Tanin no kao (1966) ☆ 👁

(Teshigahara Hiroshi)

japán dráma

4,4

2018-10-30 17:37:48 velvetgristle (5) #4

Ilyen az, amikor egy halom zseni összegyűlik, hogy együtt csináljanak valami maradandót. Teshigahara rendkívül intelligens, tudatos rendező; Toru Takemitsu az egyik kedvenc zeneszerzőm valaha, nagyon jó kontrasztot teremt a bárban hallható Waltz című szerzeménye és az az iszonyatos, atonális visítás, ami néha-néha felbukkan a semmiből. Kobo Abe zseniális író, és még a pszichiáter irodáját is egy igen tehetséges építész, Arata Isozaki tervezte.

Bár összességében kevésbé tetszett, mint A homok asszonya - amit inkább Antonioni, vagy kisebb túlzással Bresson munkáihoz tudnék hasonlítani a visszafogottsága miatt, míg a Face of Anotherben a főszereplő már az elején elég keményen elkezd monologizálni -, de mindenképp emlékezetes, nagy gonddal felépített, szimbólumoktól roskadozó film. Itt meg lehet nézni, angol felirattal.

2008-09-30 12:47:31 Dougie (?) #3

nekem csak angol van, az ilyen típusú filmekhez igen ritkán lehet magyar feliratot találni

előzmény: verdeleth (#2)

2008-09-30 12:02:09 verdeleth (5) #2

nincs valakinek magyar felirat hozzá?

2008-09-18 17:53:41 Dougie (?) #1

A homok asszonyához hasonló stílusú film, bár kissé más. A kép, a hang és az elgondolkodtató (a felszín alatt már-már filozofikus) sztori kitűnő összhatása, erősen művészi formába öntve.