In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2007) ☆ 👁

(Uwe Boll)

amerikai-kanadai-német akciófilm, fantasy

1,9

2016-07-24 20:11:44 Ugor (2) #44

Keresgéltem mindenhol, de nem találtam igazán alkalmas ellenérvet.

előzmény: flake (#43)

2016-07-24 18:08:34 flake (1) #43

AMC? :) Szerintem át is lépi azt :)

2016-07-24 15:30:19 Ugor (2) #42

Csikorogva karcolja a nézhetetlenség határát.

2015-06-15 19:00:48 terika (1) #41

Én nem tudtam, hogy kinek a művét nézem... Ezzel tudok csak védekezni, egyszerűen nem tudtam. Filmnézés közben mondtam is a társaságnak, hogy nekem ez a film fizikai fájdalmakat okoz. Aztán mikor lement a vége főcím megláttam a rendezőt és mindent megértettem. Ezek a színészek, a jelenetek, az egész... Az egész "film" ilyen 'egymásra hányt palacsinta', csúszós csokisziruppal a palacsinták között, amitől az egyik erre, a másik arra, a harmadik meg valami negyedik irányba megy....

És akkor van még plusz két film. Miért?!?! :(

2013-10-16 19:43:30 gomez1000 (2) #40

Hihetetlen gyönyörű táj, csak hát valamivel meg kellett volna tölteni azt.

2012-07-30 00:16:27 Karesz84 (?) #39

illetve az szarrá válik... :D

2012-07-30 00:15:59 Karesz84 (?) #38

Amihez Boll úr nyúl abból csupa szarrá válik ./?

2011-06-25 17:51:17 JeszKar (2) #37

Valaki, elmondhatta volna Boll-nak, attól, hogy meg nézi a Gyűrűk Urát, még nem fog tudni olyan filmet készíteni, hiába próbálja meg több elemében is lemásolni azt.
Magáról a filmről: Uwe Boll legjobbja, de sajnos ez még önmagában nem mond sokat. A filmnek vannak erényei. Elsőnek ott van az operatőri munka, ami helyenként egész jó, viszont elég gyakran lehúzza a gyenge CGI (a kedvencem a párolgó fekete vér). Másodiknak a zene, amit viszont nem a legjobban használtak föl.
És evvel ki is fogytam a pozitívumból, mert ezenfelül semmi jó nem található a filmben. Színészek? Reynolds talán tud egy gyenge szintet hozni, a többiek még azt sem. Forgatókönyv? A történet még elmenne (bár jócskán meg van töltve hibákkal), de ilyen szörnyű dialógokra ritkán láttok példát. Rendezés? Boll a felelős, mégis milyen lenne (bár talán azért nem a botrányosan rossz kategória).
Mindezekkel együtt, talán mégis adok egy kettest a filmre, mert azért mégse volt olyan szörnyű nézni a negatívumok ellenére se.

2011-04-10 15:45:57 vlkv (3) #36

Erősen Gyűrűk Ura utánzat....

2011-02-11 18:27:14 JeszKar (2) #35

Azt hiszem ezt hívhatják álompárnak... rémálompárnak.

2011-02-11 17:42:24 Ivan/ (?) #34

És Dolphi lesz a főszereplő:( Hova süllyedt a világ?

előzmény: Ninety-Four (#33)

2011-02-11 15:08:54 Ninety-Four (2) #33
2010-07-10 13:03:02 sarkanyt (1) #32

Amit Boll csinál az bűn az emberek ellen!

2010-05-31 21:19:06 BonnyJohnny (1) #31

Nemrég újranéztem. Tényleg Boll legjobbja, és helyenként tényleg nem rossz... de az a film, ami ennyi pénzből ilyen lett, az nézhetetlent érdemel.

2010-05-20 22:15:13 critixx (1) #30

Ő legalább konzekvens önmagához. A Smokey és a bandita és ezer folytatása után meg se kottyan neki egy Boll eposz. No de pl. Ben Kingsley a Bloodrayne-ben! És megannyi lósz.rban, amiben az utóbbi években felbukkant! Na az, már égés. :)

előzmény: puttancsospeti (#29)

2010-05-20 22:14:01 puttancsospeti (1) #29

Jaj! Ezt ismerem! Bár ne ismerném! :-DDD
Szegény Burt Reynolds-de rosszul állt ez (is) neki.

2010-05-20 22:12:08 critixx (1) #28

Boll mester ezúttal sem hazudtolta meg önmagát. Azért talán a Bloodrayne tényleg fajsúlyosabb alkotás. :))

2010-05-20 22:09:00 Jereváni Rádió (1) #27

Ez a film tökéletes példája annak, amikor a dilettantizmus szorgalommal párosul. Uwe Boll Gyűrűk ura parafrázisa egyszerűen botrányos a forgatókönyv, a dialógusok, a zene használata, a CGI, és a vágások terén (kihagytam volna valamit?). Ráadásul mindezt két órában nyújtani... A Bloodrayne-nél ugyan jobb, de hát azt inkább alulmúlni nehezebb, mint überelni. :)

2010-01-14 20:35:15 BonnyJohnny (1) #26

Ez a film nem abban az értelemben nézhetetlen, hogy nem lehet nézni, hanem abban, hogy nem érdemes.
Magyarázat:
A táj gyönyörű, és jobb pillanatokban az operatőri munka is. De ami a háttér előtt történik, azt jobb lett volna kiretusálni.
Esküszöm ez a film jobb lett volna, ha a kamerát beállítják egy búzamezőre, aminek a hátterében egy erdővel borított havas tetejű hegy, meg gyönyörű kék égbolt van, és két órán keresztül veszik a természetet.
De komolyan! :O Nem túlzok! :O
Hogy ennyi jó nevű színész mit keres egy filmben (pénzt, tudom), és Ray Liotta miért felejtett el a színművészetet? Örök rejtély.

2009-07-11 00:22:31 dhfear (3) #25

nem is lett annyira Boll-os mint a többi.még van mit fejlődni, de ez már egész tűrhető.azért Stathamben még bennmaradtak a Szállítós bunyó koreográfiák:balta arccal telitallpal letapossa az ellenfeleit XD.

2009-05-17 14:30:51 Livcsy (?) #24

én is kíváncsi lennék már egy Boll-alkotásra :)

előzmény: Jereváni Rádió (#21)

2009-05-17 12:02:21 VVega (1) #23

20 perc után kikapcsoltam. Totális érdektelenség, ezerszer elhasznált megoldások, hihetetlen párbeszédek, piacos maszkok, bollizmus.

2009-05-10 21:44:34 simijohnny (2) #22

Egyenlőre ez a film azért egyes sokaknak, mert Boll rendezte... ez nem nézhetetlen film. De nem írok többet, mert nem akarok provokálni senkit sem.

2009-05-10 20:36:00 Jereváni Rádió (1) #21

Én most veszem fel dvd-re. Most nincs időm megnézni, de mindenképpen megtekintem. Uwe Boll mestertől még nem láttam semmit, de tudhat valamit, ha mindenki ennyire szidja. :)

2009-05-10 20:32:25 Il Matto (2) #20

Az első film Boll mestertől amit látok. Nem nézhetetlen, csupán egy teljesen érdektelen gyenge példány.

2009-03-08 20:54:08 Gidus (3) #19

Kissé lemaradva, csak most néztem meg a filmet. Jó, oké, gagyi. De azért jópofa kis vasárnap esti "mozi". Ami zavart benne, hogy a sok "ismert" szinész nem igazán ebből a világból volt ismerős. Még Jason-t valahogy elfogadtam, de a többiekkel gondom volt. Szerintem ezek a színészek többnyire nem passzoltak ehhez a filmhez. Számomra lehet, hogy élvezhetőbb lett volna csupa idegen, első filmes fazonnal is.

2008-11-28 12:28:12 "L" (3) #18

Ez volt az első Uwe Boll film amit láttam. Szerintem abszolút végignézhető és kövezetek meg, de engem még el is szórakoztatott. ami zavart az a vér hiánya, kb. 685 hulla és no vér, csak az a fekete szmötyi... Hihetetlen, hogy még a legkisebb mellékszerepben is "ismert" színészek tengnek, lengnek. Tényleg "gagyi", de szórakoztató valami ez talán számomra a sok sztárnak és főleg Jasonnek köszönhetően. Egy próbát szerintem megér. Ja és a DVD kiadáshoz gyüjtőbarát papírtok jár.

2008-10-26 21:53:02 Gasz András (2) #17

Akkor ajánlom a decemberben érkező még majd 30 perccel hosszabb rendezői változatot Mr. Boll mestertől. :DD

előzmény: a1fakher (#16)

2008-10-26 18:28:58 a1fakher (2) #16

Komoly gyötrelem volt végigszenvedni a filmet. 127 perc kín. Óva intek mindenkit, aki épp most tervezi hogy megnézze.

2008-03-17 00:04:52 vadPINGvin (1) #15

Alapjaiban egy átlagos fantasy lehetett volna, de Ő mindent megtett, hogy felejthetetlen hatással legyen rajongóira.
Sok ember előfordul a filmben, akiket más helyen és időben már láttam mint színészeket. Itt minden erejüket bevetették, hogy erre ne jöjjünk rá. A kedvencem Burt Reynolds, akinek a tekintetéböl összesen a "mitkeresekénitt" és a "meddigtartmégez" volt kiolvasható. Kivéve amikor épp haldoklott. Még nem láttam embert ilyen kellemesen csevegve elhalálozni. A vele töltöttek voltak a film legvidámabb részei. Én legalábbis dőltem a röhögéstől. :) A többiek pedig erősen igyekeztek elérni ugyanezt a szívonalat.
A történet szokásosan unalmas és logikátlan, az a néhány trükk teljesen amatőr /60 millióba kerül mellesleg az alkotás/, ennek ellenére néhány jelenet feltornászta volna a simán a rossz kategóriába, /pl a két mágus csatája a kardokkal/, de olyankor mindig közbelépett a két hóhér. A vágó és a zeneszerző. Az utóbbi ugyanolyan feledékeny mint a Pathfinder zeneszerzője. Mindketten elkeverték valahová a filmhez passzoló zenét és zavarukban egy egészen máshoz irtat használtak föl. Az előbbi egyszerűen csak bűnrossz. Ha véletlenül a Mester megtévedt volna, és egy elviselhető jelenetet rendez, akkor villámgyorsan beúszik a zene egy másik filmből, és /vagy/ valami teljesen értelmetlen helyen vágás egy más helyszínre. De igazi szenvedés az "akciójelneteknél" van. Azokon bármenntire is mazochista vagyok, el kellett morzsolnom néhány könnycseppet.
Uwe Boll filmjeit nyugodtan tanítani lehetne. Ha egyszer rendezésre adnám a fejem, nagyon sokat fognak segíteni. Amikor valami problémám akad, csak "fellapozom" az életművet, és megtalálom benne az összes hibát amit esetleg elkövethetnék. :)

2008-03-14 20:29:33 Gasz András (2) #14

A király nevében- egy Dungeon Siege mese:

Pff. Hát Uwe Boll az azért most is Uwe Boll maradt még ha végre azért 40% ban hasonlít is a játékra a máve végre. (pl leszakadt hidas rész, krugok, stb. farmer). Csak hát a szövegek amiket ő és forg. könyvirüja rak a szereplők szájába fájóan röhejes. A rendezés is a csata jelenetek és effektek semmt nem vernek a GYU-ból ahogy ő gondolta. Sok mindnet eleve ellopott belőlük. Emmellett azért egy gyenge zeneszerzővel irt egy szánalmasan nem e filmbe illő zenét. (mintha egy életrajzi, drámát néznénk kb. olyan. :D ) Szegény 'nagy' nevek hogy érezhették magukat. (Statham, Liotta, John Rays DAvies, Reynolds, Perlman)

Azért a viszonylagos hüségéért kap 35 % ot és a szép tájért amit Canada biztositott igaz ez is csak kb 40%ban volt a gamehez illő. (én végignyomtam kiegészitöstül 1-2. részt is, Dungeon Sieget)
Szóval örülhet Boll megkapta az eddigi legmagasabb értéket tőlem neki csakis most egyelőre. :)

2008-03-05 07:35:11 goromba (1) #13

Elképesztő "alkotás".Nálam ez úgy kapot nézhetetlent, hogy valóban nem bírtam végignézni.
Hihetetlen gyenge zagyvaság.Nagyon szomorú látvány,ahogy a jobb sorsra érdemes színészek vergődnek, mert azon kívül, hogy nyilván megfelő anyagi juttatásban részesültek,fogalmuk sincs, mit keresnek a filmben.De még tán arról sem, miről szól a film-én legalábbis a kínkeservvel megnézett kb.45-50 perc után sem igazán értettem, mit akarhat a rendező.

2008-02-10 12:23:43 mohás barnabás (?) #12

olyan durva hogy 2007-ben csinálnak még ilyen filmet.

2008-02-04 22:05:47 Magnificat (1) #11

láttuk, nézhetetlen...

2008-01-08 18:22:16 Magnificat (1) #10

akárhogy is, Sobieski kisasszonyt szeretjük :D
megnézem már én is majd :D

2007-12-28 10:21:41 Daemiaen (1) #9

A király nevében (In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale, 2007, forgalmazza: Paradigma Film)

Uwe Boll pályájának katartikus kvintesszenciája, direktori zsenialitásának összegzése és a látványos kalandfilmek mesteri összegzése, amelyben minden lecsúszófélben lévő sztárocska helyet kapott. A legviccesebb az egészben az, hogy ha 10 évvel ezelőtt érkezik, simán jó közepes lehetett volna. Így viszont egy méregdrágán kihozott, mégis ócska túlzásokkal telezsúfolt fércmű, amelynek párbeszédei követendő példák lehetnének.

2007-04-30 23:24:01 Olórin (1) #8

:D jah, hát végülis majdnem mindegy:P

előzmény: deviant (#6)

2007-04-30 23:19:35 Ivan/ (?) #7

A nagy számok törvénye alapján amugy lehet Boll egyszer tényleg letesz az asztalra valami értékelhetőt is:) Hiába a bizalmam töretlen a mester iránt:)

előzmény: deviant (#6)

2007-04-30 23:08:41 deviant (?) #6

mind szerettek volna terrence malickkal dolgozni, de mivel ő ritkán forgat, kénytelenek voltak belérne a német lángésszal. :)

2007-04-30 22:16:59 Olórin (1) #5

Egyvalamit nem értek, ha a szereplőket nézem: Statham, Liotta, Sobieski, Rhys-Davies, Reynolds, Perlman, Forlani... hogy a fenébe képes Boll egy ilyen gárdát összeszedni? Persze, egyikük se élvonalbeli színész, egyáltalán nem nagy sztárok, de azért valami nevük mégiscsak van, és az ember azt hinné, hogy akinek van egy kis esze, az távol tartja magát a hírhedten nulla Bolltól, mert azért sok rendező nem forgat sorozatban olyan filmeket, amiket a kritikusok is szétszednek, a filmrajongók is utálnak, meg még szépen meg is buknak egytől-egyig. Azt se lehet mondani, hogy kétségbeesésükben vállalják el a szerepet, mert kb mind minimum 3 filmben játszanak évente. Ennyire nagyon zsíros csekkeket kapnának ezekért a filmekért...?

2007-04-30 22:14:27 deviant (?) #4

bizony, ez már eposzi hosszúság! :)

2007-04-30 21:59:20 Ivan/ (?) #3

Franc se tudja:) Mindenesetre jó párost alkotnak:) Mindketten "őstehetségek".

Amugy Boll mester most ki tett magáért, mert ilyen hosszú filmet eddig nem tett le az asztalra:)

előzmény: deviant (#2)

2007-04-30 21:56:08 deviant (?) #2

boll mester múzsája netán loken kisasszony?

2007-04-30 21:21:27 Ivan/ (?) #1

Hüha:) imdb-s átlagból nagyon az jön le, hogy egy újabb alapvetést köszönhetünk megint Boll mesternek:) Alig várom, hogy láthassam:)