Grindhouse: Death Proof (2007) ☆ 👁

amerikai akciófilm, exploitation, thriller

3,7

Kaszkadőr Mike: Megijesztettelek?
Arlene bólint.
Kaszkadőr Mike: A sebhelyem miatt?
Arlene: Az autód...
Kaszkadőr Mike: Ne haragudj. Az anyám kocsija.

Abernathy: Miért nem kést hordasz pisztoly helyett?
Kim: Tudod mi történik azokkal a balfaszokkal, akik kést hordanak? Lelövik őket.

Pam: Szóval mi a neved Icy?
Kaszkadőr Mike: Kaszkadőr Mike.
Pam: Ez a neved, hogy Kaszkadőr Mike?
Kaszkadőr Mike: Bárkit megkérdezhetsz.
Pam: Hé Warren, ki ez a tag?
Warren, a csapos: Kaszkadőr Mike.
Pam: És ki a szar az a Kaszkadőr Mike?
Warren, a csapos: Egy kaszkadőr.

Pam: Hogy lesz valakiből kaszkadőr?
Kaszkadőr Mike: Ha Hollywoodban van annyi eszed, hogy leess a lépcsőn, akkor biztos találsz valakit, aki megfizet érte. De komolyan, ugyanúgy kerültem az üzletbe, mint a többség.
Pam: Mégpedig?
Kaszkadőr Mike: A bátyám nyomott be.
Pam: Ki a bátyád?
Kaszkadőr Mike: Kaszkadőr Bob.

Kaszkadőr Mike: Láttál már olyan filmet, amiben volt nagy karambol?
Pam bólint.
Kaszkadőr Mike: És szerinted hogy csinálják ezeket?
Pam: CGI?
Kaszkadőr Mike: Sajnos manapság már igen. De régen, a Száguldás a semmibe, meg a Dirty Mary Crazy Larry, meg a White Line Fever idejében még igazi kocsik ütköztek igazi kocsikkal és igazi bolondok vezették őket.

Kaszkadőr Mike: Nos, Pam, merre mész? Jobbra vagy balra?
Pam: Jobbra.
Kaszkadőr Mike: Hát az kár.
Pam: Miért?
Kaszkadőr Mike: Kétesélyes dolog volt, hogy jobbra mész-e vagy balra. Ugyanis mindketten balra megyünk. Ha te is balra mentél volna, sokkal később kezdtél volna félni. De mivel a másik irányba mennél, attól tartok most rögtön kezdhetsz félni.

Kaszkadőr Mike: Emlékszel? Azt mondtam ez a kocsi halálbiztos! Nem hazudtam! Ez a kocsi 100 százalékosan halálbiztos. Csak sajnos ahhoz, hogy ezt belásd kedvesem...kurvára az én oldalamon kéne ülnöd.

Abernathy: Jól van, mit szóltok ehhez? Rábeszélem a tagot, de akkor jövök veletek.
Kim: Mégis hogy?
Abernathy: Az az én dolgom. Ne aggódjatok, úgyis igent mond!
Zoe: Mit csinálsz? Leszopod?
Abernathy: Nem! Csak elhitetem vele, hogy majd Lee megteszi.

Earl McGraw: ...és ha már nem büntethetem meg Frankeinsteint a tetteiért, azt mondom, amit az Úr Jánosnak: "ha még egyszer ilyet tesz, elintézem, hogy Texasban ne tehesse meg többet!".

Eladó: Van ám másfajta magazinom a pult alól.