The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) ☆ 👁

A Gyűrűk Ura: A két torony

(Peter Jackson)

amerikai-új-zélandi akciófilm, dráma, fantasy, kalandfilm

4,1

2018-12-21 14:56:53 Sántha Orsolya (3) #11

Ez volt a kedvenc részem a trilógiából, de ahogy az első résznek, úgy ennek sem tett jót a közben eltelt idő. Sajnos ebből most két csillagot is lenyesek.

2016-11-28 15:28:50 Dezsmant (5) #10

Hihetetlen jó lett a folytatás, jobb az egynél végig izgalmasabb, és a harc a végén zseniálisan lett megcsinálva.

2013-09-14 12:54:12 Lil Martin (5) #9

véletlenül nem a rendezőit néztem meg, asszem életemben először a rövidebbet. sokat nem vesz el az élményből, de a hosszabb sokkal jobb. nemtom értitek-e hogy értem :D

2012-12-31 18:56:37 slawter (5) #8

10 eves lett iden a masodik resz. Ideje ujranezni.

2012-12-02 18:11:55 Gasz András (5) #7

A Gyűrűk Ura: A két torony bővített változat:

Számomra ez a Gyűrűk Ura rész hozta el, az igazi háborús hangulatot először a mozi vászonra. (előtte még a Gladiátor első 20 perce) Ez a film már félig kaland, félig háborús film, hogy aztán a 3. részre már teljesen a háborúk légterévé váljon. Ennél a résznél is az első 1 óra kb döcögős, bár a bővítések javítottak rajta. Szerintem ennél a résznél láthatjuk a legtöbb és legjobb értelmes bővítést, hozzátoldást. Nagyon sok információt kapunk Aragornról, az entekről, Boromir és apja viszonyáról, Faramirt mélyítik végre, Gandalf pedig amolyan narrátor is lett tanácsadó, bölcs szerepe mellett, Gollam kettős személyisége is jobban kibontakozik és bosszúéhségét a végén a filmnek, is jobban megérthetjük.
Ez a rész már földhöz ragadtabb mint a kalandfilmesebb még fantasztikusabb Gyűrű szövetsége. Sokszor idéződik fel előttünk a történelmi Középkor, a vikingek/északiak kultúrája stb (Rohan miatt pl).
Nekem leginkább Rohan kialakítása és bemutatása, az olykor humoros, de 'természetvédelmet' Tolkien által is maguk mögött sejtető entek, a Helm szurdoki és Vasudvardi csata és amit Gollam első igazán szuper CGI karakterével műveltek, emlékezetes igazán. Ennél a résznél Bernard Hill-t Theodenként emelném ki, Aragornként Mortensennek is már több dolga volt a színészkedésnél, na és persze Andy Serkis Gollamját. Frodó és Samu párosa a 3. részre csúcsosodik ki, s színészileg is akkor kell a legtöbbet nyújtaniuk.
Howard Shore zenéje újraformálódik az előző rész taktusai esetén (Szövetség téma, Tünde téma, Vasudvard téma) , s ezzel együtt behozza a rohani, északi európaias hangulatú kultúrájának nagyszerű melódiáit, s Mordor még sötétebb világának zenei hátterét is.
Elég nagy a váltás egyébként azért az első és 2. rész hangulata között. Itt amolyan tűzszünet érzés fogja el az embert a film feléig vagy 2/3-áig s kevés a kalandosabb érzés. Utána egészen a 3. rész végéig a háború poklát láthatjuk (HElm szurdok-Vasurvard, wargok rajtaütése, Osgiliath megtámadása stb) és az elérni való célok miatt való szenvedést, erőfeszítést stb.
Ezt a részt sokan mostohagyereknek bélyegezték a trilógián belül, hogy nincs vége s nincs eleje. Pedig szerintem nagyszerűen indul, átkötve az első rész egyik csúcspontját, majd a zárása is szuper főleg egy ilyen dallal mint Gollam dala. Ha a hangulatát és a zenéjét nézem is nagyszerű, de a szövege az igazán ütős zárás ehhez a részhez, főleg figyelve mi is történt addig Gollammal. Való igaz a 3. rész a trilógia te4tőfoka és epikus zárása, de ahhoz kell ez a rész is, e nélkül nem lenne ugyanaz az biztos.
Bár számomra ahogy a regény is a filmek is egyek, ahogy az Egy gyűrű és Sauron is. :) Egy szorosan kapcsolódó és folytatódó történet, egy nagy utazás.
A fényképezésről nem is beszéltem. Valami mennyei mindegyik résznél. Csodálom hogy a 2-3. rész nem kapta meg annó érte az Oscar-t.
A humora a filmnek főleg Gimlivel adják el, sokadjára már nem annyira ütősek, de a bővítések pont a humoros jeleneteket is megfűszerezik és jót tesznek velük is. (Helm szurdoki csata után, Vasurdvardnál, vagy az a bizonyos ragus résznél)
Szóval ebből a részből én mindenképp a bővített változatot ajánlanám mindenkinek, mert így lesz teljes egész jó pár fő karakter és humoros jelenet.

2012-02-11 14:35:42 Lil Martin (5) #6

"Pörölykezű Helm kürtje megszólal a szurdokban - ezegyszer utoljára!
Itt az idő, hogy együtt rántsunk kardot!
Múlt erő éledj!
Haragra fel!
Nyerget a lóra,
A kürt szava zengjen!"

ezredjére is beleborzongok ezekbe a sorokba. a csata már-már visszaadja a könyvbéli élményt. Thédoen király a személyes kedvencem.

2010-12-24 12:04:18 Bruce94 (5) #5

Véleményem szerint a Gyűrűk Ura saga legjobb része. Itt kevesebb a hülyéskedés, és inkább komolyabb irányba megy el a történet. Egy kicsit a fák zavartak. A Denice által említett jelenet tényleg elég poénos. Valahogy jobban tetszett mint az első, itt ugyanis szerintem kevesebb a giccs. A két gigantikus csata jelenet pedig egyértelműen ott van a legnagyobbak között. Sokkal inkább ezt díjaztam volna a legjobb film díjával, bár így utólag már könnyű okosnak lenni.

2009-01-05 09:55:02 osi (5) #4

A történet és a látványorgia folytatódik. A technikai stáb megint kitett magáért (Fangorn erdő, Helm-szurdok, Entek) a díszletek és a vizuális effektusok valósággá változtatják a fantáziavilágot. A semmiből életrekeltik Gollam-ot, kinek tragikus élete mindenkit szíven üt.Újabb gyönyörű zenei témákkal gazdagodunk, az uruk hai-ok, a rohírok témái napok múltán is az ember fülében zúgnak, a végefőcím alatt futó "Gollam dala" pedig lélekfacsaróan szép.

2008-03-01 18:15:35 PG (3) #3

Jó lenne tudni, hányan vannak tényleges szereplők, és mennyi a számítógépes klónok száma. ;)

2008-01-01 17:39:56 Denice (4) #2

Mondjuk kár volt kivágni azt a jelenetet pl, mikor Aragorn nem tudja megenni Eowyn 'raguját', mert olyan ehetetlenül szar :D Aztán elkezdni kiönteni, Eowyn visszajön, és utána muszáj megennie, mert ott áll felette :DD Az poén volt. Lehet hogy felesleges, de hát na :-)

2007-09-15 23:01:19 Jereváni Rádió (5) #1

Lenyűgöző. A Helm-szurdokbeli ütközet ott van minden idők legjobb csatajelenetei között.