Marnie (1964) ☆ 👁

(Alfred Hitchcock)

amerikai dráma, szerelmi történet, thriller

4,0

Mark Rutland: Egy olyan család, ahol hagyomány, hogy a fiúk jól nősülnek, sohasem kerül bajba.

Marnie Edgar: Nem hiszek a szerencsében.
Mark Rutland: Miben hiszel?
Marnie Edgar: Semmiben.

Marnie Edgar: Nem szeretsz engem. Számodra csak valami vadászzsákmány vagyok. Egy állat, amit foglyul ejtettél.
Mark Rutland: Így van. Az vagy! És ezúttal valami különösen vadat ejtettem foglyul, nem igaz? Felkutattalak, megtaláltalak és Istenre esküszöm, megtartalak magamnak.

Lil Mainwaring: ilyen idézet nincs is!

Mark Rutland: Nem kérsz egy bourbont a fogmosáshoz?
Marnie Edgar: Köszönöm, nem kérek!
Mark Rutland: A filmek és a hölgyek lapjának információival ellentétben, a házastársi csatározások nem a hálószobában zajlanak, nem is a hitvesi ágyban, hanem a fürdőszoba birtoklásáért. Aki egyszer bekerült, az nem tágít, nem adja fel egykönnyen az állását. Úgy látom, a mi házasságunkban én elég kedvezőtlen esélyekkel indulhatok drágám. Megszállva tartod a fürdőszobát 47 perce.
Marnie Edgar: Szabad a fürdőszoba.

Mark Rutland: Kedves, hogy ilyen türelemmel viseled az éjszakai olvasgatásaimat. A tenger élővilágát tanulmányozom, miután a rovartannal nem tudtam felkelteni az érdeklődésedet. Közös témát keresek Marnie, bármilyen témát.
Marnie Edgar: Jól van. Majd én mondok egyet. Meddig? Meddig tart még ez a rémes hajóút, meddig? Meddig kell még itt maradnom?
Mark Rutland: De Mrs. Rutland, hát nem arra vágyik, hogy a mi boldog nászutunk éjszakái és nappalai édes összhangban, kettesben, örökké tartsanak?

Mark Rutland: Az ott Sophie. Egy vadmacska. Dél-Amerikából. Magam idomítottam.
Marnie Edgar: Ó, és mire idomította?
Mark Rutland: Hogy bízzék bennem.
Marnie Edgar: Ennyi az egész?
Mark Rutland: Elég nagy dolog. Egy vadmacskától.