Bedazzled (2000) ☆ 👁

A bájkeverő

(Harold Ramis)

amerikai-német fantasy, vígjáték

3,3

Sátán: Azt kívántad, hogy legyen a feleséged. Arról egy szó sem esett, hogy szeressen is.

Elliot Richards/Jefe/Mary: - Hello
Sátán: - Hello
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Én nem tudtam, hogy... ez a golyó, mert ott áltam és...
Sátán: - Hogy pörög a nyelved, ledumálod a nőket a lábukról.

Elliot Richards/Jefe/Mary: - Micsoda? Tréfálsz velem? El kell adnom a lelkem?
Sátán: - A kívánságokért cserébe.
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Ez mégis csak az én lelkem. Nem adhatom el a lelkem.
Sátán: - Miért ki vagy? Talán valami pap? Mit kell ezt úgy felfújni? Láttad valaha a lelked? Tudod te egyáltalán mi az?
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Persze, ez az izé. Ami a... Nem, nem, az más. Ez körül lebeg.
Sátán: - Mondhatok valamit? Fenemód túlértékelik a lelket. Igazából semmi haszna. A te lelked tett érted bármit is? Kétlem. Ez olyan mint a vakbeled, észre sem veszed, hogy hiányzik.

Bob/Roberto: (homokot rúg Elliot fejére)
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Már elnézést fiúk. Megkérhetném, hogy ezt a Rap-ládát vigyétek távolabb a tengerpartról.
Bob/Roberto: - Nem.
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Nézzétek, ahelyett, hogy összeütközésbe kerülnénk. Mi lenne, ha leülnénk mindnyájan együtt. Ennénk egy kis tonhalas salátát, hátha ezzel elindulna egy párbeszéd.
Bob/Roberto: - Nem.
Elliot Richards/Jefe/Mary: - Tudjátok fiúk volt egy olyan érzésem... (megint fejbe rúgják homokkal), na jó fiúk, sajnos kénytelen vagyok megkérni titeket, hogy tartsátok tiszteletben e meghitt pillanatot. Amelyen a barátnőmmel osztozunk. Mert ez a szerelem, a gondoskodás és a különleges lelki és érzelmi megértés rendkívüli ünnepe. Értitek?
Bob/Roberto: - Belöksz velünk egy sört? (a csajnak)

Sátán: Mindenkinél ugyan az a három első kívánság: vagyon, jó nő/pasi, és valaki dögöljön meg.

PG

Sátán:A nőket nem érdekli a pénz, azt csak a férfiak képzelik.

PG

Elliot Richards/Jefe/Mary: Allison, várj! Kifordítom a bugyidat!

Elliot Richards/Jefe/Mary (zokogva): ...és ez a naplemente, hozzád képest.... mikor megy már le?!