Scream 2 (1997) ☆ 👁

(Wes Craven)

amerikai horror

2,9

2020-04-28 11:54:39 DevilTakeU (4) #15

"A horrorfilm-műfajt a folytatások nyírták ki." Randy

Az első rész meglepően nagy sikere után egy évvel már jött is a folytatás. A "definíció szerint alsóbbrendű filmek" sorába tökéletesen passzoló mű minden tekintetben az előző felvonásra próbál rálicitálni,hol több (a szó szerint kegyetlen kezdés),hol kevesebb (a befejezés) sikerrel. A szereplők életkora sajnos egyre jobban kiütközik,engem legalábbis roppant mód irritált az akkor 30 éves Timothy Olyphant tininek való eladása (sic!),illetve az egyébként nagy kedvenc Laurie Metcalf is sajnos kifejezetten rosszul hozza a filmvégi őrületet (anyám,azok a szemmeresztgetések...),de ezektől függetlenül egy remek folytatás,ami szuperül viszi tovább a megkezdett mitológiát. Lehet hogy csak figyelmetlenség,de egy halált nem nagyon tudok hova tenni (a lányszövetségnél józan sofőr SMG-t miért kellett kicsipkézni?),egyébként ez a rész is nagy kedvencem,noha az első felvonás frissességétől,zsenialitásától azért jócskán elmarad.

2018-04-18 20:22:06 Norbert Simon (4) #14

Nos igen! Megtudom érteni az előttem szóló pozitív véleményeket és írásokat. Én magam is azt látom így újra megnézve ,hogy az első részhez képest tetszetősebb a második rész. Viccesebb, és humorosabb talán még az első részhez képest is. Itt szerintem mondhatjuk azt ,hogy azon "ritka folytatások egyike ahol jobb a második rész mint az első." Valóban nagyon jó horror film és nagyon jól adagolja hozzá a humort. A színészek alakításai is szerintem már jobbakká váltak. Kapunk egy egész jó sztorit amin vagy borzonghatunk vagy nevethetünk.

2018-04-17 18:12:05 Mario Brothers (5) #13

Az első rész korszakalkotó klasszikus... Ez azonban jobb! Úgy bizony, ez a rész egy hibátlan horrorfilm! Szerintem a Sikoly-sorozat legjobbja. "Kellemesen" brutális, remek fordulatokkal, izgalmas történettel és remek színészi játékkal. Akárhányszor meg tudnám nézni és meg is fogom.

2017-05-21 23:01:54 Tudomisén (5) #12

Szerintem tök rendben van bár tudom, hogy a sikolyokat nagy divat lepontozni, de szerintem szinte mindent hozott abból ami miatt nekem az első nagykedvencem leszámítva azt, hogy itt már távolodunk el a TINIhorror fogalmától itt ez inkább már csak horror

2016-12-19 18:19:59 Reaper (2) #11

Hát... ez elég rossz volt. A film elején ki lehet találnia vége egy részét, és már csak kicsi a meglepi. Annyi logikai bakugrás van benne, hogy nem győztem számolni... teszek egy próbát a 3. résszel, hátha javul valamit a színvonal, ez rémes volt...

2016-11-21 09:07:20 noresz02 (?) #10

"két olyan személy a gyilkos akire a legkevésbé számít az ember"
Ez nem spoiler?
Még azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem osztályozod le a filmeket?

előzmény: Dezsmant (#9)

2016-11-21 09:03:39 Dezsmant (5) #9

Kevés folytatások egyike ami jobb az elsőnél. Sok benne az izgalom és itt is a vége nagyon jó, két olyan személy a gyilkos akire a legkevésbé számít az ember.

2013-02-03 19:43:39 wayage (5) #8

Kedvenc horror folytatásom :)

2013-02-03 19:38:28 Csende Kristóf (5) #7

Túl sokat tetszenek várni ettől a kiváló és szórakoztató slashertől. Kevesebb elvárás és ütni fog - azaz szórakoztatni, nem megijeszteni.

2012-07-22 15:19:57 Glasseye (3) #6

Érthetetlen volt számomra a gyilkosságok indítéka...

2010-09-05 13:11:30 Rorschach (2) #5

Előferdül, ez viszont azokhoz képest is egy legalja szintet képvisel.
Jason meg legalább hibázott.

előzmény: GothMan (#3)

2010-08-24 21:37:41 simijohnny (2) #4

Jason sem futott sohasem, mégis mindenki meghalt. :)

előzmény: GothMan (#3)

2010-08-24 21:32:46 GothMan (4) #3

...röhej, ahogy húsz másodperc alatt felkel, kikecmereg a kocsiból, megkerül három háztömböt, mindezt egy hang nélkül, minimum láthatatlanul. Pofám leszakad.

Szoktál egyébként slashereket nézni, vagy ez volt az első? :D

2010-08-24 16:08:57 Rorschach (2) #2

A trilógia legjobban sikerült darabja.
2/10, de a fenti mondatot valamivel honorálni is kell...

VVega: poénok? Kb. annyi öniróniát láttam, amennyit az elsőben is, ahogy a mozibuzi gyerek elmondja a szabályokat, ettől még szerény véleményen szerint bőven nem lesz a film önmaga paródiája. Ja és borzalmasan erőltetett a csavar. Ja és rettenetesen kiszámíthatók a gyilkos felbukkanási helyei. Ja és azt hiszem, itt voltam leginkább készen a gyilkos teleportálásaitól a három rész közül, röhej, ahogy húsz másodperc alatt felkel, kikecmereg a kocsiból, megkerül három háztömböt, mindezt egy hang nélkül, minimum láthatatlanul. Pofám leszakad.

2009-08-03 14:22:03 VVega (3) #1

Horrornak nézhetetlen, paródiának meg nagyon gyenge. Zéró feszültséggel és a gyilok terén nulla kreativitással bír, a poénok meg számomra abszolút nem ültek. Pedig én szerettem az első részt.