Batman Forever (1995) ☆ 👁

(Joel Schumacher)

amerikai-angol akciófilm, fantasy

2,7

2020-12-27 10:57:14 Norbert Simon (3) #23

Nyomok rá egy 3 csillagos értékelést. Gyerekkoromban talán ezt a részt láttam a legtöbbször. A Gotham városa szerintem még így felnőtt fejjel is azt mondom nagyon betaláltak vele. Szerintem a Tommy Lee Jones viszi leginkább a prímet mind közül. Így felnőtt fejjel Őt illetve a Val Kilmert találom benne a legjobbnak. A Val Kilmer szerintem abszolút jó választás volt a Batman szerepre. A Jim Carrey konkrétan mintha csak az Ace Venturából lépett volna át ide. Olyan idétlenné teszi az egészet. Ő számomra nagyon lehúzza a film durván felét. De mindegy összességében jó volt felidézni ezt a klasszikust is más nem nosztalgiából.

2018-08-19 17:35:56 proteus (4) #22

Nem értem miért ennyire alulértékelt ez a film. Szereposztással semmi gond, a kaotikus, neonfényes csilli-villi Gotham nagyon eltalált szerintem, bár a Burton által teremtett látványt is nagyon szeretem. Az is nagyon tetszik - lehet, mert nem vagyok a szuperhős filmek nagy rajongója - hogy van egy csomó szatirikus kikacsintás benne, ugyanakkor komolyan veszi az alapsztorit. Tipikus "popcorn movie" - de annak jó.

2017-11-23 11:11:21 Havierez (4) #21

Lehet mondani erre a filmre sok mindent na de azt hogy rossz lett volna nem nagyon szerintem. Val Kilmer hitelesen alakította a denevérembert sőt a főgonoszok is most ketten voltak és kétarc a kedvenc főgonoszom a batman univerzumból és már ezért is nagyon tetszett a film.

A látványvilág olyan volt hogy végre nem stúdióban forgatták hanem az utcán a filmet. Ez külön plussz pont az alkotásnak.

2014-02-16 21:04:40 Spirit (4) #20

Adtam rá egy négyest. Csak mert vannak benne apró finomságok, amik érdekesek. Többször józan fejjel tuti nem nézem meg.

2013-12-25 15:10:59 Hannibal Lecter (2) #19

Elfelejtettél osztályozni. :)

előzmény: Spirit (#18)

2013-12-25 14:54:08 Spirit (4) #18

Jim Carrey egy ripacs, ki kellene lőni az űrbe. Tommy Lee Jones erőltetett. Nicole Kidman egy tüzelő szuka. Chris O'Donnell azt hiszi, hogy ez egy komomy film. Csak Val Kilmernek esik le, hogy _ez egy szatíra_. Mert ez a valódi Batman: gagyi, béna, nevetséges. Pont, amilyen a film.

2013-11-29 10:50:02 Dynast Grausherra (2) #17

Ironikus, hogy ebben észbontó marhaságban próbálkoztak meg először komolyabban foglalkozni Wayne/Batman lelkivilágával, amely vonal annyi dicséretet kap Nolan filmjeiben. Más kérdés, hogy a megvalósítás is olyan gyenge, mint a film általában. De van néhány pontja, amely jobb, mint Nolan trilógiája.
Gotham: ezek a villogó fények, meg a lila-rózsaszín színvilág inkább fejfájást okoz, ahelyett, hogy megadná a komor hangulatot, de még így is van a városnak annyi egyedisége, hogy ne csak egy random felhőkarcolós város legyen, amit a Sötét lovagban és a Felemelkedésben láthattunk. Ehhez társulnak még a röhejes maskarás haramiák, akik azért jelzik, hogy Gothamben nem olyanok a bűnözők, mint másutt.
Dr. Chase Meridian: Ő se egy jól kidolgozott karakter, de Nicole Kidman tud annyi izzást vinni a szerepbe, hogy díszletjellege ellenére is emlékezetesebb legyen számomra, mint bármely női karakter Nolan trilógiájában.
A film ettől függetlenül elég gyenge, addig még tűrhető, amíg Robin elő nem kerül, valamint amíg Nygma találmánya nem borítja zöld fényárba a várost, mert onnantól kezdve nagyon lejtmenetbe kapcsol.

2012-08-30 19:26:07 JeszKar (3) #16

Ugyan már, az a dialóg semmi a Batman és Robin első dialógjához képest.

előzmény: Jereváni Rádió (#15)

2012-08-30 14:02:32 Jereváni Rádió (1) #15

Nicole Kidman valami észveszejtően szexi benne, ennyiben kimerült a pozitívumok sora. Egyébként egy kalap szar az egész. A "- Javasolnám, hogy vigyen magával egy szendvicset uram! - Majd eszem útközben." kezdetű dialógussal egy pillanat alatt hazavágták az egész filmet. Soha nem volt még olyan, hogy az első párbeszéd lenullázza a filmet nálam, Schumachernek ez sikerült.

2012-08-30 00:37:10 Umberto (3) #14

Ott a pont.

előzmény: Victor Vance (#13)

2012-08-30 00:12:15 Victor Vance (4) #13

Pedig pont ő a film legnagyobb pozitívuma.

2012-08-29 23:33:20 ChrisAdam (?) #12

A végébe belenéztem. Mint egy paródia. Jim Carrey felvette az Ace Ventura szerepét. Ciki.

2012-07-16 12:56:54 dikalosz (4) #11

Szintén gyerekkori emlékek miatt.
Egyébként Tommy Lee Jones zseniális!!

2012-06-04 21:33:44 grofjardanhazy (2) #10

Nem bírtam végignézni, valahol az ötvenedik percnél kapcsoltam ki. Jim Carrey fején egyszer felnevettem, más hatást nem váltott ki belőlem az egész.

2011-12-26 18:28:06 Victor Vance (4) #9

Gyerekkoromban nagyon imádtam ezt a részt, valószínűleg ez az oka annak hogy végül megadom rá a négyest, a nosztalgia és a szép emlékek miatt. Azért ezek nélkül sem lenne számomra gyenge alkotás, sőt véleményem szerint a második részt nagyon is felülmúlja. Bár megnéztem volna Keaton-t ebben az epizódban is, de különösebben nem hiányzik, semmi bajom Val Kilmer-el, mégha játéka nem is annyira meggyőző. Nicole Kidman viszont iszonyatosan szexi, a legjobb femme fatale a Batman franchise-ban, mondom ezt annak ellenére hogy karaktere néha már-már betegesen vonzódik a Bőregérhez, és bizony a szerelmi szál is megérne egy misét, Gotham City giccses, csili-vili megvalósításáról már nem is beszélve, lehet hogy nem lett volna akkora kasszasiker ha megmaradnak a régebbi díszleteknél, de akkor talán a filmet sem húzták volna le annyira.

Ami a főgonoszokat illeti, Jim Carrey viszi a prímet, akit mindig is nagyon bírtam, itt pedig olyan alakítást nyújt, hogy majdnem felnő Jack Nicholson-éhoz az első részből. Tökéletesen ráillik a szerep, ennyi. Ami Tommy Lee Jones-t illeti, ő totálisan idiótát csinál magából, több szót nem is érdemel. A többiekkel ellentétben nekem a Robin-szál is tetszett, ügyesen megoldották hogy sorsa összefonódjon Bruce-éval, aki a történtek után magát hibáztatja és felelősséget érezzen a fiú iránt. Joel Schumacher ugyan elég egyetlen teljesítményű rendező, összehozott már 1-2 szemrevaló klasszikust, de néha iszonyatosan szar filmeket is tud csinálni. A Mindörökké Batman kb. a kettő között van, és bár nem éri el az első rész színvonalát, ízig vérig popcorn-mozi, agykikapcsolásnak peidg kiváló.

2010-11-04 22:18:16 Ivan/ (4) #8

Azért a U2 dala elégé nagy sláger volt Hannibal. Ráadásul Seal dalánál százszor jobb.

2010-11-04 20:56:23 jesi (2) #7

Egyik legrosszabb batman film, amit eddig láttam (nálam a kezdődik is egy borzalom)

2010-10-29 01:19:25 Hannibal Lecter (2) #6

"A zene valóban nem rossz, ha jól emlékszem, akkoriban sláger volt."

Nem tudom, kiben mi maradt meg, bennem csak a Seal slágere. Ami amúgy tökjó szám, csak más kérdés, hogy baromira nem való ide. :)

2010-10-28 23:47:36 BonnyJohnny (2) #5

A látvány csicsás... túlzottan is.
A zene valóban nem rossz, ha jól emlékszem, akkoriban sláger volt.
Carrey és Jones valóban túljátsszák a szerepüket, de ebbe a csili-vili világba ilyen karikatúraszerű gonoszok illenek. És még a túljátszott alakításaik is messze verik Val Kilmer bánatos képű nézését. Azon kívül a két főellenségnek helyenként jó szövegeik vannak (Kétarcnál erős odamondások, Rébusznál a rejtvények), addig a főhős bárgyú és a szövegei is nevetségesek. Amellett szerintem nem csak Batmanként rossz ő, de szerintem Wayneként is. Kisfiús mosolya és milliomosgyerek arca az van, de valahogy olyan semmilyen a karaktere. És most nem a megírt karakterre gondolok, hanem a megjelenítésre.
Robin karakterének bevezetése a forgatókönyvben még jól nézhetett ki, de a rendezésben valahogy nagyon elcseszett lett. Nem keltett feszültséget, se sajnálatot. Robin kis lázongásai a "másik kocsival" majdnem olyan nevetséges mint a gonosz Peter Parker tánca Manhattanben. De meg kell hagyni, Chris O'Donell amúgy nem rossz.
A film kapkodására és következetlenségére nem térek ki külön.

Ui: Csak egyetlen szó: MELLBIMBÓK!!!

2010-10-28 23:32:28 JeszKar (3) #4

"Nicole Kidman itt nem olyan rusnya mint a mai filmjeiben."

Ezt inkább meg se hallottam :)

2010-10-28 23:25:13 Gasz András (3) #3

Mindörökké Batman:

Mindörökké Nolant és soha Schumachert a rendezői székbe! :)
Ez a csili-vili színes giccses Gotham valahogy megfeküdte a gyomrom. de mivel itt még producer volt asszem Burton így némileg vannak sötétebb tónusai de kevésszer. A dialógusok röhejesek, a zene ami egyedül azt mondom nem olyan rossz lett Goldenthal mentette meg a filmet még valahogy. Az tetszett hogy Alfred többet szerepel, hogy végre van sokféle járgánya Batmannek. Nicole Kidman itt nem olyan rusnya mint a mai filmjeiben.
A rendezés gyatra, az új ellenségek alakítói Carrey és Jones túl játsszák szerepüket, egy szar elnagyolt meghülyült gyermeki lelkesedésű dilletáns Jokert hoznak szerepeik helyett.
Val Kilmer is rossz választás Batman szerepére de Clooneyhoz képest majdnem Keatoni mint Wayne legalábbis de mint Batman röhögnékem támadt néha.
Carrey néha hozza azt amit egy vígjátékban túljátssza magát erőlteti a vihogását ez nem illik ide!
Néha azért volt egy kis hangulata olyan hősies szirupos fiataloknak akkor elment még a film, az biztos de ma! A forgatókönyv nem áll össze eggyé, össze-visszaság sok dolog csak úgy van nincs megmagyarázva, Rébusz nem tudni hogyan és honnan gyártja szuper gépeit stb.
1-2 rejtvény szövege és Rébuszi beszólás ami még felhozható pozitívumnak.
Sajnos Joel Schumacher nem egy cipőkészítő a nevéhez mérten, hanem egy filmsorozat rontó.

2010-03-16 15:32:56 Denny (2) #2

Val Kilmer nagyon rossz választás volt Batman szerepére. Jim Carrey az, aki miatt megmenekült a film a bukástól. Az majd csak a következő résznél jött.

2007-04-12 00:03:35 -senki- (4) #1

Joel Schumachernek talán pár filmjét láttam, túlságosan egyik sem nevezhető kiemelkedőnek ha emlékezetem helyes igen erőteljes látványt megteremteni képes direktornak találom, e filmel is.
Lehet persze hogy én kicsit vizuálisabb, látványközpontúbb vagyok - nekem már ez is el visz egy szinten egy filmet (ha többi része is élvezhető). Hozzá tehetem még hogy igen fogékony kora tizenévesként láttam a filmet, ott igen emlékezet látvány éltem át, így ismét.
Szóval elmondhatóm hogy számomra a film kulcsjeleneteiben különösen, de sok egyébb kisebb helyen is különösen igényes, látványos fényképezést kapott a film.
Eszembe jutt ebből a szempontból Begins epizódhoz hasonlítani, különösen hogy mindkettőben feltünnik a barlangba esés jelenete. Megnézve persze itt is van egy adodó kötelező szép iparos munka, de általában is sívárabbnak mondható valószínűleg.

Másban ez nem igazán mondható számottevően jobbnak. A történet talán egy kicsit érdekesebb valamelyest, de nem túl érdekfeszítő inkább csak lekötő. A bejezés kettősége is jó ötletnek találom, ami beteljesíti ezt az egész filmen végig vonuló irányt. (Igazán feltünő a bejezés hasonlósága Pókember 1-hez...)
A végéhez még hozzá véve a két főgonosz legyőzése is kifejezetten stílusosnak monható.
A két főgonosz figruája is korrekten és érdekesen ábrázolt, a Kétarc figurája különösen erőteljes (már ezen a színten), és az egész körítés is (pl. a két oldalú szobája) hordoz egyedi, figyelemre érdemes vonalat.
Madárijesztő a Kezdődikben emlékeim szerint nem lett túl ábrázolva, leginkább csak a keletikábszerel történő üzelmei vannak lencsevégen.
Persze ehhez a részhez hasonlítom inkább a Mindörökké Batmant, mivel a Batman (1)-hez egyik sem összemérhető természetesen - hogy megjegyzem.

Persze az újvonalnak vannak szörnyű hibái, amik nagyokat vonnak az értékéből.
A történet bár közel korrekt, és vannak jó gondolatok benne, a kulcsmondatoknak szánni túl üresek általában.

A leggyengébbek az első percek, amikor is szemrebbenéstelenül rombolja le a rendező A Denevér ember imidzsét amikor le áll büntényszínhelye előtt diskurálni és bizalmaskodni Dr. Chase Meridiannel (akinek ha játéka színészileg nem is mondható jelentősnek, külemileg jól teljesíti a sorozat ügyeletes feladatát).
Mint ha a szörnyű új Batmobil nem lenne elég. Sokat nem ad az itt az első rész hatásos megfélemlítésére, neki áll bunyozni, ami már nem egy jó kiállás egy denevérszerű drámai karakternek.
Az elejét csak az menti meg hogy szépen elkezdi építeni a gonoszok karakterét.
Robin körül vannak még igazán jó részek, ezen kivül egyébb alajaiban jó, de gyenge gondolatok Batmenről. A szerelmi száll ha szikáran nézük közelíteni is látszik a csapnivalóhoz, a női főszereplő alakja elég gázos helyzetek is teremt (látszik hogy első rész denevéres vonzódását próbálták tovább vinni), néha mond pár érdekeset, de nem túl mélyet a pszihológusnő, ha nem egy ilyen vonzó Nicole Kidman játsza valószínűleg meg is utálnám.

A város ábrázolása bár jobb első részben, de végülis valahol illik az új környezethez, nem jobb, de legalább új.
A valószerűséget számonkérni Hannibálnak egy Batman filmben szerintem felesleges. Attól persze én is falra másztam ahogy a Batmobil elindul a függőleges falon, de legalább rakhozá aztán egy jó beállítást... Rébusz találmánya meglegalább érdekes, elszórt rejtvényei is jellemzőek és emlékezetesek, még ha ma nézve nem is a legfrapánsabbak.

4-es túlzás ezek alapján, közelebb lenne értékelésem a 3-hoz - de a jó részek feledtetik a többit.