Sisters (1972) ☆ 👁

(Brian De Palma)

amerikai horror, thriller

3,5

2021-10-22 18:14:58 The Cortez (3) #15

Egy igazán hitchcock-i alkotás, ami leginkább a Psychóra meg a Hátsó ablakra akar hasonlítani. A rendező faszán játszik a suspense-zel, a csúcspontnak számító ”tortás jelenet” zseniális + hatásos, 1000-el megy az osztott képernyőzés, a fekete-fehér flasback-ek stílusosak, ráadásul a vérrel sem spórolnak. A sztori egyszerre fordulatos, nyomasztó, ötletgazdag (egy rakás egészségügyi thriller- és horror-elemet a forgatókönyvbe dobáltak), zavaros, továbbá logikátlan. A film leggyengébb pontja az idegesítően hülyén szóló zenéje. Mindent összevetve, a Nővérek a jobban sikerült Brian De Palma-mozik közé tartozik.

2013-11-22 18:23:38 ryood (5) #14

a legjobb de palma film (a blow out és a carrie mellett)

2012-03-12 00:42:46 critixx (3) #13

De Palmában ekkor még erősen élt a formai bravúrkodással való hencegés. Az IMDB-n olvastam az imént, hogy a kanapés-vérfoltos jelenetet eredetileg egy hatperces hosszú snittben forgatta le, de olyan rosszul sikerült a végeredmény, hogy a vágásnál teljesen máshogy oldották meg. Arról nem is beszélve, hogy ugye ez az egész hulla az "orrunk előtt", vagyis a kanapéban dolog a Kötélből lett nem éppen finoman átvéve, tehát a hosszú beállítás nyilván szintén "hommage" akart lenni.

2012-03-12 00:36:51 Hannibal Lecter (3) #12

Igazából szerintem ebben a filmben még funkciója sincs az osztott képmezőnek, a vonatkozó jeleneteket De Palma simán felsnittelhette volna hagyományos módon is, de formai tekintetben - úgy tűnik - görcsösen ragaszkodott a "trendtagadáshoz". Ettől függetlenül a "szülinapi tortás kaszabolás" zseniális, csak kár, hogy a későbbiekben folyamatosan esik a színvonal, hogy az egész film egy zagyva, kényelmetlenül erőltetett és kliséktől hemzsegő befejezésbe torkolljon. Ha valaki hasonló tematikájú, ám igényesebb kivitelezésű horrorra vágyik, bátran ajánlhatom neki ezt az alkotást.

2012-03-12 00:23:01 critixx (3) #11

Így igaz, közepes Hitchcock rip-off (vagy hommage, ha "kedvesebbek" akarunk lenni). De Palma egyetlen igazi újítása a sokszor fárasztó osztott képernyős megoldás, mellyel a Hitchcock-i suspense-t akarja egy plusz dimenzióba emelni, de igazából ez sem az ő találmánya, Richard Fleischer már elpuffogtatta a Bostoni fojtogatóban.

2011-10-23 23:40:10 manuva (5) #10

Számomra ez egy kivételes, öntörvényű, szinte anarchista remekmű.

2011-10-22 01:32:34 Hannibal Lecter (3) #9

Fárasztó Hitchcock-hommage, ami hiába indul feltűnően jól, a végére kegyetlenül ellaposodik.

2009-06-21 15:37:29 Olórin (2) #8

Ez jó kérdés. A tortára megvan a válasz, a szőnyegre meg az a válasz, hogy az nem szőnyeg, hanem valamilyen műanyag padló vagy miaszösz. Viszont a legszebb:
Danielle a gyógyszer hiányában vergődik a fürdőszobában, átmegy Dominiqu-be, átöltözik egy fekete ruhába, összekócolja a haját, megöli a pasast, aztán visszaöltözik a hálóingbe, rendberakja a haját, és visszafekszik a fürdő padlójába ugyanabba a pózba. Peeeeeerszeee...
Amúgy aranyos flood. Több ilyet ne lássak;)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#4)

2009-06-09 23:50:51 verdeleth (3) #7

nem a tortadíszítést látja meg hanem a torta dobozán írt cég nevét egy bolton Sajnos enélkül is rengeteg logikai hiba és elvarratlan szál van a filmben, ezért nálam csak 3-as

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#3)

2009-02-19 17:27:51 [: Azuroo andrew :] (2) #6

Ti hogy látjátok ?

2009-01-22 11:04:14 [: Azuroo andrew :] (2) #5

III.

A vér felitatása a hófehér szőnyegről mi képen történhetett meg csupán 5 perc alatt, úgy hogy utána a két rendőrnek nem tűnik fel semmi, csík vagy folt ?

2009-01-22 11:00:51 [: Azuroo andrew :] (2) #4

A riporternő ablakából csak minimális a belátás az ikerek lakásába - ez látszik amikor az írógép előtt ül és látja a véres kezet.

De akkor hogy láthatta a méterekkel beljebb lévő szúrásokat és az elkövető arcát, haját, sőt annak arcának "gyűröttségét" (ezeket mondja a rendőröknek)?

2009-01-22 10:56:43 [: Azuroo andrew :] (2) #3

Hibák jegyzéke :

Hogyan lát meg valaki egy torta díszítést egy kocsiban ülve az útról kb 45-50 km-es sebességénél ?

2008-11-26 13:20:43 [: Azuroo andrew :] (2) #2

az bizony