Paths of Glory (1957) ☆ 👁

(Stanley Kubrick)

amerikai dráma, háborús film

4,5
Paths of Glory (1957)

Az első világháborúban Párizstól 28 km-re megmerevedett a front és egy folyamatos, zegzugos lövészárok-rendszer alakult ki, amelyben francia közkatonák küszködtek a mindennapi apró kis győzelmekért a németek ellen, melyet parancsra teljesítettek. Mireau tábornok ebben a lehetetlen helyzetben olyan feladatot kap, amely egyenlő az öngyilkossággal, vagyis a "Hangyavár" bevételét. Dax ezredes (Kirk Douglas) először nem ért egyet a parancs végrehajtásával, de később elfogadja. A roham megkezdődik, de igen gyorsan vissza kell vonulnia a francia ezrednek, oly sok a veszteségük. Broulard tábornok parancsot ad ki a saját tüzéreinek, hogy lőjenek a visszavonuló, "gyáva" katonáikra. Ezt a parancsot a tüzérparancsnok megtagadja. A visszavonulás után a vezérkari tábornokok felelősségre vonják az ezredet a "gyávaságukért" és elrendelik, hogy az ezred három századából száz-száz főt végezzenek ki. Dax ezredes a tábornokok elé áll, s közli velük, hogy őt vonják egyedül felelősségre. A vezérkar cinikusan meghátrál és "csak" arra adnak parancsot, hogy egy-egy katonát jelöljenek ki, akiket másnap hadbíróság elé állítanak és kivégeztetnek. Az ezredes bejelenti, hogy ő lesz a védőügyvédjük.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
The Longest Day (1962)
A leghosszabb nap
4,0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
4,4

4,3
Joan of Arc (1948)
Szent Johanna
3,8
The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
4,2
The Treasure of the Sierra Madre (1948)
A Sierra Madre kincse

nihil Velvet Stanley Kubrick filmek (nihil Velvet) #5
ChrisAdam TOP Stanley Kubrick #5
Denny Top10 Stanley Kubrick #6
Xuja 1950-1959 (21. - 40.) #15
filmkritikus Legjobb filmek - az általam látottak alapján (1957)
Cannabis Legjobb háborús filmek
MicaHiro 12 Új Kedvenc
MicaHiro Mi a baj mostanság? II.
mchn Kedvecek #2