Megsebzett ünnep (2006) ☆ 👁

(Pesty László)

magyar dokumentumfilm

3,0

2019-10-23 22:29:54 HejjaX (4) #12

Gergényi nem volt hajlandó nyilatkozni, ezt elmondja benne Pesty, levelet is mutat. Őt megkérdezte volna.
És gyanítom, hogy kiadták a rendőröknek, hogy tilos nyilatkozni a témában (én egyet sem hallottam akkoriban beszélni). Amikor a film készült, még alig valamivel járunk az események után. A büntetőperek sem kezdődtek még el.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2019-10-23 21:51:39 Kempesbaba (?) #11

Tényleg,véleményed szerint milyen irányba befolyásolta volna a kész művet ha Pesty beszél néhány rendőrrel,esetleg interjút kér a rendőrkapitánytól?

előzmény: HejjaX (#10)

2019-10-23 21:15:20 HejjaX (4) #10

Értelek. Nincs bajom azzal, ha valaki másképp látja az akkori dolgokat. De a csöpögő vér és a kilőtt szem bizony maga az elborzasztó valóság. És nem gondolnám, hogy a 2006-ban fojtogató túlsúlyban lévő ballib média által "agyonárnyalt" beszámolók mellett ne férne el egy olyan is, ami feltárja az elhallgatott részleteket (egyébként hozzáteszem: például elítélve a székházas tombolást). Kétlem, hogy kéne bele olyan nyilatkozat, amit a filmben mutatott törékeny, sebhelyes arcú nő által megvert 4 rendőr (sic!) mesél el könnyek között.

előzmény: Kempesbaba (#9)

2019-10-23 20:59:55 Kempesbaba (?) #9

Látod,csak jobb hogy kiadtad magadból. Lehet ezt kulturáltan,anyázás nélkül is. Én teljesen másképp látom az akkori eseményeket mint te (nem tudom te mennyire mozogtál akkor a városban,kikkel,milyen hangulatban találkozhattál) de amiket én láttam,tapasztaltam azért erősen árnyalja az itt bemutatottakat... Azt meg én is sajnálom hogy nem készült egy hasonló,de ,,ballib" dokumentumfilm.

előzmény: HejjaX (#8)

2019-10-23 20:44:32 HejjaX (4) #8

Csak kérdem: mi kellett volna az objektivitáshoz? Bemutatni azt is, hogy a másik oldalon szegény rendőrök mennyire elfáradtak, hogy egész nap verni kellett az embereket? Vagy együttérezni velük, hogy milyen nehéz is eltalálni a tüntetők szemét gumilövedékkel? Vagy a nyilatkozatot nem vállaló Görgényi lelkileg kimerítő napjáról ejteni pár szót? Vagy Orbán felelősségét firtatni? Tényleg nem értem.
Ha Pesty jobboldali ember, akkor a doksifilmjei nem érnek semmit, mert tuti nem objektív?
Vagy várni kellett volna rá, hogy a sokkal objektívebb ballib (bocsánat, független) filmesek készítsenek doksifilmet az eseményekről? (Még mindig várunk rá.)
Esetleg néhány szóban elismerni a rendőrség szakszerű munkáját? Vagy jobban kidomborítani, hogy a székház korábbi ostroma alatt mennyi szánkót rongáltak meg, mennyi autót gyújtottak fel?
Ez a film a rendőri brutalitás elhallgatott oldalát mutatja be. Olyan embereket megkérdezve, akiket addig senki sem kérdezett meg, és (többek között) olyan képeket bemutatva, amiket addig agyonhallgattak.
Lehet kritizálni a filmet, legyen. De hogy az anyuka a hibás mindenért, aki kivitte a gyerekét...

előzmény: Kempesbaba (#7)

2019-10-23 20:22:21 Kempesbaba (?) #7

Nem gerjesztve a feszültséget és nem belemenve az aktuál politikába,vagy a közelmúlt történelmébe,a film készítőjéről tudni lehet hogy a barikád melyik oldalán áll és miket alkotott az elmult közel három és fél évtizedben,ennek szellemében botorság objektivitással vádolni őt. Minden esetre még 2019-ben sem tiszta a kép hogy ki és milyen módon alakította az eseményeket és mi volt a valódi célja vele. Ennek a megfejtése valószínüleg a jövő történészeinek a feladata lesz.

előzmény: HejjaX (#6)

2019-10-23 20:11:26 HejjaX (4) #6

Ha leírnám a véleményemet a műről (vagy a kommentekről), úgy vágnának ki innen, mint macskát... Nem célom gerjeszteni a feszkót, van belőle elég odakint.
Egyetlen megjegyzés: ez a dokumentumfilm számos olyan felvételt tartalmaz, amit a "független média" sohasem mutatott be...

előzmény: Kempesbaba (#5)

2019-10-23 20:04:48 Kempesbaba (?) #5

Ne légy csendben,írd le a véleményed(elsősorban a műről és ne a tizenéves kommentekről)

előzmény: HejjaX (#4)

2019-10-23 19:58:20 HejjaX (4) #4

Nehéz csendben maradnom az alábbi komment(eket) olvasva...

2007-12-19 02:17:31 Olórin (1) #3

Teljesen egyetértek. Annyit tennék hozzá, személyes megjegyzésként, hogy én azért megveregetném a drága tanítónéni vállát, aki a TV-ostrom eseményei után, forrongó politikai hangulatban, mikor az egész város, fenébe is, az egész ország tudja, hogy nagy zűr lesz okt 23-án, kiviszi a gyerekeit az utcára. Ilyen a felelős anyuka, gratulálok. Én a helyében durván szégyelltem volna magam, és bujtkáltam volna a kamerák elől, nemhogy még beléjük is mondjam, mekkora barom voltam.

előzmény: Ivan/ (#2)

2007-12-19 01:00:25 Ivan/ (1) #2

Mindenfajta politikai nézetet félretéve Pesty László ezen doksija is borzalmasan gyenge dolgozat. Hatásvadássz, egyoldalú és olyan szinten manipulatív, hogy az szinte már fáj.

2007-03-21 09:02:50 Order (4) #1

A film itt megnézhető: