Falling Down (1993) ☆ 👁

Összeomlás

(Joel Schumacher)

amerikai-angol-francia dráma, thriller

4,4

A Rammstein tagjai a Reise, Reise című albumukon teljesen átvették Michael Douglas kinézetét a filmből (vastagkeretes szemüveg, rövid ujjú fehér ing, nyakkendő, öltönynadrág, fekete bőrcipő, aktatáska és persze baseball-ütő ;)).

A film felvételei az 1992-es Los Angeles-i zavargások alatt készültek.

Szintem inden hollywoodi stúdió elutasította a Ebbe Roe Smith forgatókönyvét. Arnold Kopelson producer már azt fontolgatta, hogy inkább tévéfilmként készíti el a filmet, ám szerencsére Michael Douglas elolvasta a szkriptet, és azt mondta, az egyik legjobb, amit valaha a kezében tartott.

A filmben D-Fens 30 év körüli - míg az őt játszó Michael Douglas ekkoriban töltötte be a 47-et.

A film rendkívül gazdag európai művészfilmes utalásokban. A nyitójelenet összetéveszthetetlenül Federico Fellini Nyolc és fél című alkotásának felütését idézi meg. Míg a történet jelentős hányada tulajdonképpen Jean-Luc Godard Week-end című 1967-es művére utal: ugyanúgy a túlzottan agresszív társadalmat mutatja be, ugyanúgy forgalmi dugóból indul az extrém erőszak, és hasonlóképp neurotikus, elrajzolt figurákat szerepeltet.