Copying Beethoven (2006) ☆ 👁

Beethoven árnyékában

(Agnieszka Holland)

amerikai-magyar-német dráma, történelmi film, zenés film

3,4

2011-03-14 17:25:19 mokiszin (3) #9

Eléggé középszerű film. Semmi mást nem mutat meg Beethoven-ből, csak azt, amit eddig is tudtunk:
-diktátorként tudott viselkedni
-süket volt
-zseniális (sztem a #1 - de ez szubjektív) zeneszerző

kész.

Többször van benne olyan pillanat, hogy a kamera megrezzen. De nem direkt, pl. kézikamerás felvételként. Lehet, hogy a sín amin futott rosszul volt összerakva, vagy én nem tudom, de mocskosul zavaró.
operatőr, rendező: 2-es
színészek: 4-es
a zene viszont....

2008-08-26 13:14:10 Ivan/ (3) #8

Vannak nagyszerű pillanatai, de elég sokszor leül, és unalmassá kezd válni. Színészileg és fényképezés tekintetében mindenesetre elég erős, de a rendezés azért elég középszerű.

2008-04-10 08:15:29 Gasz András (3) #7

Beethoven árnyékában:

A nagyszerű Beethoven szimfoniái. E filmnek is pont e 2 az erős pontja. Beethoven azaz itt Ed Harris aki nagyot alakít, és a nagyszerű musika emmellett azért Diane Kruger se olyan rossz mint pl a Trójában volt.

Szívemnek jó érzés volt hogy az egész filmet Magyarországon forgatták Sopronban, Kecskeméten és a Kecskeméti színházban. Nehezen de azért észre is vettem a filmben ezt.

A korhű ruhák és berendezések tetszettek az utcákon csiszolhattak volna mgé. :)

Összeségében a 96 perce a filmnek nem 100%-osan jól kihasznált nem örjöngtem hogy most mi lesz akkor ezzel vagy ezzel a szereplővel de egyszeri megnézésre mindenképp ajánlott.

2008-03-11 20:36:32 Farkas Eszter (4) #6

tók jó!mi ének orán néztük:P

2008-02-15 10:38:05 GothMan (4) #5

Korrektül megcsinált film, amiből azért jóval többet is ki lehetett volna hozni. És azok a helyenként előforduló, modernre vett kamera beállítások igazán nem illetek sehová. Ja, hogy akkor miért a 4 pont? Elfogult vagyok; nem is igazán Beethoven, inkább a korszak miatt.

2007-06-06 23:18:08 limupei (3) #4

Egyetlen egy mondat miatt nem kap kettest, mert az akkor és ott nagyon betalált. (Az idézetek között megtaláljátok, bár így külön biztos nem olyan nagy szám.)

2007-03-15 22:51:19 cucu (2) #3

Ja, és csak szerintem hülyeség a film leírása?

szüksége van Annára, aki egy régi kapcsolatában keres menedéket

Bécsbe visszatérve már a haldokló Beethovent találja, aki lediktálja neki a még hiányzó részeket.

Én ilyenekre totál nem emlékszem!

2007-03-15 22:42:33 cucu (2) #2

Fura, nekem pont a koncert nem tetszett. Annyira kontrasztos volt a zene és a film. Amikor a csúcsponton körbe-körbe forgott a kamera, olyan volt, mintha a rendező "ujjongott" volna attól az örömtől, amit a zene fejez ki, csak épp mindennemű művésziesség nélkül. Ilyen zenéhez a minimálisnál több képi hatást berakni szerintem hiba, mert elvonja a figyelmet a zseniálistól a biztos, hogy kevésbé zseniális felé.

Persze a téma volt nehéz. Ahogy Mozartról csak egy Amadeust, Beethovenről is csak egy hozzá fogható filmet szabadott volna csinálni. És ez nem jött össze.

előzmény: Daemiaen (#1)

2007-03-14 10:07:57 Daemiaen (3) #1

Beethoven árnyékában (Copying Beethoven, 2005, forgalmazza: Intersonic)

Tíz perc, tíz mesés perc (a többi szót sem érdemel): a IX. Szimfónia előadása, amely közben páratlan érzelmek szabadulnak el a két főszereplő között, az Örömóda felcsendülésekor pedig (a Die Hard bevillanását követően) még a szőr is feláll az ember hátán. Ed Harris nagy színész, Diane Krüger pedig nagyon... szép. Az itthon forgatott Beethoven árnyékában maga a megtestesült gyenge középszer, amit egy elképesztő koncert ment meg a feledéstől. De hogy mi is az igazi különbség, mondjuk Mozart és Beethoven között? Milos Forman.