Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.
Érdekesség:
51 év után, kb egy hónapja sikerült megfejteni a második kódolt levelet, a Z340-et. Híres dekódolási probléma volt, egy fickónak kb. 15 évébe telt.
Érdekes film úgymond precíz munka kicsit talán hosszú, de jól lett megcsinálva, szerintem Allen lehetett de nem ő volt az egyetlen...vagy két Zodiákus volt minimum aki összedolgozott vagy kettő... egyébként
most néztem meg egy 2017es 5 részes dokumentumfilmet ahol a két nyomozó Sal Labarbera és Kenneth Mains nyomoznak a világ legjobb kódfejtőivel és egy szuperszámítógéppel. A dokumentumfilm címe Zodiákus ügy lezárva? Angolul két cím alatt fut Zodiac Killer: Case closed illetve Hunt for the Zodiac Killer. Ami érdekes itt ők Leight majdnem ha nem teljesen kizárják és újjabb két gyanusítottal foglalkoznak Ross Sullivan és Lawrence Kane. Mellékelem a linket.
https://www.imdb.com/title/tt7784996/?ref_=nv_sr_srsg_0
Egy cikk Sal Labarbera ról és a Zodiákusról
https://nlc.hu/szabadido/20180221/zodiakus-gyilkos-history-sal-labarbera-la-murder-cop-nyomozo-sorozatgyilkos/
Egyébként a 9 legnagyobb gyanusított
1. Arthur Leigh Allen - A zodiac karórás férfi
2. Lawrence Kane - Az agysérült zaklató
3. Ross Sullivan - Hirtelen köddé vált könyvtáros
4. Richard Marshall - Mi hozhat izgalomba egy mozigépészt
5. Richard Gaikowski - Az ellenkultúra hangja
6. Earl van Best - A gyilkos apa
7. Jack Terrence - A jelmezes mostohaapa
8. Donald Lee Bujok - A szökött rab Montanából.
https://m.mult-kor.hu/nyolc-lehetseges-szemely-aki-a-rejtelyes-zodiakus-gyilkossagok-mgtt-allhat-20171109?fbrkMR=detect&pIdx=8
Illetve akiket még gyanusítottként tartanak számon
Ted Kaczynski - bombamerénylő
Bruce Davis - a Manson "család" tagja
Edward Edwards - sorozatgyilkos
Robert Tarbox - ügyvéd
George Hodel - A Black Dahlia gyilkosság gyanusítottja
George Russell Tucker
Louis Joseph Myers
Robert Ivan Nichols
Újranézve is nagyon jó, megint elkapott a Fincher-láz, sürgősen újra akarom nézni a dolgait, mert ez most eléggé betalált. Beszippantott az első perctől kezdve, egy percet nem tudnék kivágni belőle, ugyanígy volt elsőre is -- elképesztő, mennyire nem érezni üresjáratokat, minden párbeszédnek súlya van, minden löki előre a történetet. Imádtam.
Kösz, hogy figyelsz, azt akartam írni.:D
előzmény: BonnyJohnny (#50)
Az Ananász Expresszben nem szerepel, ellenben a Trópusi viharban igen, és ott mondja. ;)
előzmény: noresz02 (#49)
Pedig 1 évvel később az Ananász expresszben elmondja Robert Downey Jr hogy soha ne nyomd fullba a kretént, itt megteszi. (meg még sok filmjében) Egyszerűen túl sok belőle, kilóg a karakterből a saját egója. A film kissé dokumentarista és elnyújtott, pedig vannak nagyon erős részei, de nem áll össze egy egésszé.
Igen, ez az örömteli dolog, amikor egy rendező leggyengébb filmjéről beszélünk, s még az is (erős) négyest érdemel (nálam ilyen a Social Network, a Pánikszoba, de pl. Nolannál a Követés). Kiváló rendezők.
előzmény: Leo_Stotch (#47)
Fincher nálam így, vagy úgy, de mindig célba ér. Talán az egyik legnagyobb kedvencem.
Ez a filmje még tán "gyengébbnek" is mondható. De mégis olyan erős, okos, profi kis mozi,hogy sok rendező elfogadná legjobb filmjének. Vagy a Játsz/ma is ilyen, Pánikszoba is, Button is.
Paraszthajszálnyira van a négyestől másodszorra, de az ötöst mégis megkapja. Kicsit hosszú film, a rendezői vágás még úgy, a közepe felé ráfért volna néha egy birkanyírás. Amiért mégis megkapja a gyenge ötöst, az az első egy óra és az utolsó fél-háromnegyed óra. Kicsit sajnáltam, hogy a baljóslatú, pattanásig feszült hangulatot nem sikerült megtartani, de az igazi történethez igazodni kellett gondolom.
Szolid film egyébként, mégis nyomot hagy, súlyos hangulattal megáldott.
Többet ígért a cím, mint kaptam a filmtől. Elég sok volt benne az üresjárat.Az igazat megvallva 3-szor álltam neki, mire végül sikerült befejeznem. A vége felé az alagsoros rész jó volt, de a befejezés valahogy összecsapottnak tűnt.
Nagyon jól össze van ez rakva, nem tűnt hosszúnak, pedig az. Ötössé az emeli, hogy kvázi nyitott a vége
Néhány durva, plusz pár fosatós jelenet. Feszültség, izgalom. A végén meg a nagy semmi. Kár érte. Majdnem ötös.
79%
Persze nem meglepő, amerikai filmipar futószalagon gyártja a szemetet - lopnak, másolnak, feldolgoznak - csak éppen eredetiség nélkül teszik ezt, pont ezért tart ott a tengeren túli filmgyártás ahol.
Gyorsan megjegyzem, ez az attitűd a kezdetektől fogva jellemző volt Hollywoodra, és mindig is jellemző maradt... akkor is, mikor "ott tart a tengeren túli filmgyártás ahol most", de akkor is, amikor "amott" tartott.
Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy pusztán a másolástól valami nem lesz rosszabb. Ha egy jó dolgot jól lemásolnak, az jó lesz. (Szerintem itt az történt, de ez már szubjektív vélemény.)
Nem értem mi értelme van 1-2 éves filmeket újra feldolgozni. A tetovált lány is szerintem tök felesleges reprodukció, mint ahogy ezt is annak éreztem. Persze nem meglepő, amerikai filmipar futószalagon gyártja a szemetet - lopnak, másolnak, feldolgoznak - csak éppen eredetiség nélkül teszik ezt, pont ezért tart ott a tengeren túli filmgyártás ahol. Az más kérdés, hogy a nagyra becsült Fincher úrnak van egy saját, közönségbarát stílusa, de ettől még rém unalmas tud lenni 1-1 ilyen iparos munka, amit kierőszakol magából. Nem nyavalyognék én, ha nem csak középszerű filmeket gyártana középszerű színészgárdával, hanem kicsit formabontóbb módon tenné a dolgát, de így számomra totálisan beleszürkül az amerikai filmpiac elitjébe, olyan rendezővé válva, aki nem tud kellőképpen megújulni, csak jól bejáratott sémák szerint dolgozik.
Nekem nagyon tetszett a film, főleg a Robert Downey jr.-Jake Gyllenhaal-Mark Ruffalo trió. Hihetetlen jól hozták a karakterüket, végig. A történetvezetés jó volt, a levelek és telefonhívások megadták az alaphangulatot, ahogy a szereplők fokozatos "leépülése" is. Poénból nem láthattunk sokat, de azok ütöttek. Itt például az I am not Paul Avery kitűzőre gondolok, az zseniális egy gondolat volt. Ami egyedül kívánnivalót hagy maga után, az a vége. Nagyon gyorsan lezavarták, én meg csak vártam a csattanót. Értem, hogy ez valóban így történt, de a filmbe beletehettek volna valamit még oda... számomra tényleg ez volt az egyetlen negatívum, ezért lesz a film nagyon erős négyes.
igen, mintha downey régebben jobban vissza tudta volna fogni magát. a többi színész pontosabb alakítást tudott nyújtani.
előzmény: ChrisAdam (#37)
Nézd újra majd egy-két éven belül, akkor már tuti 5-ös lesz. Egyébként Fincher szerint is ez a legsikerültebb filmje (a Harcosok klubja mellett).
Ficher filmjei egyszerűen zseniálisak, imádom a rendezőt. Ez is egy olyan darabja, amit nem mindenki tudott volna ilyen pontossággal és zsenialitással megrendezni. Eszméletlen jó színészgárdát volnultat fel, bár Downey Jr. itt is idegesítő volt, de Gyllenhaal a kedvencem lett mostanában. Azt mondják kezd ereszteni a rendező, amiben van igazság, de azért nehogy már azt mondjuk, hogy Fincher elveszett...
A történet szinte tökéletes, a nyomozás, a sok levél, tényleg nagyon tetszett. Nem unatkoztam és a végén pedig a nagyot ugrik a film - a Zodiákus kilétét ugyanis nem tudjuk biztosan. Ez a végére nagyon jól jött.
A látványvilág, a hang, a kamera egyszerűen 100 pontosak.
Nagyon erős 4-es! Még egyszer újranézném!
79%
Negyedjére is vérfagyasztó és izgalmas. Az új évezred egyik legjobb filmje.
ha zseniális, mért csak 4-est kapott? szerintem teljesen középszerű, mintha csak egy Gyilkos elmék részt néztem volna meg.
előzmény: [: Azuroo andrew :] (#25)
Szerintem meg lassú film, azt a 158 percet le lehetett volna redukálni mondjuk 110-120 percre, ettől függetlenül nem unatkoztam nagyon. Nem mondanám, hogy jó film, de azt sem, hogy rossz, mivel vannak olyan elemei amik (ha egy mérlegre raknánk a film két oldalát) folyamatosan kioltják a másik által keltett hatást. Túl nagy az űr a sztoriban, évek repkednek, a karakterek alig változnak, és ha azt nézzük, hogy a film rovására a hossza ment, ennyi erővel megoldhatták volna két részben az egész történetet.
A halál jele után ez nekem gyengének tűnik..
minden egyes megtekintéssel egyre jobban tetszik a zodiákus. a látszat ellenére egy cseppet sem lassú a film. a huszonkét év bámulatos elbeszélői stílussal tárul elénk. fincher nem nyújtja el a dolgokat, a jeleneteket mindig ott hagyja abba, amikor kell. nincs felesleges információ, együtt nyomozunk és gondolkodunk a karakterekkel. és ahogy Hannibal is írta, graysmith és leigh jelenete mindent visz. letaglózóan drámai, pedig kiragadva az eseménysorból nem lenne benne semmi különleges. zseniálisan cáfol rá arra a vádra, hogy a film hideg lenne és távolságtartó.
Fincher ezúttal Az elnök emberei dokumentarista hangvételét csatornázta be thriller-eszköztárába, és kétségtelen, hogy ezzel a regiszterrel is magabiztosan, ügyes kézzel bánik (bár a szüzsé tényleg csak az utolsó 1-1,5 órában telítődik igazi feszültséggel), s alkotói kézjegyét egyértelműen rajtahagyja a produkción, azért messze nem egy újabb Hetediket vezényelt le. Mégsem lehet elmenni szó nélkül a Zodiákus mellett: az érdes korrajz, az esőáztatta, mattsötét képvilág, a markáns karakterek (mily kár, hogy Downey Jr. félúton lelép), és a fegyverdörgéstől teljességgel mentes narratíva kiváló egységet alkot. És az a jelenet, amelyben Graysmith hosszan bámulja Alant, majd lassan, tátott szájjal kihátrál az üzletből... hú, hát az kibaszott jó! Fincher ismét magával ragadott, és összességében az ötöshöz sem sok hiányzott. Ha fél órával kevesebb, valószínűleg meg is adom rá.
Én nemrég megnéztem a rendezőit, de nem sok újdonság volt benne, pár hosszabb dialógus és ennyi. Nem túl érdekes.
előzmény: bothbenedek (#26)
A film majdnem teljes egésze kong az ürességtől, az utolsó egy órát már csak kapálózásnak éreztem, de valamennyit segít rajta, azonban ez sovány vigasz. Ha dokumentumfilmet akarok nézni, nem David Fincher neve jut eszembe. Éppen csak nézhető, óriási csalódás ez a film.
Van pár nagyszerű és félelmetes jelenet benne.
Azt nem gondolom, hogy a Zodiákus remekmű volna, de azért mindenképp egy jól megcsinált, bátor és kompromisszummentes filmnek tartom. A témája okán csípőből lehetne rokonítani a Hetedikkel, de ha megnézzük, rájövünk, hogy eszközeit és céljait tekintve nem is állhatna távolabb a rendező előző sorozatgyilkos mozijától. A történéseket ezúttal a valóság kusza bizonytalansága diktálja, Fincher pedig egy oknyomozó riporter elszántságával veti magát az események után. Elég egyetlen percnyi mentális kihagyás és máris elvesztünk a nevek és dátumok rengetegében, elég egy rosszkori oldalpillantás és a szereplők máris hónapokat, vagy akár éveket öregszenek a gyakori időugrásoknak köszönhetően. Tulajdonképpen a film hossza sem a tempójával, hanem az alaposságával magyarázható. Nem egy pihentető darab, az egyszer biztos.
a rendezői változatot látta valaki?
Vajon melyik Fincher filmnek van jobb OST-je ? A Zodiákusnak vagy a Harcosok Klubjának ?
Mindkettő zseniális.
Egyszer nézhető középszerű alkotás, semmi több. Nagy csalódás volt...
Rég láttam ilyen jó filmet. Szinte együtt gondolkozol te is a nyomozókkal, hogy vajon ki a gyilkos és ez fantasztikus. De a végén megzavart, hogy még a dns-vizsgálat sem igazolta, hogy ő lenne a gyilkos. Akkor kicsoda??
szerintem borzasztóan elnyújtott
Ez a film ... Van pár tucat tetőpont benne, nem bántam meg, hogy megnéztem.
Persze maga a tény, hogy megtörtént eseményeken alapszik nem elenyésző a film szempontjából, de ez valami zseniálisan lett kivitelezve. Gyönyörű ötvözet. Leginkább akkor tértem magamhoz, amikor a nőt a pici babával elvitte az a valaki...azt hittem megöli őket. :( Természetesen a tény, hogy Kaliforniában kevés háznak van alagsora és a srác pont egy ilyenbe volt....
Számomra a történet egyedi jellemzői nem rontottak a rendezői munkán. A sztoriból pont annyi lett kihozva, amennyit lehetett.
Felemelem az értékelésemet zseniálisra, egyre jobban tetszik! Fincher sorrend:
1. Hetedik 10/10
2. Harcosok klubja 10/10
3. Zodiákus 10/9
4. A végső megoldás: halál 10/8
5. Játsz/ma 10/8
6. Pánikszoba 10/6
Elképesztően jó film!
David Fincher is öregszik. De mint a jó bor, idővel nemesedik. A Zodiákus nem illeszkedik a korábbi Fincher-művekhez, kakukktojás, de nekem így is tetszett ez a lassú folyású, hömpölygő történetmesélés. Ugyanakkor azt is megértem, aki a Hetedik, meg a Harcosok klubja után csalódásnak érzi ezt a filmet. A sorrend nálam:
1. Hetedik
2. A végső megoldás: halál
3. Harcosok klubja
4. Zodiákus
5. Játsz/ma
6. Pánikszoba
Intelligensen megrendezett film, brutálisan realista jelenetekkel. Bár igaz, kicsit talán hosszabb, mint kellene, de ettől függetlenül nekem bejött.
Én egyáltalán nem szenvedtem,sőt..Nekem tetszett..Nem mondom hogy 10/10 de 10/8 biztosan van..Először is nagyszerűek a színészek,másodszor is pedig tetszett,hogy nem derült ki a végén a lényeg..Így még érdekesebb..AZ pedig,hogy igaz történet alapján íródott,csak ráadás...Szerintem láthattunk már ennél sokkal ,,szenvedősebbet" is...
Fantasztikus, ahogy Fincher végigveszi az egész történetet. A film közben féltem tőle, hogy a végére nagyon fel fog pörögni, de szerencsére nem így történt. Habár egy kicsit felgyorsul, de pont annyira, hogy megőrizze az addig kialakult atmoszférát (ami zseniális). Az időbeli ugrásokat is remekül oldotta meg. Mindegyik időszaknak volt egy kisebb befejezése, de az új időszakoknál viszont mindig a közepébe vágott, ez nagyon tetszett. Mintha egy hosszabb dokumentumfilmet láttam volna. Szívem szerint még az 5-öst is rávágnám, de az utolsó egy órában valami nem stimmelt, azt azonban nem tudnám megmondani micsoda. Nekem sokkal jobban tetszett, mint a Hetedik!
Zodiákus - Zodiac
David Fincher 6. filmje hosszú hallgatás után tűnt fel végre a mozik műsorán. Már megint egy újabb "sorozatgyilkosos" film, gondolták sokan. De minek is készítene tucatfilmet egy ilyen kaliberű rendező, amikor a műfaj legjobbja (Hetedik) fűződik a nevéhez? Ilyen dologról szó sincs. Jópár nagy rendező került abba a csapdába, hogy egy idő után semmi újat nem tudott felmutatni és csak saját magát ismételte, így szép lassan leáldozott az egykor oly fényesen ragyogó csilaga. Fincher úgy döntött, hogy elejét veszi a dolognak és készít egy olyan filmet, amit senki nem várna tőle, mint ahogy David Lynch (Straight Story), Woody Allen (Match Point) és Park Chan-wook (I'm a Cyborg, but that's OK) tették. Kockázatos húzás, de megérte.
A Zodiákus ügye a mai napig megoldatlan, az elkövető kilétét jótékony homály fedi. A tények ismeretében is tud újat mondani a film, ugyanis egy nem mindennapi nyomozás bontakozik ki a szemünk előtt. Rendőrök és újságírók mellé csatlakozunk be amolyan külső szemlélőként San Franciscóba, ahol a hírhedt Zodiákus gyilkos első felbukkanásának lehetünk szem- és fültanúi. A lassú sodrású történetet és a száraz információk tömkelegét rendkívül feszült és realisztikusan ábrázolt gyilkosságok szakítják meg, ezzel elérve azt, hogy a moziszékben szorgosan jegyzetelő kisriporterekből szép lassan Gyllenhaal-hoz hasonló megszállott legyen. A hibátlan atmoszféra és a feszes tempó már az első percekben magába szippant és még a végefőcím után sem akar elengedni.
Ezúttal viszont nincsenek kulcslyukon átrepkedő kamerák és gyors vágások, a film képivilága tökéletesen illeszkedik az cselekmény tempójához, egyszerű, de még így is lebilincselő látványt nyújt. Harris Savides fantasztikus operatőri munkáján és David Shire korhű zenéjén kívül a filmet az olyan apró momentumok teszik emlékezetessé, mint a Mark Ruffalo által alakított Frank Bullit-klón nyomozó vagy Piszkos Harry mozis felbukkanása. A színészek egytől egyig kifogástalanok szerepeikben, különösen Jake Gyllenhaal és Robert Downey Jr. tesznek ki magukért.
Fincher legújabb dolgozata nem egy műfajdefiniáló alkotás, de a maga nemében mestermű, tökéletes ellenpárja a Hetediknek.
Értékelésem: 9/10
Buta voltam, el kellett volna olvasnom, hogy megis nagyjabol mirol szol. De ha legalabb azt tudtam volna, hogy igaz tortenet, biztosan nem ultem volna be megnezni. Ezek a thriller fele dolgok sosem jonnek ossze. A retteges haza is hatalmas szutyok lett. Ha valaki netan tud megtortent esemenyeken alapulo jo thrillerrol, az szoljon pls. :)
Abszolute nem tetszett a film, cirka ket es fel ora tomeny unalom. Ketszer gyilkolnak benne, az is csak joszandekkal mondhato erdekesnek. A szereplokre sajnos nem tudtam rendesen odafigyelni, leven olvasnom kellett a feliratot.. a rendezes egeszen jonak tunt, maramennyire kellett vele foglalkozni.
Szamomra nem nyujt tobbet ez a film ket es fel ora tomeny unalomnal egy teljesen szurke tortenettel.
3/10
nem nagyon tudok, mit mondani fincher új filmjéről. cseppet sem hasonlít arra, amit eddig megszoktunk tőle, de mégis fincheres, csak éppen finomabban adagolja a védjegyeit (eszméletlen beállítások, nyugtalanító hangulat, pontos vágás - ó, micsoda úsztatások!). nem mondanám, hogy végigizgultam a kettő és fél órás filmet - mert az egész egy nagyon tárgyilagos tényfüzér -, de azt sem, hogy unatkoztam volna. érdemes lesz majd még egy párszor újranézni, mert lehet, hogy a felszín alatt egy remekmű bújik meg, de az is megeshet, hogy most felülértékelem. pillanatnyilag mindenestre nem adnék 8/10-nél kevesebbet rá. a színészek egyébként egytől egyig kitettek magukért. mindenkit láttunk már sokkal jobb szerepekben, de még az utolsó kis mellékszereplő sem volt kirívóan rossz. hiába, fincher nagyon fegyelmezett rendező. remélem jó szinkron készül hozzá, mert tényleg rengeteg szereplőre és eszméletlen mennyiségű információt kell rendszereznie a nézőnek.
a vége sajnos gyenge... hozzá kellett volna írni valamit és hagyni a francba a dokumentalista felfogást
Azt gondolom erről van szó... már arra hogy ezen filmet valóban tekinthetjük Fincher "JFKjének"
előzmény: Daemiaen (#4)
Ilyen unalmas, elnyújtott, eseménytelen, ürességtől kongó filmet rég volt szerencsém végigszenvedni...
Az első húsz percben láthatunk pár iszonyúan nyomasztó gyilkosság-jelenetet, ami beeszi magát az ember bőre alá, ezek között pedig szintúgy feszül némi suspense. Ezt a huszadik perc után szép lassan elkezdik jegelni, és egészen Gyllenhaal őrületének bemutatásáig (film vége) semmi sem történik. Röhejes rövidséggel intéz el kulcsszereplőket, kerül ki jellemábrázolásokat, ami éppen azért durva, mert "állítólag" ez a film fő erőssége. Se ez, se a Fincheres húzások nincsenek meg benne. Én egész egyszerűen szenvedtem.
40%
Egyszerűen nem tudom elképzelni, mi célja volt Finchernek a film első kb másfél órájával, mert azonkívül, hogy lépésről lépésre, szárazon felsorolta a gyilkos utáni nyomozás állomásait, nem sok minden történt benne. Az elnök emberei hasonlóan dokumentarista stílusa jutott eszembe, csakhogy ott Pakula sokkal ügyesebben játszott a feszültséggel, és maximálisan lekötötte a néző figyelmét. Ez itt nem sikerül, egészen az utolsó egy óráig, amikor Gyllenhaal megszállott nyomozása kerül az események középpontjába. Na, ott végre kapunk egy remek karaktert, lélekrajzot, feszültséget, rejtélyt, mindazt, amit a korábbi másfél órában is szerettem volna kapni. Egyértelműen ez az egy óra menti meg. De ha ebben a témában valaki igazán jó filmet akar látni, annak nagyon tudom ajánlani A halál jelét.
70%
hello! személy szerint fincher miatt ültem be a moziba, de igazából semmit nem kaptam amire vártam. gondolom sokan élvezték, mert tudták mire számítsanak, én nem. nekem eléggé vontatott és nagyjából fordulatoktól mentes filmnek tűnt (vagy legalábbis azok annyira lassan történtek h már én is mondhattam volna a szereplőknek hogy most csináld ezt v azt, nagyon nyílvánvaló volt az egész és nyújtott), szóval csak türelmeseknek.
Finchernek minden sikerül. A kérdés mindig csak az, miként. :)
előzmény: limupei (#5)
Hallottam, hogy Fincher a Drótot emlegette, de elképzelni sem tudtam, hogy lehet azt a végtelennek tűnő pepecselést (amit egyébként imádok) egy filmben megvalósítani. De akkor úgy látszik sikerült, aminek örülök:)
előzmény: Daemiaen (#4)
Zodiákus (Zodiac, 2007, forgalmazza: InterCom)
Fincher legletisztultabb, legkevésbé nézőbarát filmje a Zodiákus. Sokkal inkább illeszkedik Oliver Stone filmográfiájába, semmint a nyomasztó hangulat mesterének kikiáltott Fincherébe, ugyanakkor nem lehet szó nélkül elmenni amellett, hogy bármennyire is tűnik soknak a 158 percnyi rendőri munka, ez bizony a Hollywoodban szokatlanul érintetlenül hagyott rendezői koncepció miatt lett anti-thriller. Arról szó sincs, hogy a rendező kezei között szétfolyna a méregdrága monstrum, végig határozottan fogja a gyeplőt, minden nagyon a helyén van, a korhangulat is elképesztően átjön, körülbelül olyan élményt nyújt az egész, mintha Stone és szegény megboldogult Alan J. Pakula közös produkcióba fogott volna. Az alig dramatizált megvalósítás szárazzá, sok helyütt felsorolásszerűvé teszi a filmet ugyan, és emiatt valóban fájhat az ember segge még a multiplexek foteljeiben is, ám mégis azt gondolom, hogy ez Fincher eddigi legátgondoltabb, de korántsem legjobb filmje.
6/10
Sztem ez a film hibátlan - minden szempontból. Intelligens, távolságtartó, mégis nyugtalanító hatású.
Lassú víz partot mos. Na ez a mondás jut eszembe David Fincher új filmjéről. Felvoltam rá készülve, hogy nem egy tipikus Fincher mozit fogok látni. Még szerencse! Ellenkező esetben lehet csalódtam volna benne. Kb.1 órája láttam, de az idő múlásával egyre jobban tetszik. Tényleg hosszú, sokat beszélnek, nincs sokkoló vég. Viszont ami van az nagyon jó. Az alakítások kitűnőek, Rober Downey Jr. kapjon sok főszerepet!Tetszik a film retro stílusa is. A végére azért kapunk egy bizonytalan lábakon álló magyarázatot a gyilkos kilétére. Olyan "mindenki döntse el maga, hogy elhiszi-e" magyarázatot. Nekem megfelelt ez a megolás.
Szerintem minimum 20 perccel, de akár 30-cal is lehetett volna rövidebb, ám szerencsére nem a vége van elnyújtva, épp ellenkezőleg: ott válik izgalmassá, mikor már Jake Gyllenhaal abszolút a fő szereplővé válik.
Hamár itt tartunk, a szereposztás nagyon jó, Robert Downey Jr. steals the show.
Az évtizedeket átölelő filmben kicsit sok az időugrás, de kétség kívül szükséges (a magyar feliratot azonban ez eléggé megnehezíti). Amit elér Fincher: bár tudjuk, hogy a gyilkos sosem lett meg, képes elhitetni velünk (velem), hogy a nyomára fognak bukkanni, pontosabban Gyllenhaal a vége felé, aki végül zsákutcába fut, noha egyértelműen belénktömik, hogy Allen az elkövető.
Lassú folyású, jó atmoszférájú film, amiért a Fincher-rajongók talán (ahogy én gondolom) kevésbé fognak rajongani.
7/10
Nemrég néztem újra.
Az idő múlása és a sajtó belekeverése szinte garancia az eredménytelen nyomozásra.
A gyanúsítottak nagy száma is elképesztő.
Valami itt nagyon félrement.