Spider-Man (2002) ☆ 👁

(Sam Raimi)

amerikai akciófilm, sci-fi

3,2

2021-12-13 23:06:07 Locke(d) (3) #19

Eddig fel sem tűnt, hogy a Pókemberről "nyilatkozó" , piercinges, vörös hajú csajt nem más játssza, mint magaXena, azaz Lucy Lawless.
Valamint van még nekünk egy hajó kapitány, a Cannibal Holocaust-os Robert Kerman alakításában.

Köszönöm a javítást. :)

2021-03-20 20:14:55 dorothygale (4) #18

Sokan szídják ezt a Pòkembert , pedig itt a legjobb a fôgonosz . WD Zöld manókènt zseniális!

2018-09-30 11:37:40 elmouse (3) #17

Újranézés gyerekkel. Ő eléggé únta, pedig nem rossz ez, csak Tobey Maguire búval baszott képe idegesít benne.

2017-07-05 17:11:44 Alex2000 (?) #16

Nekem nagyon tetszett!!Kiválóan lekötött engem és jobbban bejött nekem mint a csodálatós pókember Tobey Maguire jól hozzta pókembert nagyon bejött nekem ahogy játszott!Nekem a kedvenc szuperhösös filmem!!

2014-08-06 20:30:39 sajoferenc (3) #15

Miután Mary Jane a Harry-vel való beszélgetése után leteszi a telefont, Harry a tárcsahangot hallja. Mobiloknál ilyen nincs

2013-06-13 09:30:10 JohnnyJohnny (4) #14

10 évvel ezelőtt még nem volt egy Sötét lovaghoz hasonló film, ami megmutatta, hogy a nézők vevők a realisztikusabb képregényhős filmekre is. Dafoe remek választás volt Norman Osborne megformálására, a jelmezzel pedig amit ráaggattak inkább próbáltak megfelelni a fiatalabb korosztálynak, mint sem az idősebbnek. Nekem csak annyi problémám volt az egésszel, hogy Dafoe már az átváltozás előtt is úgy nézett ki és viselkedett, mint egy őrült, hasonlóképp mint Nicholson a Ragyogásban.

2012-11-07 14:17:51 tomside (3) #13

Az a zöld gumiköcsög mint fő gonosz, olyan hiteltelen volt, mint egy nem is tudom, hogy micsoda. Kiábrándítóan. Haragot érzek, komolyan, amiért ilyen bóvli izét filmre vittek. Ezt a szuperhőst sem tudták ellenpontozni, hogyan legyen akkor neki saját súlya, kérdem, a picsába már?!

2012-09-05 11:20:40 Norbii92 (5) #12

Marc Webb A csodálatos pókember című filmje kapcsán gondoltam, hogy írok egy kis véleményt Raimi-trilógiájáról is!
Nos ami igaz, az igaz, hogy hosszú út vezetett el odáig, hogy végül a leginkább horrorjairól ismert Sam Raimi elkészíthette a Pókembert! Érdekes, hogy akkor még az egyik legjobb képregény adaptációként emlegették a filmet (én még ma is), ma meg már sokan szidják! Pedig minden hibája ellenére, összességében mégis egy kifejezetten jó filmről beszélhetünk! Már a remekül sikerült, stílusos főcím magába szippantja a nézőt, Danny Elfman kísérőzenéje szintén nagyszerű! A történet végig dimanikus, lendületes, egy pillanatra sem ül le (David Koepp forgatókönyvíró remek munkát végzett), ráadásul a rendező egyfolytában gondoskodik valamilyen vizuális hatásról, vagy sokkeffektről, hogy ne lankadhasson a figyelmünk. És természetesen a poénokról sem kell lemondanunk (igaz pókember poénos beszólásait sajnos erősen megnyírbálták), külön kedvencem a film közepén lévő interjú!
De a látványra és a színészekre sem lehet panasz! Igaz, hogy Tobey Maguire és Kirsten Dunst nem a legjobb választás, de Willem Dafoe mint főgonosz zseniális (igaz néha kicsit túl ripacskodja a szerepét), James Franco, Cliff Robertson, Rosemary Harris és J. K. Simmons is nagyszerű!
Amit negatívumként egyedül feltudnék róni az a filmben megdöbbentően sokszor előforduló lelkizős jelenetek, amik nem csak rémesen közhelyesek, de kifejezetten nyálasak, mindennek tetejébe pedig feleslegesen túlnyújtottak is!
Na jó annyi azért nincs belőlük, hogy komolyabban befolyásolják a mozi színvonalát, de azért kínos pillanatokat tudnak okozni!
Összességében kedvenc szuperhősöm első kalandja bár hibáktól nem mentes, azért tisztes feldolgozása ez a ma már ikonikus figurának!

2010-10-27 19:23:58 slipknot (4) #11

szerintem nem túl gagyi de nagyot dob Kirsten Dunst szereplése aki korunk legnagyobb színésznője Christina Ricci mellett! Maguire alakításán lehet még foltozni de alapjáraton jól játsza Peter Parker "looser" szerepét viszont adhattak volna több poént is Pókember szájába!

2010-01-15 19:40:44 A. B. Normal (5) #10

Nálam azért ötös, mert az egész "egybe van" - színes vattacukor-világ, acsargó őrült és érző szívű Dafoe, csók az esőben, ugribugri és rakéta a hasba: szerintem soha senki nem hitte, hogy valaha mindezt vásznon láthassuk. Maguire pedig - meglepő módon - sokat _hozzátesz_ a karakterhez, a képregényhez képest is.
Ezek az újdonságok válnak megszokottá a folytatásokban, a másodikban legalább jó a forgatókönyv és persze a főellenség, a harmadikat nem menti semmi. (Na jó, talán a CGI)

2009-04-23 21:51:19 puttancsospeti (?) #9

Gyerekkorom egyik kedvenc képregénye volt, a Rahan, a Dr. Justice, és a Pif, Herkules és a Pifu és Brutus mellett. :-))

2009-04-23 21:45:04 bombi (4) #8

Tobey M.-nél találhattak volna kevésbé nyálasabb főszereplőt is...Rajzfilmben a kedvencem,a film ahhoz képest elég gagyi lett.

2009-02-06 12:19:17 jesi (2) #7

Pókember
Mindig is tudtam, hogy vannak azok a filmek, amelyeknek a vége már a film első felénél egyértelművé válik. Először is adott ez tinédzser fiú: okos, jó tanuló és szerelmes az iskola bombázójába (a lány szerelme persze egy bunkó és nagyképű menő srác). Egy csoda folytán különleges képesség birtokába jut, majd egyre magabiztosabbá válik (a kisember hős lesz). Magabiztosságát nem lassan és megfontoltan alakítja ki, hanem egy amerikai sikerfilm szerint: gyorsan. Nem kell a metafora, mindent ki kell mondani rögtön. Egy-két mozdulat és Ő lesz az újságok ünnepelt sztárja, családok megmentője, lányok bálványa.
A film tele van akciójelenetekkel, butuska dialógusokkal, gonosz és jó közti harccal. Mitől lett sikeres? Nem egy nehezen emészthető, gondolkodtató film (nem is kell annak lennie), de engem nagyon idegesített benne a felgyorsult történés. A végjátékot bárki kitalálhatja: győz a jó és a gonosz megbűnhődik. Talán a legvégén Peter Parker (Tobey Maguire) és Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) közti beszélgetést lezáró fricska és a film első felében lelassított légy, szívószálból kicsappanó cseppek a jó pillanatai a filmnek.
A gonosz alakját (Willem Dafoe) sem nehéz kitalálni, az első perctől kezdve egyértelművé válik. Gonosz tetteit nem nehézkes gondolkodtató tervekkel eszeli ki: gyorsan dönt. Figurája messze nem a filmtörténet leggonoszabb alakja, hiszen kettős személyisége ettől megóvja őt.
A jelenetek bakikkal vannak tele (kötél, váza stb) ami egy ekkora költségvetésű filmnél hiba (nagy hiba). A szórakoztatás garantált, de üresség marad utána. Nekem kellett volna valamivel jobb karakterábrázolás, ami mindenképpen jobb filmé tette volna.

2009-02-05 14:56:35 jesi (2) #6

2009-02-05 14:51:05 puttancsospeti (?) #4

Baki! :)

előzmény: jesi (#3)

2009-02-05 14:49:17 jesi (2) #3

és tele hibákkal pl a lány végighúzza a kötélen a kezét és még egy seb sem lesz a kezén

2009-02-05 14:47:03 jesi (2) #2

a jelenetek tele akciókkal: úgy értettem sok mindent helyettesített

2009-02-05 14:17:27 jesi (2) #1

sajnos előre lehetett látni a végét, a színészek karaktere számomra semmilyen, a jelenetek tele akciókkal, a történet lapos, a rendezés semmilyen