Disturbia (2007) ☆ 👁

(D.J. Caruso)

amerikai thriller

3,4

2021-12-06 09:27:19 sptt (4) #18

A soft-horror alapjában véve eléggé alulértékelt műfaj, de ez a film az értékelések tekintetében is a helyén van. Nem nyújt semmi brutális extrát, nincs benne a Hetedikhez hasonló őrült "meglepetés", de vannak jó színészek, van egy jó vonalvezetés, jó rendezés, egy szép csaj, gyakorlatilag minden adott egy jó mozihoz. OK, nem az évtized thrillere, de mindenképpen ajánlott megtekintésre. 7/10

2010-08-11 18:10:53 copeland (3) #17

Voltak benne unalmas részek, de egyszer meg lehet nézni ha nincs jobb.

2009-09-13 21:44:28 myke7 (3) #16

A vége elég felejthetős lett.

2009-08-27 16:37:34 Mikkey (4) #15

én valahogy nagyon csípem Caruso stílusát. Shia LaBeouf-el tök jó csapatot alkotnak. megvan minden filmjének a sajátos hangulata ami nekem bejön.

2009-07-09 14:25:06 Semprini (4) #14

Tőlem is csont nélkül megkapja a jó minősítést a film. Tényleg elég szokványos thriller, de egynek nem rossz, Sarah Roemer nevét pedig megjegyzem, igazi 'eyecandy' a csaj.

2009-06-16 01:53:58 k3pl3r (?) #13

Valóban semmi extra. Gyakorlatilag mindent ki lehet előre találni, és tényleg felvonultatja az összes thriller klisét. Mégis élvezetes és feszültségteljes az egész film. A Sasszem miatt nem voltak túl nagy elvárásaim, de Caruso a maximumot hozta ki a storiból. Ha jobban belegondolok, a Sasszemnél se ő volt a "hibás". Szerintem egy jó forgatókönyvel, még talán csodákra is képes lenne.

2009-02-02 21:55:17 largo (3) #12

Ha nem alszol el már zseniális? :/

előzmény: csfantom (#11)

2009-01-10 21:11:19 csfantom (5) #11

Nekem tetszett.Nem váltotta meg a világot, de jó volt, kivételesen nem aludtam el rajta ;)

2008-12-26 10:21:38 largo (3) #10

Teljesen átlagos. Nem nyújt semmiben se újat, se meglepőt. Korrekt iparos módjára van öszerakva, amin ha itt-ott még csiszolnak és feszesebbre vágnak még akár jó is lehetne.

2008-05-25 21:28:01 GothMan (4) #9

Nekem tetszett. Persze klisé az egész, de nagyon elegánsan volt tálalva mindez. Ez a Shia LaBeouf pedig nagyon jópofa srác, akármelyik filmben is szerepel abból valahol vígjátékot csinál, úgyhogy igazán szerepeltethetnék már egy "igazi" vígjátékban is. Na, az lenne az igazi!
Ja, negatívumként azért megemlítem a gyilkosunk karakterét, ami nagyon sablonos volt, és valahogy az volt az érzésem, hogy túl gyorsan a film végére érünk. Talán ha még hozzácsaptak volna vagy húsz percet (és kicsit átírják a befejező jelenetet ;)), jobb lett volna a végeredmény. De nekem így is nagyon tetszett, mint már említettem.

2008-04-15 11:56:56 Dió (1) #8

Csak annyit mondanék, h eléggé felhúztam magam ezen a filmen. Én is elég látványosat szenvedtem alatta, az előttem lévő véleménnyel értek teljesen egyet, valszeg én is ott szúrtam el, h vártam tőle valamit. Ellenkező esetben lehet, h egy erős kettest vágnék rá, aztán elfelejteném.
Vitát nem tűrően annyit mondanék csak, h egy magát valamennyire tartó filmrajongónak nem szabad (mármint várnia tőle bármit is) - végtelenül buta (a "kiszámítható" szó ide már kevés), sőt, idióta, szokásos tinikulimázzal az átlagnál is bővebben nyakonöntött, 12 éves szinten ragadt, magát sajnos érthetetlen módon hitchkoknak képzelő rendező rettenetéről van szó. Egyszerűen borzasztó.

2008-03-15 18:41:59 Hornyai Lili (1) #7

Jujj, nekem ez fájt konkrétan. Én csalódtam benne negatívan, mert arra gondoltam, hogy egy nézhető, ártatlan, felejthető filmet fogok látni. Ehhez képest egy bosszantó, Dawson és a haverok szintjén mozgó, kiszámítható, unalmas 100 percet veszítettem az életemből.

2008-03-13 23:55:40 Jereváni Rádió (3) #6

Az újszülöttnek minden vicc új. D.J. Caruso legalább megnézte a Hátsó ablakot, az alapötletet innen szépen lenyúlta, aztán szépen eladta azoknak, akik még nem látták a hitchcocki remekművet. Ehhez még hozzátett néhány modern biz-baszt (távcsővel az internetes tömeget mégse lehet a moziba csábítani), a film kábé harmadát-felét kitevő tiniromantikával, néhány rockszámmal, és egy bődületesen bugyuta thriller-mázzal. A sztori hozza a szokásost, ő a gyilkos, aztán nem ő a gyilkos, majd mégis ő a gyilkos, az utolsó húsz perc pedig állatorvosi lóként bemutatja az összes thriller klisét, amit már ezerszer láttunk más filmekben, sokkal jobban tálalva. Hogy ezek után miért 3-as? Franc se tudja, talán, mert nem sokat vártam a filmtől, és végül is lekötött másfél órára. Ez is valami.

2008-02-11 07:34:36 goromba (3) #5

Össze van rakva, de semmi plusz.Nincs meghökkenés, nincs furfangos csavar.Egynek jó.

2008-01-06 18:31:10 emőke (2) #4

Kár, hogy ennyire kiszámítható volt... valami cseles kis fondorlatos fordulatot igazán belevihettek volna ennyi erővel...

2008-01-06 17:17:14 Farkas Eszter (5) #3

akárki akármit monnd sztem nagyon szuper film!!!!!

2007-12-01 14:02:09 Mikkey (4) #2

kicsit soká kell várni az igazi cselekményre, de moziünnepen láttam, és ott akkor nagyon meg tudott fogni.

2007-08-22 10:29:00 Daemiaen (4) #1

Disturbia (Disturbia, 2007, forgalmazza: UIP)

Úgy látszik, a nagy fordulatok kezdenek kimenni a divatból. Baj-é vagy sem, mindenki döntse el maga, mindenesetre a Disturbia a lehető legártatlanabb, legártalmatlanabb tinifilmfajta, ami picit sem izgalmas, picit hicskokk és nagyon futószalag. A lapok előre le vannak osztva: a főhős hős, a szomszéd lány szép szomszéd lány, David Morse pedig a g*ci. Na, ebből indul a nagy sztori, amelyből D.J. Caruso kihozta a maximumot: kiváló hangulatteremtése ugyan nem éri el Tom Hanksék szerencsétlenkedésének színvonalát, de bőven alkalmas arra, hogy elmerüljünk a szorongó kertvárosi amcsi infjoncok napi problémáiban. Nem is maga a történet az érdekes (merthogy csak a vak nem tudja, mi fog történni), hanem az a kamarajelleg, ami szinte végig dominál, és ami kellemesen idézi a Hátsó ablakot. Megbízható minőségű iparosmunka a Disturbia (ma már nagy szó!), csalódni lehetetlen benne. Akár pozitívan, akár negatívan.