Heavenly Creatures (1994) ☆ 👁

Mennyei teremtmények

(Peter Jackson)

angol-német-új-zélandi dráma, életrajzi film, fantasy, krimi, szerelmi történet

3,8

2022-11-08 15:26:27 dittike (2) #11

Borzasztó ami ebben a filmben történik, nincsenek rá szavak, talán csak annyi, hogy beteges és öncélú az egész.

2021-01-19 15:51:43 MicaHiro (4) #10

Talán nem butaság felvetni a kérdést, indokolt-e itt a fantasy műfaji besorolás. Szerintem ha egy mű valós eseményeken alapul és a valóságban játszódik, az nem válik fantasy-vé attól, hogy vannak benne fantáziajelenetek (amik egyébként is elég egyértelműen elválaszthatóak a tényleg megtörténő cselekménytől).

Persze nem akarom megmondani a tutit, meg az ilyen címkéknek nagy jelentősége nincs, azért egy kommentet talán megért a dolog.

2017-06-26 09:04:24 ryood (3) #9

akár jó is lehetne, de nem az. viszont eléggé idegesítő.

2012-12-27 15:58:59 Gasz András (4) #8

Ezt is találtam egy oldalon véletlenül. Peter JAckson és a WETA-sok beszélnek 1994-ben az effektekről meg hogy a digitális effektezés lesz a jövő ekkor még 2-3 db számítógéppel dolgoztak csak, talán 486DX-el?? :D

2012-05-29 12:25:28 Szőke Dávid Sándor (5) #7

No comment. Vajon hány éves lehet, aki ezt írhatta?

előzmény: Lil Martin (#5)

2012-05-12 20:22:49 Simpleton Larry (4) #6

Csak azért furcsálom, mert a két főszereplő vörös és barna :) De ha Kate Winslet, akkor szerintem fiatal korában, ebben a filmjében (is) igen jól játszott.
A történet számomra jó volt, gondolatébresztő. A film végkifejletével ellentétben valahogy nem voltam képes haragudni a karakterekre, nem tudtam az "antihős skatulyába" helyezni őket. Helyette csak szomorú tétlenséggel nézni sodródásukat.

előzmény: Lil Martin (#5)

2012-05-12 20:12:10 Lil Martin (1) #5

annyira rossz volt hogy nagyon! fúúújj!!! az a szőke csak meg nagyon idegesített, ennyire idegesítő karaktert még nem basztam. áá, most rendesen ideges vagyok a film miatt. fos.

2011-07-18 23:01:22 dorothygale (4) #4

Ez egy elég fura, de jó film...

2009-09-30 10:41:36 dvcs (5) #3

ettol a sztoritol meg most is raz a hideg

2009-09-25 16:17:19 Szőke Dávid Sándor (5) #2

Egyetértek! Remekmű!

Kedvenc jelenetem a filmben, mikor a két lány az üdülőhelyen való szünidőben kialakítja magának a "Fourth World"-ot!

A film vége pedig egyszerűen lehengerlő!

Ez egy olyan mestermű, aminek nem szabadna feledésbe merülni - s amit, sajnálatos módon, mégis oly kevesen ismernek hazánkban!

előzmény: ronin07 (#1)

2009-09-25 13:26:14 ronin07 (?) #1

Már a nyitánytól elállt a lélegzetem. Egy híradórészletet látni a fiktív új-zélandi városról, ahol mindenki éltanuló, ahol mindenkinek van munkahelye, ahol minden csillog és villog. A bemondó viszont kihagy egyvalamit, ami nem más, mint az almát belülről rágó kukac: a vaskalaposságot, ami gyilkosságba taszít két lányt. És a következő snitt: Juliet és Pauline visítva, véresen rohannak a dokumentarista felvételen, és a rendező már rögtön itt, az elején asszociációs montázsokkal érzékelteti az álomvilág és a valóság közötti távolságot.