Hot Fuzz (2007) ☆ 👁

Vaskabátok

(Edgar Wright)

angol-francia akciófilm, krimi, paródia, vígjáték

4,0

2020-06-06 10:02:23 Corso666 (2) #43

Túlértékelt ultra gagyi, és nem a vicces, jóértelemben vett gagyi mint pl Austin Powers stb...

2016-01-17 12:31:16 Ágó (5) #42

Még mindig a kedvenc vígjáték az elmúlt tíz évből.
Hatalmas film!! :)

2013-12-22 17:07:04 Karesz84 (4) #41

A Frost-Pegg páros újabb ütős alakítása.
Nagyon tetszett!

2013-12-15 01:10:01 Dorian Gray (4) #40

Felemás érzésem van. Összességében tetszett. A belovagolós rambót játszó jelenetig nagyon, menne is az csillagos ötös. Utána viszont kissé a röhej kategóriába fordult ás sokszor. De így üde 4est megért így is.

2013-12-15 01:09:07 Dorian Gray (4) #39

2013-11-22 16:13:41 kiDDny (4) #38

nekem nagyon bejönnek ezek a simon pegg-nick frost filmek. szívesen ajánlom azoknak, akik nem egy szokványos vígjátékra vágynak!

2013-10-19 20:40:11 fahejember (4) #37

oké. úgy érzem mintha 48 órányi folyamatos brainstorming eredményét néztem volna meg.

2012-01-25 16:45:49 ChrisAdam (4) #36

Először én is gondolkodtam az ötösben.
Erősségeivel kezdem: kedvencem a vágás, valami fenomenális. Ugyanolyan, mint a Blöff vagy a Két füstölgő puskacső. De tényleg nagyon szeretem ezeket a vágásokat, nagyon felpörgetik a filmet. A közepe leül, talán ott lehetett volna vágni belőle, de a finálé megint őrülten adja - mint a Haláli hulláknál. A rossz oldalát is kiemelném: túl hosszú. Csak ennyi. Ezért nem erős négyes.

2011-09-12 17:47:38 slawter (4) #35

A szatíra a legtöbb esetben gúnyos és sokkal hmmm "erősebb", mint egy paródia, egyszóval sokkal bántóbb tud lenni.

előzmény: Muhrel (#34)

2011-08-15 14:09:38 Muhrel (?) #34

Mi a különbség a szatíra és a paródia között ?

2011-02-02 14:28:50 Hannibal Lecter (3) #33

Nálam sosem fog feljönni 4-esre a Scott Pilgrim. Épp azért hasal el nálam az a film, mert Wright nem tudta benne kibontakoztatni sajátos stílusát. Itt természetesen igen.

2011-02-02 01:44:06 gellert01 (5) #32

Egyetértek!

előzmény: carmine (#31)

2011-02-01 23:31:17 carmine (4) #31

Hát ha az egész estét filmjeit nézzük, akkor így csak egyről maradtál eddig le. :) Amúgy nálam lassan értek be a filmjei. Elsőre mindegyik filmje közepes volt. De aztán szépen feljöttek. Talán a Scott Pilgrimmel is így lesz. Amúgy a Haláli hullák szerintem eddig a legjobb.

előzmény: gellert01 (#30)

2011-02-01 23:19:01 gellert01 (5) #30

Edgar Wright-tól csak két filmet ismerek, de mind a kettő ötös, amerikai mázba bujtatott angol humor jó színészekkel és nem is utolsó történetekkel, fordulatokkal. nagyszerű!

2010-11-29 01:53:11 Hannibal Lecter (3) #29

Edgar Wright-tól a Scott Pilgrim ugyan legutóbb nem igazán tetszett, de a Vaskabátokon megint halálra röhögtem magam, akárcsak a Shaun of the Dead-en. Wright ezúttal sem akarja komolyan venni magát egy percig sem, egyszerre milliónyi stílusregiszterrel játszik bámulatosan, vonalvezetése kellemesen blőd és ugyanakkor rázkódtatóan dinamikus is, és bár a fabulából leginkább krimiparódia kerekedik, bátran állítható, hogy Wright a '90-es évek tesztoszteronszagú zsarufilmjeitől kezdve a sorozatgyilkos-thrillerekig félezer műfaji struktúrát hány késhegyre, méghozzá fantasztikus érzékkel. Alulról verdesi az ötöst. Talán azért nem kapja meg, mert azért azt nem bántam volna, ha egy félórával kevesebb az egész.

2010-11-02 23:20:51 aero2zero (4) #28

Én is jól szórakoztam rajta. 8/10 pontos, azaz itt 4-es nálam.

2010-10-22 12:33:26 Ágó (5) #27

Már dobom is a követ. :)
Számomra még mindig megunhatatlan. Az utóbbi évek egyik legjobb vígjátéka!

előzmény: Prüstü (#26)

2010-09-19 21:19:41 Prüstü (1) #26

Kövezzetek meg,,,, de én ezt nem bírtam végig nézni. Talán túlságosan nem vonz a vígjáték téma.....de nekem ez unalmas is volt..talán a kocsmában lévő jelenet tetszett egyedül.

2010-08-24 11:59:14 slozi (4) #25

Ez olyan jó volt, hogy egy ideig komolyan gondolkodtam az 5-ösön is, és talán ha az elejét kicsit feszesebbre veszik Wright-ék, akkor meg is kapja, így viszont végül maradtam a bivalyerős négyesnél. És most már még inkább várom a Scott Pilgrimet, igaz az eddigi bevételeit elnézve úgy sejtem még jó darabig várakozhatok. :(

2009-12-29 09:31:13 [: Azuroo andrew :] (3) #24

a rendőr figura személyes sztoriját érékelem a film elején, amúgy a Hot Fuzz továbbra is nagyon túlértékelt film

Jól mondod Brumi "soha többet meg nem nézős"

előzmény: Daemiaen (#20)

2009-12-29 02:33:51 nandras (4) #23

ha 20 perccel rövidebb, akkor ötös - így sajna, csak négyes, de akkor is nagyon jó!

2009-11-08 19:52:47 Brumi (1) #22

Nálam még mindig a "soha többet meg nem nézős"-kategória. :)

2009-11-08 19:48:43 wayage (5) #21

Én már ott tartok, hogy a Faun labirintusa mellett, ez 2007 legjobb filmje:)

2009-11-08 19:37:11 Daemiaen (5) #20

Amire az imént még elégtelen díszelgett a neved mellett. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#19)

2009-11-08 19:28:03 [: Azuroo andrew :] (3) #19

a magyar filmesfórumok egyik legtöbbet ajnározott fércműve ;

2009-11-08 19:25:51 inigo (1) #18

heh, az egyesem behúzta négy egész alá. bár még így sem került a helyére :)

2009-09-16 10:58:36 wayage (5) #17

Nálam évek óta üresen állt a vígjáték trón. Edgar Wright-Simon Pegg-Nick Frost trió most sikeresen birtokba vette:) Nem kifejezetten paródiákat készítenek a srácok, hanem egyensúlyt teremtenek különböző műfajok között és mindennek az alapja a remek történet. Jelen esetben az akciófilm/bűnügyi film kontra vígjátékra esett a választásuk. Ezt a feladatot is tökéletesen megoldották, amit a végére kitaláltak, attól elállt a lélegzetem:) Én is csak az tudom kívánni: Csak így tovább!!!

2008-10-05 14:48:58 tesu (?) #16

A film "anglius" igen ott van Gay R.(hmmm..) keze nyoma, a "filing"! Ez volt a cél! Nekünk, tetszett. Részemről: nézhető mozi!

2008-04-02 12:10:04 ichi (5) #15

Tudnak a fiuk!!! A Shaun of the dead-el már bizonyítottak!!! Csak így tovább!!!

2008-03-31 02:25:13 gorni (5) #14

nagy ez a film nagyon.

2008-03-18 11:44:11 deathcode (5) #13

uh, bocsi:
és ezekből azokat gyúrták egybe a srácok, amik a legjobban működnek egy akció-komédiában

(lehet, hogy nem meló közben kéne filmkritika-szösszeneteket pötyögnöm....)

2008-03-18 11:42:29 deathcode (5) #12

először én sem hittem túlzottan ebben a filmben. aztán amikor végre rászántam magam, egyáltalán nem csalódtam. kicsit blöff/ravaszazagy, kicsit baromi őrjárat/beerfest és ezekből azokat gyúrták egybe a srácok. odatolja a görbe tükröt filmes klisék elé. tényleg hosszú kicsit, de szerintem nem lankad a húzás, csak bonyolódik a sztori - elsőre én sem jegyeztem meg minden falusi fejest. a végére már kishíján sírva röhögtem.
zseniális!

"-you're a doctor, deal with it!
-yeah, motherfucker!" :D

2007-07-29 17:28:45 k3pl3r (?) #11

De jót nevettem rajta. Az akciójelenetek, meg a szuperzsaru kifigurázása zseniális volt! Ami nagyon nem tetszett, az a pár véres jelenet (szerintem nem illettek a hangulathoz), meg a túl hosszú játékidő. A második felét már egy kicsit kezdtem unni, de aztán az utolsó 30 perc nagyon jó volt megint csak.

2007-06-29 14:47:56 yuriko (?) #10

Reméltem, hogy a Shaun of the Dead-hez hasonló élményt fog nyújtani Edgar Wright második filmje, és minden elvárásomnak eleget tett! Nagyon jól szórakoztam a Hot Fuzz-on (is). Ritkán volt olyan pillanat amikor nem nevettem. A vidéki tájszóláson pedig majdnem lefordultam a szekrol!

2007-06-28 10:30:20 Olórin (4) #9

John Wootól kezdve Tony Scotton át Michael Bayig mindenki kap a pofájára. Wrrighték hihetetlen érzékkel forgatják ki az akciófilmek összes létező sablonját, a legtöbb pofont pedig természetesen az übertökös, mindenre képes, minden fegyver használatában profi, autóvirtuóz, hiperintelligens, kevés szavú, végsőkig eltökélt főhős-figura kapja, akit a rosszfiúk még távcsöves puskával sem tudnak eltalálni egy emeleti ablakból. A Vaskabátoknak egész egyszerűen nincs egyetlen beállítása vagy sora, ami nem valaminek a kifigurázása, és az alkotók nem állnak meg a történetnél, karaktereknél, megkapja a magáét pl. a trendeknek megfelelően agyonvágott verekedős jelenet is. Annyi poén van benne, hogy valszeg még egy harmadik megtekintés után is újakat lehet majd benne felfedezni.

2007-06-11 10:21:19 Daemiaen (5) #8

Vaskabátok (Hot Fuzz, 2007, forgalmazza: UIP)

Leírhatatlanul egyedi élmény a Pegg-Wright-Frost trió legújabb agymenése, amelyre vétek rásütni a paródia műfaját, erről ugyanis - sajnos - már egy sokkal kevésbé minőségi szórakozás jut az ember eszébe. Ám a szinte hibátlan Haláli hullák hajnalát ismerők már tudhatták, a szokásos tapasztalásoknak ezúttal sem lesz helye. A Vaskabátok ugyanis egy gátlástalan rendőrfilm- és hollywoodi akciókifigurázás méghozzá olyan megvalósítással, amilyen minőségi szintet eddig csak nagyon keveseknek sikerült megugrani. Napról napra érik a hatás az emberben, és bizony egyre kedvesebb és humorosabb emlékek törnek elő, noha senki ne gondolja azt, hogy ezt a ma oly közkedvelt alantas humorral érték el a készítők. Külön sava-borsa az alkotásnak a kiváló kivitelezés, amit értek egyrészt a halálesetek hihetetlen jó bemutatásán, másrészt a kiváló akciók alatt. Utóbbiak egyébként a szenzációs koreográfia ellenére végig tökéletes görbe tükrei a magukat kúlnak tartó (és még az is lehet, hogy tényleg azok) eksönöknek. A szememben kell még érnie a filmnek, sőt, feltétlen újranézést kíván, úgyhogy egyelőre nem is szeretném túlértékelni.

2007-06-07 23:09:44 deviant (4) #7

a shaun of... isteni móka volt, szóval ezt is nagyon várom.

2007-06-07 20:49:23 Brumi (1) #6

Nem "fikázom" a filmet, egyszerűen csak nem tetszett. Amelyik filmen legalább ötször bealszok és mindenhova figyelek csak a cselekményre és a szereplőkre nem, akkor ott már nagy baj van. Akármennyire akartam kedvelni, egyre távolabb kerültem tőle, a végén már a Marsról néztem a filmet. Ilyenkor van az, amikor az adott alkotást nem nekem készítették. Egy szóval sem mondtam, hogy mindenki hülye, akinek a Hot Fuzz tetszik, mivel a filmes ízléshez hasonlóan a humor is szubjektív dolog. Én Boraton, a Torrentéken, a Zsernyákokon, a 40 éves szűzön fetrengek, te a Hott Fuzz-on, nincs ezzel semmi baj.

Miért, Torrente szerinted kicsoda?
Szerintem Santiago Segura fantasztikusan eltalált antizsaruja, akinek segítségével nemcsak a zsarufilmeket vagy például a James Bondokat képes kifigurázni, más műfajok sajátosságait is ügyesen kiforgatja.

előzmény: gyilkosvirus (#4)

2007-06-07 20:12:43 Ivan/ (2) #5

"Nem tudom miért fikázzátok"

Tudtommal csak Brumi „fikázta”, de meg is indokolta miért nem tetszett neki. Amugy meg ízlések és pofonok ugyebár…

előzmény: gyilkosvirus (#4)

2007-06-07 20:06:27 gyilkosvirus (5) #4

Nem tudom miért fikázzátok, én tök jót szórakoztam rajta. Ja és ne haragudjatok ezt a Torrentéhez milyen alapon akarjátok hasonlítani? Mert mnindkettőben vannak rendőrök. Teljesen más tészta a kettő.

2007-06-02 15:43:20 Brumi (1) #3

Nem is műfaji szempontból soroltam be, ez csak egy házilag barkácsolt kifejezés, amit elég sokan ismernek és használnak. :)
De ez mit sem változtat azon, hogy a film mocskosul rossz és végtelenül hosszú.

előzmény: Order (#2)

2007-06-01 14:14:38 Order (5) #2

Csak szólok, hogy műfaji szempontból olyan, hogy "angol humor" nem létezik. Annál inkább van abszurd humor, amit az angolok rendkívül magas szinten művelnek.

2007-04-30 11:56:44 Brumi (1) #1

Hot Fuzz

Nagy volt a dilemma, hogy Epic Movie-t, Crossover-t vagy Hot Fuzz-t nézzek. Az első kettő minőségében biztos voltam, a címben szereplő film színvonaláról a trailer alapján voltak sejtéseim, de azért gondoltam adok neki egy esélyt. Az iszonyatosan túlhypeolt Simon Pegg és Edgar Wright duó előző filmjét már a trailer alapján elvetettem, ezzel is azt kellett volna tenni. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen maradi, de egy vígjátéktól elvárom, hogy vicces legyen. A közel két óra alatt kétszer mosolyodtam el, őszinte nevetésre nem futotta. Ásítások és szemlecsukódások viszont megszámolhatatlanul sokszor előfordultak. Azt meg már ne is említsem, hogy a remek Zsernyákok pofátlan lenyúlásáról van szó. Érdekesmód a svédek ebből az alapötletből egy rendkívül szerethető és humoros alkotást tudtak összehozni, ellenben angol honfitársaikkal, akiknek a magas költségvetés ellenére sikerült egy bűnrossz filmet készíteniük. Angol humor ide vagy oda, a Hot Fuzz említésre sem méltó. IMDB Top 250? Csak angolok látták a filmet? Inkább a bottom 100-ba tenném, ott jó helye lenne. Az tény és való, hogy az angol humor nem az én asztalom, de az Alul semmi például nagy kedvencem, a Gyalog galopp szintén, Sacha Baron Cohen pedig mindent visz. Nem ragozom tovább, ezt az 1 pontot is Chuck Norris és Shakespeare miatt kapja. Ha jó műfajparódiát akarok, akkor inkább előszedek egy Trey Parker és Matt Stone-féle őrületet vagy elutazok Marbellára Torrentéhez.

Értékelésem: 1/10