Freddy's Dead: The Final Nightmare (1991) ☆ 👁

(Rachel Talalay)

amerikai fantasy, horror, thriller

2,5

2016-11-17 09:06:12 Dezsmant (1) #17

Ez a rész mint az elődje, szóra sem érdemes, egy fos.

2014-11-18 15:55:21 Leo_Stotch (2) #16

Eddig minden résznél az eleje, közepe volt a jobb, aztán jött a lejtmenet, kivéve az 5, ott minden fos.
Itt viszont fordult a kocka..a kezdésnél már az agyhalál kerülgetett, aztán a vége felé vágódtam helyre..már amennyire egy 2-es osztályzatot annak lehet nevezni.
Szörnyű minden, nem vicces, kínos, feszültségmentes zagyvaság.

2011-08-21 18:40:24 JeszKar (1) #15

Összesen egy résznek adtam egyest az egész sorozatból: erre.
Már néha olyan, mintha paródia lenne, csak sajnos nem az.

2011-08-21 18:35:21 limupei (2) #14

Ne légy szigorú. Az a rajz is jó volt:)

2011-08-21 18:33:38 Olórin (1) #13

Már a seprűvel repülő Freddynél tudtam, hogy ez a kettest se fogja elérni, pedig ott még fogalmam sem volt, hogy a otromba infantilizmusnak micsoda mélységei várnak rám.
0,5/10 (ahol 0,5 = tábla+Freddy karmai)

2011-07-01 19:03:17 [: Azuroo andrew :] (3) #12

Érdekes, én az első 30 percet (főleg első alkalommal) inkább soknak, kicsit kuszának találtam, de semmiképpen sem unalmasnak.

Ezzel együtt ezen szakaszban vannak (többnyire) a legjobb jelenetek (pl. a repülőgép és az ismétlődő házas álmok)

Kétségtelenül a számomra legkedvesebb rész az első mellett.

Kicsit erősebb költségvetéssel (11 millió dollár nem éppen az), 1-2 jobb színésszel és egy kevésbé "kalandor/infantilis" forgatókönyvvel ez nagyon jó film lehetett volna.

2011-07-01 16:56:39 Bruce94 (3) #11

A bűnrossz 5. után igazi felüdülés volt. Az első 30 perc azonban nem ezt mutatta, az valami rettenetesen unalmas, aztán beindul a mandula. Utána ami jön azt szavakkal nem lehet leírni, annyira elvont, és röhejes, hogy leestem az ágyról, és csak röhögtem. Englund hozza szokásos színvonalat, szinkronhangja Reviczky Gábor pedig nagyon elemében van. Tulajdonképpen egy legenda megszégyenítése, de ha ezt ilyen ötletesen és humorosan teszik , akkor az egy szórakoztató film, és semmi bajom vele. Csak ne lenen az első fél óra.
ui: Kíváncsi vagyok a 105 perces verzióra, vajon az milyen lehet.

2010-01-22 11:14:07 Mikkey (5) #10

bitang jó rész. kétségtelenül az 1, 3, és a 6 rész a legsikerültebb, utánuk még a 4 ami értékelhető teljesítmény.

2010-01-15 22:16:27 [: Azuroo andrew :] (3) #9

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ennek a résznek van egyedül olyan minőségű zenéje mint az első résznek. Fantasztikus a visszaemlékezős álom jelenetek alatt a titokzatos, misztikus mégis bűnt, perverziót, romlottságot megjelenítő zene.

2010-01-06 22:38:03 [: Azuroo andrew :] (3) #8

Megkerestem a 3 (?) kivágott jelenetet :

[link] - ez amúgy szerepel a filmben úgy hogy a karakter mint kislány megy ide be, több plán fel lett használva, pl az üvegekről vagy a kesztyűkről úgy látom

[link] - a legjobb kivágott jelenet, én bent hagytam volna kivétel az utolsó ébresztős órás kocka

van olyan dvd kiadás amin ez sem szerepel, de ebben nem vagyok biztos :

2010-01-06 22:05:38 [: Azuroo andrew :] (3) #7

Szerintem pont az álmok, illetve azok szürreális jellege, az hogy egy-egy karakterhez kötődnek, az ő korábbi tragédiájuk lesz ezen rémálmok kiinduló pontja. Ezek díszletezése is jobban sikerült mit sok a filmben valósnak ábrázolt helyszíné.

előzmény: VVega (#6)

2009-10-06 15:48:39 VVega (1) #6

De nagyon szar. A sok történésből egyetlen egy emlékezetes, színvonalas jelenetet sem sikerült összehegeszteni, az álmok gyengék, a humor (nálam) abszolút mellé ment, a finálé pedig annyira legalja módon siralmas, hogy arra szavak sincsenek. GothMan-nél a pont, egy gagyi vicc az egész..

2009-09-24 08:14:40 "L" (3) #5

A 4. és a még borzasztóbb 5. rész után egész felüdülés volt ez a rész. A legjobb folytatás a 3 mellett, persze még hátra van a legeslegutolsó rész, ami talán még ezt is felülmúlhatja.

2009-09-18 22:02:37 GothMan (2) #4

Húha, ez gáz volt... Az első fél órában gyakorlatilag semmi nem történik, utána meg átmegy az egész egy rossz viccbe. Freddy nem humoros, hanem idétlen, olyan mint valami rajzfilmfigura, és emiatt a gyilkosságoknak sincs semmi súlyuk. A történet egész egyszerűen értelmetlen, de leginkább erőltetett, és talán az az egészben a legfájóbb, hogy a rendező(nő)nek nincs semmi stílusa. Még jó, hogy nem ezzel a résszel fejezték be a sorozatot... (A jövő héten megnézem a Craven féle "New Nightmare"-t, az ettől csak jobb lehet.)

2009-08-20 22:03:53 slipknot (3) #3

Freddy a humoráról híres nem a gyilkolászásról! bár Freddyt én inkább humoristának mint gyilkosnak képzelem el, de ez a rész abból a szempontból is jobb volt a többinél mert itt Krueger bácsi sokkal poénosabb mint bármelyik másik részben!

2009-08-04 19:42:16 Ubul (1) #2

hát nemtudom,nálam egyenesen sírógörcs kapott el néhány jelenetnél,ez már nem is horror volt ,inkább egy nagy vicc,az előző részek megszégyenítése...valahogy az egész "sorozatban" ezt az egy részt érzem kakukktojásnak,hoyg hát ezt nem kellett volna elkészíteni

2008-12-07 21:02:18 slipknot (3) #1

rettenetesen jó alkotás! Freddy ismét nagyon jófej és a sztori is végre megint jó! igazából az 5.-ik 4.-ik részt nem igazán szeretem, a hetediket meg egyenesen utálom de ez zseniális!