The Trouble with Harry (1955) ☆ 👁

(Alfred Hitchcock)

amerikai krimi, vígjáték

3,7

2020-09-13 18:37:25 Ragemarci (3) #13

Ez a film kitölti a Füles magazin 33 plusz egy vicc mellékletét.

2017-11-10 21:43:00 Norbert Simon (5) #12

Olyan kár ,hogy ezt a filmjét nem szokták annyira pozitívan értékelni. Persze ez a filmje másmilyen. Ez az 1950-es évek egyik abszolút vicces filmje. A karakterek a filmben nem kissé együgyűek, és butuskák de nagyon kedvesek és szerethetőek mind egytől egyig. A poénok egy kicsit régiek de aranyosak. Plusz látunk benne még egy kis romantikát is. Aztán természetesen ott van a szegény Harry hullája lábán kék piros zoknival.( vajon hogyan murdelt meg és vagy ki lőtte le?) és a vele kapcsolatos furcsa bonyodalmak. ( hurcibálják ide oda.) Az egész olyan kellemes szórakozás! Nem is egyszer néztem már meg és hamar megkedveltem pont azért mert ez a filmje kilóg a sorból. Na és persze mert Hitchcock!

2012-01-07 16:09:00 Dynast Grausherra (5) #11

Szerintem is méltatlanul alulértékelt film, persze Hitchcock többi filmjéhez képest valóban gyengébb egy egészen picit. De vígjátékok között igazán kiemelkedő darab. Az eleje óriási, és később is nagyon élvezetes. Nagyon szeretem Hitchcock kissé morbid humorát, és most aztán bőven kaptam belőle.

2011-02-04 23:18:17 Bruce94 (5) #10

Mostanában valóban falom Hichcock filmjeit, [december óta 6-ot láttam, jövőhéten pedig másik hármat nézek meg.] és azt kell mondjam ezt a film méltatlanul van így alulértékelve. Persze ez csak a magán véleményem, mert szerintem ez egy zseniálisra sikeredett film. Végig groteszken humoros, és fordulatos. A rendező azt mondta szeret a néző idegeivel játszani, itt ez valamennyire sikerült neki. Igaz, hogy néha átmegy önismétlésbe, de ezt én megbocsájtom.
A színészi alakításokkal minden rendben. Shirley MacLaine tényleg elég bájos volt anno, és már az első szerepéből is látszott, sokra viszi. Aki szereti a fekete komédiákat annak mindenképp ajánlom.

2010-08-25 16:30:28 jesi (4) #9

Szerintem ez egy kellemes és nézhető Hitchcock film

2010-08-25 16:23:03 csabaga (3) #8

Ezt teszi egy homályos monitor.:)
Hitchcock.:)

előzmény: acidphase (#7)

2010-08-24 19:21:06 acidphase (4) #7

majdnem sikerult leirnod a nevét:D

2010-08-24 15:27:55 csabaga (3) #6

A hotchcoccki humor tényleg nem tart ki egy teljes film erejéig.

2010-01-06 11:34:49 Gasz András (3) #5

Bajok Harryvel:

Elsőre ez a film egy átlagosabb Columbo/Poirot epizódnak tűnt humorral kiegészítve (ami nem mindenhol működött). Van benne krimi, van benne izgalom de gyenge minőségben és sok sok viccesnek vélt de erőltetett poén. Itt a színészek se teljesítettek jól, nem úgy mint Hitchcock későbbi filmjeiben. Azért a zenéje hangulata és fényképezése szépen meg lett oldva. A filmnek van frappáns felütésű eleje és vége is. Egy hosszú elnyújtott folyamat az egész film tele humoros ismétlődő jelenetekkel.
Azért egy estén nézhető film a családnak.

2009-10-08 12:11:38 jesi (4) #4

Remek film, sőt: a a hulla ki- és elásása: nagyszerű
Kevesebbet vártam tőle

2009-09-18 11:46:20 acidphase (4) #3

aranyos, konnyed kis film a mestertöl... 4*

2009-08-31 19:34:26 Hannibal Lecter (3) #2

Felejthető darab Hitchcocktól - vállalható, egyszer nézhető kirándulás a könnyedebb témájú krimik világába, de nem fogja megváltani a világot. Bár Shirley MacLaine aranyos. :)

2009-01-17 10:15:36 "L" (4) #1

Műfaja végett (fekete-komédia) talán a leg időt állóbb alkotása a mesternek, számomra sokkal szórakoztatóbb, mint a "túltébolyított" Szédülés. Mégis magán viseli a rendező tipikus jegyeit. A közönséget megosztotta, ez jól látszik itt is, de ezen nem csodálkozom, nekem jobban bejönnek a közönség által "nem kedvencnek" vallott filmjei, lsd: Családi összeesküvés.