Gwoemul (2006) ☆ 👁

A gazdatest
The Host

(Bong Joon-ho)

dél-koreai dráma, fantasy, horror, vígjáték

3,4

2020-07-30 19:07:14 Norbert Simon (4) #26

Határozottan nem rossz a film. Mesteri abban ahogy képes vegyíti a műfajokat. Úgy érzem a négy csillagot megérdemli a film. Egész elszórakoztatott ez a szörnyecskés film.

2020-02-26 13:11:00 Channá (1) #25

Gondoltam megnezem ennek a #túl# dicsert rendezonek más filmjét is.
Mit mondhatnek, kb mintha egy 14 éves débil rendező rendezett volna 14 éves debileknek filmet. Attól még nem akadok ki, hogy az effekt szörnyen amatőr volt, tudjuk be, hogy nem volt elég pénz.
De az egész cselekmény, a szereplők...
Szólni kellene, mert Tarantinon nevetünk, etc. az egy koreai másolatban ultra gáz...
Szerintem van pár ember, aki vegigszenvedte a rendezonek a filmjeit, és bár élvezni nem élvezte, úgy volt vele, hogy ne o egyedülikent szenvedjen, szóval úgy adta elő, mintha zseni lenne.. Pedig csak valami alacsony IQ val rendelkezo, futottak még.
Egy Mit tettem a tavaly nyáron, v mi is a címe a Zs kategóriás amerikai parodiaknak, na azok is néha felülmúljak ezt...
Az agysejtem pusztulasnak indult...

2018-07-24 15:58:48 Charlie O'Brian (2) #24

Mire gondolt a költő? -Ez jut eszembe róla.
Az első felében egy röhejes horror vígjátékot látunk, jó poénokkal, majd felénél váratlan tragikus húzás. De akkor miért a poénok az elején? Káosz az egész.
Félúton meghal a nagypapa, itt van egy fordulat, de hogy ennek mi a célja, az érthetetlen. Most akkor ez mégis komoly kéne legyen? Ilyen kezdetekkel? Most akkor sajnálni kell az áldozatokat? Aztán ott van a szörny, amiről sokáig nem tudni, hogy tényleg bántja-e az embereket. Mekkora fordulat lett volna, ha kiderül, hogy nem bánt igazából, de nem, mert aztán sorban megöli az áldozatait és csontokat okád.
Nekem nem jött át, hogy mi a fészkes fenét akarhattak az alkotók.

2013-10-07 19:02:07 tomside (4) #23

Nem értettem, hogy amikor a szörny halódik, miért szakad ki a testéből, a hátából, a fartájából egy nagy hal. Az volt olyan, mint amikor egy parazita elhagyja a továbbiakban már alkalmatlan gazdatestet. De annak úgy sem sok értelme volna, hacsak nem valami folytatás-előkészítés ez, ami szerintem nem kizárt, mert az egészet épp videózta egy hatósági tag. De akkor, ha a hal a kis gonosz, akkor esetleg ő bújt bele egy békába és azt mutálta vagy mi? A következőben meg eleve egy krokodilba fog, vagy mi van? Na jó, azt hiszem, elkezdtem nevetséges lenni. (De akkor is!)
Ügyesek a koreaiak. Ez is egy jó film.

2012-07-22 15:29:32 Glasseye (2) #22

Azt utálom az ázsiai filmekben hogy az összes szereplő egyforma..:$$

2010-10-06 17:06:11 Truffle (3) #21

Teljesen igaza van mindenkinek aki magasztalja ezt a filmet. Tudom hogy szenzációs, de nálam valamiért nem nagyon működött. Az az igazság, hogy sokszor untam a filmet,és talán pont a központban álló családi dráma miatt. Ha nem kötnek le a karakterek, akkor a drámájuk sem túl érdekfeszítő.

2010-05-02 11:45:03 Soltyk (5) #20

Ahogy az meg van oldva, hogy egy olyan tragikus jelenet, mintmikor a család a kislányt síratjaátfordul egy elképesztő burleszk jelenetbe: több mint zseniális. A film humora valami elképesztő. Amikor az egyik idióta megjegyzi a csatornában, bokáig érő vízben: "Talán lábnyomokat kéne keresnünk", na ott kirobbant belőlem a röhögés-nem is utoljára. Rengeteg ilyen momentum van a filmben, sok első végignézésre nem is esett le. Hipermarketben 390-ért vágják hozzád az egylemezes kiadását - mindenkinek csak ajánlani tudom.

2010-03-05 21:08:31 gerbence (4) #19

Cápa, Jurassic Park, Godzilla, Cloverfield, Világok háborúja, Tremors, Stan és Pan.

Mindezek egybegyúrva, és ez az egész közben tulajdonképpen egy családi dráma. Érdekes és végletesen szórakoztató film, szarik minden szabályra és műfaji elvárásra, de nem olyan izzadtágszagú módon, mint a Will Ferrell-féle amerikai bohócok. Tulajdonképpen kiérdemli a zseniális jelzőt, csak hát az 5 pontot nem tudom neki odaadni, amikor olyan filmeket is osztályoznom kell, mint mondjuk a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy az És megint dühbe jövünk.:)
Itt-ott bizony fárasztó az öntörvényűsége, de csak pillanatokra, és az összahtás mégis egészen koherens és konzekvens, ami elég meglepő a fenti felsorolást nézve. Mindenképpen ajánlott, egyszer mindent meg kell kóstolni!

2010-01-10 16:59:43 Jereváni Rádió (4) #18

A családnál nincs szorosabb kötelék. :)

2009-05-15 15:10:09 "L" (3) #17

Micsoda egyveleg... ugyan az előzetes vélemények és kritikák alapján némileg számítottam rá, de mégis meglepett. Határozottan nem rossz, de az ázsiai filmek mindig is "nagy falatnak" bizonyultak számomra és 1-2 (Bin Jip, Idő, Hős...) kivételtől eltekintve nézhetetlennek bizonyultak számomra. Valahol a kettő között helyezkedik el számomra a Host, melynek valóban több remek pillanata van, mégis nálam megmarad egy egyszernézős érdekes élménynek.

2009-05-07 15:12:51 paradox (1) #16

40perc az amit bírtam belőle,majd off.

2009-05-07 13:23:21 terika (4) #15

"a legalapvetőbb klisék kifigurázása mellett olyan helyeken alkalmaz humort"

Na igen. Ez kicsit beteggé is teszi ezt a művet. :D De pont ez a féle "ferdeség" tesz jót ennek a filmnek. Én az elejétől a végégi pislogtam csak. El sem gondoltam volna, hogy az in medias res féle motívum gondolok itt arra, hogy az első perctől fogva tudtuk, hogy mi a szörny, mit csinál és hogyan. Arról nem is beszélve, hogy röhejes módon, szinte kacagva néztem végig az első üldözéses jelenetet. A szőke srác ereje meg OMGLOL kategória, ahogy emelgette a bebetonozott vasrudat. XD ilyen jó filmet ad.

előzmény: Brumi (#14)

2009-05-07 13:10:07 Brumi (5) #14

Kevesen értenek olyan jól a különböző filmes műfajok vegyítéséhez, mint Bong Joon-ho. Szörnyfilmes külsőbe öltöztett kíméletlen szatírája még a legedzettebb nézőket is képes összezavarni, a legalapvetőbb klisék kifigurázása mellett olyan helyeken alkalmaz humort, ahol egész egyszerűen nem szokás. Egy percig sem szabad komolyan venni és akkor a szórakozás garantált.

A BuFi által kiadott kétlemezes digipack küllemét és tartalmát tekintve is méltó a filmhez, jöhetne még több dél-koreai remekmű hasonló tálalásban.

2009-05-01 14:59:31 terika (4) #13

A címet nem igazán értem én sem.

Elég rendhagyó kellékekkel dolgozik a film. Igazán élveztem,hogy nem gagyi szörnyek másznak ki a vízből és szemet kímélő technikai alkalmazásokat is láthattam.

És ez a film újabb alátámasztási pont számomra, hogy a koreaiak igenis jó filmeket csinálnak.

2009-04-25 15:51:29 HejjaX (4) #12

hű, de fura film. sztem picit hosszúra sikeredett és az a "gyerekcsere" a végén enyhén szólva is hajmeresztő, de az újszerűsége miatt megkapja a 4-est. Mondjuk a címét sem egészen értem, hacsak nem a vírusra céloznak.

2009-03-24 06:44:56 Sógorod (4) #11

Hipermarketekben már többször kezembe akadt a DVD, de a fülszövege alapján mindig visszadobtam, mint enyhén gagyisztikus távol-keleti horrorszörnyedvényt. Aztán az itt olvasott vélemények mégiscsak kíváncsivá tettek annyira, hogy megpróbálkozzam vele. Nem bántam meg. Bár, hogy horror lenne, vagy pláne vígjáték, azt nem állítanám. Nálam inkább a szatíra és a drámai vonulat dominált...

2009-03-06 11:50:58 VMVKWA (3) #10

Nekem nem jött be.

Horrornak egyáltalán nem ijesztő, abszurdnak néha az, van is egy pár megmosolygtató jelenete, de viccesnek azért nem mondanám. Drámai is, de összességében azért untam, túl hosszúra nyújtották.Ezzel a műfajkeveredéssel nem tudtam mit kezdeni ezúttal.
Ami pozitív, az a hollywoodi sablonok teljes mellőzése és a remek fényképezés. Na meg a tócsás jelenet:D

Egyszeri nézésre azért mindenkinek ajánlott. Van egy hangulata, az biztos. Az meg már csak ízlés kérdése, h kinek jön be.

2008-10-26 20:11:13 Ganz (?) #9

A koreai újhullám egyik legjobb filmje. Minden a helyén van. A CGI technológia, látszik csúcson van. Nagyon jól megvan csinálva. Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a filmet. 2 ezres nem pénz érte!

2008-07-15 17:47:07 Jugendlich (?) #8

Nagyon jó film! Az utóbbi idők legnagyszerűbb ázsiai horrora. Méltó arra, hogy készüljön folytatás. Cska azt sajna nem Bong Joon-ho rendezi majd...

2008-05-27 19:06:00 ronin07 (?) #7

És vannak menetközben profi ötletek, de nem mind egységes, csak kb. a nyolcvan százalékuk koherens, a kilógó 20% a finálé környékén keresendő.

2008-05-27 19:01:42 ronin07 (?) #6

El tudja dönteni, és nem próbálkozik, mert itt határozottan a család megpróbáltatásai a fontosak, a direkt gyenge animációval valszeg képileg is bizonyítani akarta a rendező, hogy itt nem a rém a sztár. Spielberg a sokkra gyúrt a kevés cápás vágóképpel, Joon-ho viszont beetet azzal, hogy ócska trash-t látsz, pedig nem.

2008-05-22 11:39:36 Dió (3) #5

Azért megvoltak a remek pillanatai (pl. a tócsába köpős jelenet :D)

2008-05-22 11:39:15 Dió (3) #4

Jó lenne, ha el tudná dönteni a film, hogy mi akar lenni: a vígjátéki elemektől a szatirizmusig egy horrorfilm keretén belül mindent megpróbál felvonultatni, amit csak tud, de mintha stílus- és arányérzéke már kevésbé lenne hozzá.
Emellett csak akkor köpjön egy rendező a "szörny-csak-addig-rémisztő-amíg-nem-látható" aranyszabályra, ha egy félelmetesen kinéző és közben látványtechnikailag is hihető dögöt tud képernyőre varázsolni. Itt egyik sem sikerült, ehhez képest egyfolytában a képernyőn flangál a szörny, én meg így nem tudok mit kezdeni vele.

2008-05-15 20:34:48 ronin07 (?) #3

Joon-ho műfajkeverccsel jutalmazza meg nézőit, filmje egyszerre szörnyfilm, akciófilm, családi vígjáték, csípős politikai szatíra, de leginkább szívszorongató családi dráma. A komponensek közül szerencsénkre az utolsó kettő a legjobban kidolgozott, de a zsánerdömpinggel most sem sikerült teljesen lépést tartani, különösen, ha a finálé logikátlanságaira gondolunk. A profi ötletek alkotta kellemes egység viszont feledteti velünk az esetlenségeket.

2008-01-23 17:25:16 kery (4) #2

Remek kis film. Ajánlom mindenkinek.

2007-03-11 02:00:50 Olórin (4) #1

Az egyik legkülönösebb film, amit az utóbbi időben láttam. Furcsáltam, hogy a kritikusok mennyire odavannak egy egyszerű szörnyfilmért... most már tudom, hogy azért, mert ez nem egy egyszerű szörnyfilm. A rendező mintha csak direkt forgatná ki a zsáner minden létező szabályát, kedzve azzal, hogy már a legelső támadás során szikrázó napsütésben, totálban mutatja a folyóparton garázdálkodó rémet, plusz nyugodtan öl meg olyan karaktereket, amilyeneket egyszerűen nem szokás.
Igazából azt mondta, hogy ő nem is szörnyfilmként tekint művére, és való igaz, hogy a középpontban végig a furcsa család karakterei állnak, és akkor még nem is beszéltünk a humorról, az emberi drámáról és az amerikai ill dél-koreai kormány kritikájáról. Olyannyira szokatlan, összetett, érzékeny és iszonyó profizmussal levezényelt alkotás ez, hogy alaposan pofára ejti azokat, akik egy jó kis véres, izgi B-horrormozira várnak - mint én. Ez a film egész egyszerűen más, és hamarosan meg is kell majd néznem újra, mert így elsőre igencsak meglepő élmény volt, aminek egy részével hirtelen nem is tudtam mit kezdeni.