek, beleraknak még néhány nagyobb nevet és egy kultikus státuszba levő rendező hozza le, akkor sokkal nagyobb híre lenne....

2018-03-17 21:23:58 dorothygale (4) #29

Jó ez a film ,a sok negatív kritika ellenére...persze nyomasztó, s lehet idegesítő egy ilyen női szerep...de pont ilyennek kellett lennie. Kétségbeesett, útkereső, zavarodott...s akár igaz is lehetne...biztosan vannak akik szerint az is...

2013-07-21 23:40:31 vologya (4) #28

Mostanában nem tudok elszakadni Sandra Bullock filmjeitől (vagy tőle;) az m1-nek köszönhetően. Azon kívül, hogy néhány dolgot túlzónak éreztem, pl. a kényszerkezelést, vagy azt, hogy éppen azzal sodorta veszélybe férjét, hogy segíteni akart, tetszett a film. Érdekes ábrázolás arról a lelkiállapotról, amibe belekerülhet az, aki épp elveszíti szerettét (érthető így is, úgy is). Elgondolkodtató az út, amit mutat arról, hogy hogyan lehet továbblépni. Félek, a túlkapások azért kellettek, hogy legalább a közepest elérje az imdb-n :(

2011-12-31 14:44:54 eastbat (3) #27

Fura, hogy egy 200 Ft.-os ébresztőóra sok mindent megoldott volna :-)

2011-02-08 23:30:13 hhgygy (3) #26

Az időutazásos baromságokról aki akarja, elolvashatja a szösszenetemet a Final Countdown (1980) című filmről. Az is érdekes, hogy Bullock kisasszony ugyanezt az értelmetlen témát megkapta a Ház a tónál című hasonló zagyvaságban.

2011-01-18 13:03:08 Bruce94 (2) #25

Egy filmrajongó tanárom mondta, hogy ez mekkora film. Hát megnéztem, és jókorát csalódtam. Sandra Bullock tényleg egész jót alakít, de semmi extra. A történet nem lenne rossz, de valahogy nem tudott lekötni. A jeleneteket szinte előre ki lehetett találni. A kb 90 perces játékidőt pedig meglepően nehezen töltötik ki. A végét pedig inkább hagyjuk...
10/4,5

2011-01-03 21:16:16 MikolaTimea (4) #24

A történet nem fott meg, de Sandra Bullockra jó ránézni, úgyhogy elég jól el voltam szórakoztatva :D

Ha nem tudja meg a csaj hogy a pasi meghal, a pasi nem is halt volna meg. Vagy mégis?Ez vagy egy fanyar csavar, vagy simán értelmetlenné teszi a filmet, hiszen ha egyébként meg sem történt volna, miért kapta a "megérzést"? Hogy elindítsa a folyamatot? Nem tudták normális kinyiffantani szegény csáveszt?
Aki szereti az eyecandyt, nézze meg, egyébként időpazarlás.

2010-07-15 21:13:25 Sántha Orsolya (3) #23

Annyira útáltam a végét!

2010-07-04 21:11:19 caeiro (3) #22

Bocs, egyszer már kommenteltem, a véleményem nem változott...

2010-07-04 21:10:02 caeiro (3) #21

Nekem folyamatosan az volt az érzésem, a Mementót látom. Csak Bullock miatt néztem végig. Szenvedtem, mert vagy én vagyok a hülye, vagy helyenként nehéz követni, mi történik.

2010-01-04 16:21:13 egyiptomi88 (2) #20

Ha nem lett volna a sok hasonló előd nem biztos hogy olyan rossz lenne a film. De sajnos volt.

2009-01-04 00:36:48 Jereváni Rádió (2) #19

"Utoljára a Mementónál voltam kiakadva úgy, mint ennek a filmnek a nézésekor"

Ne említsük már a Mementot egy lapon ezzel a gagyival.

előzmény: caeiro (#18)

2009-01-04 00:19:09 caeiro (3) #18

Utoljára a Mementónál voltam kiakadva úgy, mint ennek a filmnek a nézésekor. Az idősíkok váltogatásával, csak annyit értek el, hogy felturbóztak egy teljesen átlagos szerelmi háromszögről szóló filmet.

2008-10-06 15:20:35 Semprini (2) #17

Megérzés helyett nyugodtan lehetne Utánérzés is a film címe, annyi hasonlót láttunk már, leginkáb a Végső állomás 1-2-3-ra gondolok. Nyögvenyelős film, nem vártam tőle túl sokat, se azt is sikerült alulmúlnia. Bullock kisasszony kb. kétféleképpen tud nézni, a romantikus vígjátékokkal ellentétben itt most a nem mosolygósra volt szükség, a férjének meg választhattak volna egy rokonszenvesebb képű színészt is, ettől persze még lehetne jó is a film, de sajnos nem az. Zagyvaság a köbön.
3,5/10

2008-10-04 09:03:19 [: Azuroo andrew :] (3) #16

Srácok azért a Déjà Vu (amely több szempontból is kifogásolható persze; ám be kell én a maga módján szerettem) és ez a izgalomdiétás Premonition nem egy kategória ;)

2008-10-04 08:28:36 Jereváni Rádió (2) #15

Egy belső info alapján a MM-ról írottakat visszavonom, kivéve az imdb-t.

2008-10-03 23:46:03 Jereváni Rádió (2) #14

„Csavarok nincsenek, a shyamalan-i fordulatokat szabira küldték, inkább a Déjà Vu baromságaira emlékeztető időzsákban kutakodik Szerencsétlen Főszereplő, és találomra következnek egymás után a napok.”

„Szegény Sandra már megint ide-oda bóklászik térben és időben, de lehet, hogy csak a vágó ivott többet, mint kellett volna.”

Daemiaen, limupei csatlakozom, én sem tudtam volna ilyen frappánsan megfogalmazni a véleményemet a filmről. Szegény Sandra Bullock, számomra a Féktelenülben érte el pályája csúcsát, azóta csak hanyatlik. ;)

MészárosMártonnal kapcsolatban nem cinkelésből írom le, mert szíve joga nagyon szeretni ezt a filmet, de azért rákattintottam, hogy mégis milyen filmeket szerethet még? Erre mit látok? Több hónapja beregisztrált, írt egy rakat hozzászólást, és még egy filmet sem osztályzott még le! Bámulatos ez az aszkézis, én biztos nem bírtam volna. Úgyhogy üzenem neki, nyugodtan dobhatja rá az ötöst. Az infót meg külön köszönjük, hogy az IMDb egy online információs adatbázis filmszínészekről, filmekről, filmsorozatokról, egyéb televíziós műsorokról :)

2008-08-19 09:22:44 walter gábor (2) #13

Csak Sandra Bullock rajongóknak ajánlott, egyébként: se füle se farka.

2008-08-03 01:11:04 Hornyai Lili (1) #12

Ez most elég csúnyán és bunkón hangzik, de szerintem ez a film annyira röhejesen rossz, hogy ezt a moziban sem tudtam megállni hangos nevetés nélkül... Utoljára talán a Kaptár 1.-en vagy a Szellemlovason nevettem ennyit és ennyire. Semmi, de semmi nem volt ebben a filmben, amit egy picit is a nézhetetlen fölé tudnék értékelni (lásd egyarcú Sandra Bullock, "rokona" egyarcú Nicholas "szellemlovas, nézz a szemembe" Cage-nek).

2008-07-09 07:45:22 Rea (5) #11

Egész jó film, simán végignéztem, be sem aludtam. Sandra Bullock az egyik kedvenc színésznőm, rossz filmet talán nem is láttam eddig tőle.
A végén másra számítottam, az utolsó képkocka meg teljesen meglepett. Erre nem is gondoltam.
Mindent egybe véve jó kis film, könnyedi esti kikapcsolódás. :D

2008-03-21 15:57:11 GothMan (2) #10

Szerintem ez a film rekordott döntött abban, hogy hány helyről lopkodta össze az ötleteit! Komolyan mondom egy félóra után már abbahagytam a számolást... ;) A sztori egyébkét nem lenne rossz, csak nagyon gyengén van összerakva, ráadásul Sandra Bullock olyan szenvtelen fapofával játsza szerepét, hogy teljesen hiteltelenné válik az egész. A befejezés pedig botrány rossz.

2008-02-23 09:05:06 Kremy (4) #9

Szerintem egyáltalán nem nézhetetlen..Inkább az abszolút nézhető kategória..Sandra Bullock nem feltétlenül volt jó választás..Julian McMahon viszont személyes kedvencem a Kés/alatt óta...

2008-02-11 19:52:37 MészárosMárton (?) #8

Megérzés – Kritika

Szerintem a film FANTASZTIKUS!
A film horror vagy dráma, netalán vígjáték? Nehéz kérdés, de én maradnék a drámánál.
Először is Sandra Bullock (Linda Queen Hanson) nem egy egyszerű főszerepet kapott, hanem ő egyben a háziasszony-feleség-családanya-hősnő is. A rendező egy viszonylag névtelen (hisz csak 2 kis díja és egy jelölése van) német színész, rendező, író, zeneszerző, producer, Mennan Yapo.
A film rövid tartalma: Linda szerető családjával él nagy boldogságban. Mindaddig a lehető legnagyobb boldogságban éli napjait,, míg meg nem kapja a hírt, hogy férje, Jim (Julian McMahon) autóbaleset áldozata lett. Reggel azonban kiderül mindezt csak képzelte… Az összezavarodott családanya eleinte azt képzeli, a baleset csak rémálom. Aztán újra megtörténik, meg újra, meg újra … Az egyik reggel maga mellett találja a ház urát, sértetlenül, máskor pedig özvegyként kel. Élete őrjítő és szívszorító zűrzavarrá változik. Linda megérzése idegtépő események sorozatát indítják el, melyek mintha az időt is kizökkentenék szokásos medréből. Élete talán mégsem volt olyan tökéletes, mint ahogy hitte. Hogy megmentse családját, kétségbeesett versenyfutásba kezd az idővel vagy a sorssal ?. Sandra Bullock ezúttal komoly oldalát mutatja ebben a túlfűtött érzelmekkel operáló, hátborzongatóan izgalmas thrillerben.
„Sandra Bullock, Hollywood minden félreérthetetlen jele szerint végleg eltévedt a különböző idősíkok bonyolult rendszerében. Míg a Ház a tónál című darabban postaládák segítségével kommunikált múlttal és jövővel, a Megérzésben saját tudatalattija ad kulcsot a még meg nem történt eseményekhez. Alakítása nyomán fény derül arra, hogyan reagál egy főállású kertvárosi családanya, ha rádöbben, hogy önhibáján kívül hirtelen látnokká vált. Vajon hogyan viselkedik akkor, ha vízióiban történetesen éppen saját szerettei közelgő haláláról szerez tudomást?”

Yapo (rendező) Sandra Bullcokon kívül mindenkinek „statisztaszerepet adott”, így a nézők másra sem figyelhetnek, csak a 45 felé közeledő, de mégis szép színésznőre figyelhetnek.

Vélemények:
Az új, 2007-es Sandra Bullock-mozi, a Megérzés jól ment az amerikai mozikban, de nem hódította meg az IMDb (ez egy online információs adatbázis filmszínészekről, filmekről, filmsorozatokról, egyéb televíziós műsorokról) olvasóinak szívét (5,7 pont), sem a nemzetközi kritikusokét (RottenTomatoes-on 9 százalék), sem az INDEX munkatársáét (10/3). Bár akad olyan szerzőt is itt, akinek tetszett (10/7,5), a Kritikus Tömegen 5.00/ 3.02., a Filmkatalóguson 5.00/4.35. (Ez a film a 998. helyen áll a filmek toplistáján! , a Filmkatalógus látogatóinak osztályzatai alapján, 100 meg 100 ezer film közül) Az általam alapított díjra, az Arany Medálra (weboldala: www. gportal.hu/portal/aranymedal ) mindenki szavazhat, így tudom, hogy sokan szeretik és szavaztak Sandra Bullockra, a filmel kapcsolatban!

Megérzés
amerikai thriller

Eredeti cím: Premonition
Ősbemutató: 2007. február 8. (Berlini Filmfesztiválon)
Magyar bemutató: 2007. május 10.
Játékidő: 95 perc

Rendező: Mennan Yapo
Főszereplők: Sandra Bullock (Linda Quinn Hanson)
Mellékszereplők: Julian McMahon (Jim Hanson), Nia Long (Annie), Amber Valletta (Claire), Peter Stormare (Dr. Norman Roth)
Díjak: -
Jelölések: Sandra Bullock - People's Choice Awards (2008)
Film - People's Choice Awards (2008)

2008-02-11 19:04:00 MészárosMárton (?) #7

Fantasztikuss!!!!!!!!!!! A kedvencem a film

2007-12-01 16:25:35 Mikkey (3) #6

egyszer nézhető érzelmes tudathasadós film. feszültség 1 szál se...

2007-11-11 13:56:51 [: Azuroo andrew :] (3) #5

Láttunk már olyat hogy a főhősünk látja vagy tudja előre sorsát így mindent megtesz azért hogy elkerülje azt, de éppen ennek a tevékenységnek köszönhetően idézi elő az adott eseményt, melyet látott előre.

Össz: 10/5

2007-10-02 01:42:02 k3pl3r (?) #4

Nekem tetszett. Csak hogy ez nem igazán thriller, hanem dráma csodálatos zenével!

2007-09-01 14:40:11 agydonor (1) #3

Röviden és tömören: egyszerűen nézhetetlen.

2007-06-05 17:25:39 limupei (1) #2

Még, hogy Hollywoodban nem újítanak. A poénok nélküli vígjáték (Bazi nagy izé és tsai) után most feltalálták a minden feszültséget és izgalmat nélkülöző thrillert.
Szegény Sandra már megint ide-oda bóklászik térben és időben, de lehet, hogy csak a vágó ivott többet, mint kellett volna:) Mindegy is, a lényeg, hogy a Megérzés egy baromi rossz film, és ezen (nekem) még azok a tényleg tetszetős boci szemek sem segítettek.

2007-05-11 09:58:40 Daemiaen (2) #1

Megérzés (Premonition, 2007, forgalmazza: Fórum Hungary)

Tulajdonképpen rossz film, nagyon rossz a Megérzés, de van benne Sandra Bullockból olyasfajta szép bocinézés, ami Klaus Badelt, thrillerektől szokatlanul lágy, ám ettől függetlenül meseszép zenéjével megszépíti nem csupán az emlékeket, de a film megtekintése közben telő-múló időt. Csavarok nincsenek, a shyamalan-i fordulatokat szabira küldték, inkább a Déjà Vu baromságaira emlékeztető időzsákban kutakodik Szerencsétlen Főszereplő, és találomra következnek egymás után a napok. De mint mondtam, ez az én szememben tökre eltörpül az utóbbi időben általam egyre kevésbé kedvelt Bullock vágyakozást, reményt és szomorúságot megformáló szép arca melltt. (SPOILER) És - sokakkal ellentétben - nekem tetszett a meglepetés-mentes, igazi szájbarágós befejezés is (SPOILER vége). Thrillerként nulla, egyszemélyes romantikus filmként viszont működik Mennan Yapo lassú alkotása.