Die unendliche Geschichte (1984) ☆ 👁

(Wolfgang Petersen)

amerikai-nyugat-német dráma, fantasy, kalandfilm

3,7

2019-07-11 00:04:10 Bogár Bence (?) #10

Én is így voltam vele. :D

előzmény: BalaKovesi (#9)

2019-07-10 22:34:54 BalaKovesi (?) #9

Annál a jelenetnél köpni-nyelni nem tudtam. :D

előzmény: Bogár Bence (#8)

2019-07-10 21:07:57 Bogár Bence (?) #8

Dustin Henderson ajánlásával! :)

2017-01-15 15:42:23 kajaktej (2) #7

Na jó, igazad van :) Fogalmazzunk úgy, hogy adaptációként nem állja meg a helyét :) A film a könyvnek csak az első felét dolgozza fel, azt se valami jól, de az igazi lényeg amúgyis a könyv második részében van. Tényleg kéne belőle egy remake...

2017-01-15 10:00:21 BonnyJohnny (4) #6

Lehet, hogy ez is egy olyan film, amit jobb, ha gyerekként látsz utoljára. :) (Petersentől valószínűleg a Kedves ellenségem is ilyen.)
Nekem szép emlékként él a fejemben. Arra is emlékszem, hogy Artax halálánál (legalább) egyszer sírtam is. :D

előzmény: miraculum (#5)

2017-01-15 09:49:38 miraculum (3) #5

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, a könyv pedig kamaszkorom egyik legfontosabbja.Mai fejjel a negyvenhez közelítve, a könyvet mindenkinek tudom ajánlani, különösen a második fele nagyon jó, a filmet pedig inkább fedje a feledés homálya. Adaptációként például gyalázatosan rossz, de a sok jó emlék miatt megtartom közepesnek. Na ebből kéne egy remake, de olyan ami nem matinét akar belőle csinálni, hanem egy egzisztencialista roadmoviet fantasy köntösben. :)

2017-01-15 07:01:34 BonnyJohnny (4) #4

Legfeljebb az látszik, hogy mennyire rossz adaptáció, nem? A film nem lett rosszabb.
(No offense, mert nem olvastam a könyvet, és a filmet is kb. egy évtizede láttam utoljára, csak kérdezem.)

előzmény: kajaktej (#3)

2017-01-15 00:20:04 kajaktej (2) #3

Gyerekkoromban tetszett, de a könyv elolvasása után látszik, hogy mennyire rossz film ez.

2013-05-27 15:14:53 Pandora (4) #2

Egyet értek az előttem szólóval. Számomra is fontos szerepet töltött be ez a film, gyerekkoromban. Manapság már elavultnak tűnhet, pedig annak idején nagy hatással volt rám, mint a zene mint a képvilága egyaránt. Olyan atmoszférát teremtettek meg benne, amit felnőttként újranézve felidézi bennem azt az érzést, ami sok-sok évvel ezelőtt még gyerekként lett hatással rám.

2009-09-22 14:58:42 terika (4) #1

Én személy szerint imádom a zenéjét. Kb. vagy 20-szor láttam már, és remélhetőleg végre meglesz DVD-n is. Gyermekkorom egyik nagy kedvence volt, minden egyes alkalommal izgulva néztem végig és rendre meg is ijedtem a harcoknál, hiába tudtam, hogy mi fog történni. :)