Sei donne per l'assassino (1964) ☆ 👁

Hat halott modell
Hat nő és a gyilkos

(Mario Bava)

francia-monacói-olasz exploitation, horror, krimi, thriller

3,8

2022-07-21 19:25:06 Xuja (4) #11

Kellemesen baljós hangulatú, tömör giallo / thriller, amit elsősorban a gazdag színvilága és a már említett borongós, de mégis könnyed atmoszférája visz el a hátán. Illetve, a korhoz képest elég brutális gyilkosságok is igazi csemegék - bár itt nem tetszett az, hogy az ütősebb halálok kizárólag a film első felében vannak.

A krimiszál igazából elmegy, nem túl izgalmas, de azért annyi inputot mindig kapunk, hogy ne fulladjon unalomba - ugyanez áll a színészi játékra is, ami teljességgel középszerű, de szerencsére kiugróan gyenge alakítás nincs. Bava nem Hitchock, de ezt tudja is magáról, és csak a film végén fedi fel a rejtélyt - az a kevés suspense, amit így kapunk, pedig még működőképes. Gyenge négyes.

2022-02-08 10:59:43 jackbau33 (4) #10

Bava első giallója a "A lány,aki túl sokat tudott" még fekete-fehérben készült és stílusában inkább a Hitchcocki krimikre hajaz.A gótikus barokkos élénk színvilágú "Hat nő és a gyilkos" a direktben mutatott gyilkosságokkal és a maszkos gyilkos karakterével már előfutára a későbbi slasher műfajnak.Szerintem a film jól játszik a red herringel,ugyanis bárki gyanúba keveredik és senki sem kimondottan szimpatikus. Ezzel máris kilövi azt a giallós klisét hogy csak a pozitívnak tűnő karakterek lehetnek a hunyók.A leleplezés kissé érdekesen alakul,nem a megszokott módon,ez kevésbé jött be,viszont a whodunit formáción csavar egyet a film,ami jó ötlet volt.Ami még kissé negatívum de ez jellemző a zsánerre, az okosnak ábrázolt de valójában inkompetens rendőrség.Hazánk is képviselteti magát a filmben,ugyanis Eva Bartok magyar származású.A műfaj kialakulásának meghatározó darabja,Argento giallóira is nagymértékben volt hatással.7,5/10

2018-10-28 15:14:29 ChrisAdam (3) #9

A hangulat és a látvány elképesztően jó, teljesen beszippant, viszont a történet, a megoldás, sőt: a bűntények indítéka egészen nevetséges. A finálé vitte le nálam hármasra.

2015-08-04 16:40:05 zetor (5) #8

Nem, itt azt hiszem valamit nagyon csúnyán benéztem.

Nem akarok újat írni, szóval ezt szerkesztem:
Van egy 10 évvel ez utáni 5 Donne Per L'Assassino című film Stelvio Massi rendezésében. Ami imdb-n is rossz magyar címmel van fönn.

előzmény: zetor (#7)

2015-08-04 16:35:00 zetor (5) #7

No, nem sikerült a képet idecsinálnom, de ha rákerestek tényleg 5 van a plakáton.

előzmény: zetor (#6)

2015-08-04 16:34:17 zetor (5) #6

Az miért van, hogy a film címe eredetileg 5 donne per l'assassino, ahogy alant a képen is belinkeltem? Hogyan lett ebből hat? Nem emlékszem már a filmben elhunyt lédik számára.

2015-04-24 19:58:48 tomside (3) #5

Hát, ez nekem elég nagy csalódás. Nem kötött le, nem rántott be, nem lepett meg, ahogyan a giallók általában szoktak.

2015-04-15 23:48:47 dikalosz (4) #4

Bava mester nagyon szerette cigiztetni a karaktereit!

2015-03-25 21:15:00 GothMan (3) #3

Színes, hangulatos darab, változatos halálnemekkel, bár a feszültséget nem képes azért végig fenntartani. Az külön nem tetszett, hogy a gyilkos kilétét és motivációját viszonylag korán a képünkbe vágják, aztán meg csak vegetál a film egy-két szépen fényképezett beállítással. Látom, hogy alapfilm, de nem üti meg a mércét nálam ahhoz, hogy odarakjam a legjobbak közé.

2013-05-22 14:18:00 BonnyJohnny (4) #2

Én inkább ezt tartanám az első igazi giallo filmnek. Ebben már megvan a műfajra később jellegzetessé váló képi világ, a brutalitás és a vér. Krimiként ez a film sem kiemelkedő (még mindig csak két giallot neveznék annak), és thrillerként sem erős, de annak már legalább teljesít valahogy. Vannak benne feszültebb jelenetek, és az egész filmen végighúzódik egy élvezetes hangulat. Gyenge négyest ez is megkapja.

2010-07-03 23:19:19 wayage (4) #1

Mario Bava La ragazza che sapeva troppo (The Evil Eye)[link] tartják az első giallo filmnek, ez pedig a műfaj tovább csiszolása. Erőssége a fényképezés és a díszletek színességében rejlik. A korához képest meg eléggé kemény, véres jeleneteket is tartalmaz. A főgonosz kinézete emlékeztet kicsit Freddy Kruegerre, lehet Wes Craven is látta ezt a filmet:)