Road to Perdition (2002) ☆

A kárhozat útja

(Sam Mendes)

amerikai dráma, kalandfilm, krimi, thriller

3,9

2017-01-08 16:39:42 berto (5) #34

Számomra Paul Newman és Tom Hanks neve szinte garancia arra, hogy jó filmet fogok látni. Ez a mozi szerintem a gengszterfilmek csúcsa, pedig elég sok a szesztilalom éveiben játszódó darab létezik, a rendezők kifejezetten kedvelik ennek az időszaknak a megjelenítését. Például öt évvel később Brian De Palma is leforgatta a hasonló tematikájú „Aki legyőzte Al Caponét” című filmjét, de annak a szereplői, képi világa, zenéje nem éri utol ennek a Mendes által rendezett, nyugodt szívvel leírom, hogy remekműnek a nívóját. Sokáig úgy gondoltam, hogy a leggonoszabb filmes karaktert Jude Law játszotta el Maguire alakításában. Aztán újranézve a „Nem vénnek való vidék” Javier Bardem által játszott Anton Chigurh figuráját, rájöttem, hogy tévedtem. Az az alak a GONOSZ megtestesülése, Maguire csak halvány másolata. Ezzel együtt nem szeretnék az életben ilyen alakkal se találkozni. Ahogy a film végén rászól Hanks-re, hogy „mosolyogj!”, hátborzongató.

2016-12-27 20:58:25 ChrisAdam (4) #33

Rendkívül masszív film, rettenet nehéz hangulata van, ami rátelepszik a nézőre. Kicsit nehezen indul be, egy cseppet lehetett volna gyorsabb a tempó, a film igazi értékeit az utolsó egy-másfél óra adja. A bevezetés kicsit hosszúra is nyúlt, kicsit unalmasra is, de a finálé viszont annál nagyobbat szól. Tom Hanks kőkemény, a fiú is rendesen uralja a vásznat és egyébként: minden színész egytől-egyig remekel. A hatalmas tapsot viszont a gyönyörű fényképezés kapja, egyértelműen az egyik legszebb munka, amit eddig láttam. Le a kalappal.

2015-09-04 11:58:10 Calavera (?) #32

szerintem jó.
mondjuk én nagoyn szeretem az ilyen korban játszódó filmeket, az ehhez hasonló témájúakat
a zene kiváló, a színészek jók, Sam Mendes filmjei pedig jó hangulatúak, mint ez is.
sajnálom, hogy sokan ennyire lehúzták, hogy álmukban se jöjjön elő újra és hasonlók

2012-09-30 01:03:02 leplesbitang (3) #31

Azt hiszem hogy ennek a filmnek csak a zenéje jó. A sztori bukdácsol, az egész film túl steril, nem igazán érinti meg az embert...

2011-11-18 18:19:46 BonnyJohnny (4) #30

Szó szerint is, mert ez volt az utolsó munkája. :( Már a jól megérdemelt Oscart sem vehette át érte.

2011-11-18 18:16:39 critixx (4) #29

Az öreg betetőzte ezzel a filmmel a karrierjét (mármint Hall). :-)

előzmény: -senki- (#25)

2011-11-18 18:14:38 Bruce94 (5) #28

Szerintem ez egy zseniális film. Tom Hanks remek, egy tőle szerintem egy tőle igen is távol álló karaktertől, de a többi színész is szenzációs. Kiemelném Paul Newmant, aki egyik utolsó szerepében brillírozott, s Daniel Craiget, akinek az ilyen szerepek állnak jól, s nem James Bond. Remek történet, gyönyörű zene,s kiváló operatőri munka jellemzi a Kárhozat útján t, ami egy zseniális film.

2011-03-02 18:28:51 Horváth Szabolcs (4) #27

semmiképpen sem rossz ez a mozi, bár akadnak gyenge pontjai. Számomra mindenképpen negatívum az akciójelenetek ábrázolása. Bár ez szubjektív, mindenképpen hatásosabb lett volna, egy naturalista megközelítése a dolognak, kevesebb vágással. Szerintem. Ezen felül, bár valaki pont ezt emeli ki pozitívumként, engem a zárómondat, és az egész lezárás kissé bosszantott. Ezeken kívül valóban jó kis film, a képi világa pedig valóban mesteri (helyenként)

2010-09-19 23:15:12 gomez1000 (2) #26

Jónéhány díjat bezsebelt a film, és IMDB-n is jó pontozást kapott, ezért úgy döntöttem megnézem. Hihetetlen lassu lefolyású darab, gyenge történettel. Azt kivántam minden 5 percben, hogy történjen már valami. De amikor történt is, egyböl visszazuhant a film a lassu kerékvágásba. Unalmas, és nincs társadalmi mondanivalója. Gyenge

2010-08-09 16:50:01 -senki- (4) #25

Nem hiába a sok díj, ez a film Conrad L. Hall operatőré. (Az első kerékpáros képek...!!) Thomas Newman pedig természetesen jól teljesít, most is megbízhatóan adja alá a zenét, így elmondhatjuk hogy ez a két dolog elviszi a filmet. Minden más a karakterek, a történet, a dráma, kicsit vékony. A színészeknek nincs igazán nagy jelenetük, a történet nyugodtan folydogál.

Sam Mendes itt is szépen komponál, de a mélységét, a drámát kifelejtette a filmből - így remek látványvilágú de átlagos gengszter krimit készített.

2009-05-06 18:37:27 Rorschach (1) #24

Az első fél-háromnegyed óra kliséparádéja után már nem fárasztottam vele magam, hogy végignézzem. Hihetetlen, hogy Sam Mendes és Tom Hanks csak ennyire képes, hatalmas csalódás ez a film.

2009-03-25 09:09:01 "L" (3) #23

Rémálmomban se jöjjön elő az a "film?"... Persze respekt, meg minden. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#22)

2009-03-25 08:42:11 [: Azuroo andrew :] (5) #22

Ha az ügyvéded lennék, én bizonyára pillanatnyi elmezavarra hívatkoznék ;)

Te is ezt tennéd persze a Taxidermia esetében :D

előzmény: "L" (#21)

2009-03-24 13:52:43 "L" (3) #21

Így. :) Sőt a Death Proof az egyik kedvenc filmem... :)) 3,14sssz. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#20)

2009-03-24 13:36:14 [: Azuroo andrew :] (5) #20

Nem kell persze, de Hanks mint melléfogás, hát...de tiszteletben tartom, te így láttad :)

előzmény: "L" (#19)

2009-03-23 22:33:28 "L" (3) #19

Miért is kellene? Abszolút szubjektív vélemény. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#18)

2009-03-23 21:59:47 [: Azuroo andrew :] (5) #18

Nem tudok egyetérteni a véleményeddel, nem állítom hogy lehető legjobb választás, de jó a szerepben.

2009-03-23 21:40:37 "L" (3) #17

Tom Hanks, mint Michael Sullivan talán a filmtörténelem egyik legnagyobb mellékfogása. (számoma legalábbis biztosan) Szeretem az ilyenfajta lassú, bölcs, filmeket, gyönyörű, már-már mesteri zenével (Thomas Newman, bár erősen hajaz előző munkájára a Halálsoronra, mégis mesteri minden egyes hang). Ami, pontosabban aki miatt mégsem lett kedvenc nálam az az egyébként kitűnő színész Tom Hanks. Hanks korának legjobb szinésze, de itt mégis hiteltelen. Kár a filmért, Hanksért és a zenéért. Összességében közepes.

2008-12-03 13:48:58 osi (5) #16

Remek kis film, a szesztilalom idején tevékenykedő maffia környezetébe beleültetett apa-fiú kapcsolatra kihegyezett road movie. Az öreg Rooney-Sullivan-fiú hármas közötti érzelmi viszonyok alakulását nagyszerűen mutatja be a film, de a DVD-n található kivágott jelenetek beillesztésével még mélyebbé, kidolgozottabbá válhatnának ezek a kapcsolatok. És meg is érkeztem a film egyetlen gyengéjéhez, a játékidőhöz, melyet kicsit rövidnek tartok, így hiába a nagyszerű színészek sora, a gyönyörű képekre komponált, érzékeny zene, a film "csak" közel tökéletes alkotás.

2008-11-30 18:48:15 whiteman 01 (4) #15

Hát lehet. Egyébként, ha jobban belegondolok, az Amerikai szépség színvonala nem is Sam Mendesnek köszönhető, hanem Kevin Spaceynek, Anette Benningnek, meg úgy az összes szereplőnek, kivéve Mena Suvarit.

előzmény: Leslie (#14)

2008-11-29 22:31:42 Leslie (4) #14

Szerintem azért nem olyan, mert ezt a filmjét nem Alan Ball (Sírhant Művek, Érzékeny pont) írta. Mendesnek nagy szerencséje volt vele az Amerikai szépségnél. Ennyi év után már látszik, hogy az Amerikai szépség sokkal inkább Ball-film, mint Mendes-film.
Nekem azért ez a film is tetszett.

előzmény: whiteman 01 (#12)

2008-11-29 17:54:13 Cesare Gonzago (4) #13

Én éppen ellenkezőleg, a "nagyszerű" Amerikai szépséget érzem túlértékeltnek, és unalmasnak. :)

2008-11-29 17:25:11 whiteman 01 (4) #12

Talán egyedül vagyok ezzel, de szerintem borzasztó unalmas ez a film. Nem értem, hogy Sam Mendes a nagyszerű Amerikai szépség után hogy tudott ilyen sótlan filmet csinálni...

2008-07-31 15:12:26 mrfaktor (5) #11

Zseniális film minden tekintetben, de tényleg.
A történet remek, Tom Hanks és a többi szereplő nagyon jól megállja a helyét, főleg Paul Newman. Zene tekintetében már a film előtt is tudtam, hogy Thomas Newman nem tud hibázni, gyönyörű tracket állított össze. De ami igazán erőssé teszi a filmet, azok a gyönyörűen felvett jelenetek.
Sajnálom, hogy csak most sikerült bepótolnom, igazi műremek.

100% (nem túlzás)

2008-04-04 12:22:37 Gasz András (4) #10

A kárhozat útja:

Sam Mendes filmjeit nem nagyon kedveltem de ez az egyik kivétel. A zenéje iszonyat szép nem hiába Thomas Newman alkotta aki a Remény rabjai melódiáit is. A nagyszerű képekkel fényképezéssel teljes összhatásban áll a zene , a táj, a kamera beállások nagyon hatásosak lettek mind mind mondanivalóval is rendelkeznek.A rendezés ahol van egy kis fájó pont szerintem, mivel a film első fele nehezen indul be nyögve tekerten. Ezenkivül a sztori hasonlíta Mafia játékra kicsikét de ennyi baj legyen hisz az is a nagyszerű történetek közé sorolható.

Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law, Daniel Craig 4 -es nagyon passzolt ide pedg Lawtól és Craigtől féltem hogy nem illenek majd bele de mégis megtették mit megkövetelt a hazai szinész vér.

Nagyon hangulatos felemelő olykor szomorú pl. a vége és érzéki láttatása, ringató zenéje (néhol skót-ír beütéssel ami itt egyáltalán nem zavaró érdekesmód) a filmnek soha se lesz elfelejthető 2002 es gyöngyszem ez.

2008-04-04 12:22:02 Gasz András (4) #9

Dark City

2008-03-30 19:30:15 ichi (4) #8

Nagyon jó film!Zseniálisnak nem mondanám de megállja a helyét a NAGYOK mellett!!!

2007-07-26 00:40:39 k3pl3r (?) #7

Az első mondatod elolvastam, és világossá vált, hogy te vagy a legjobb barátom! :-) A Remény rabjai mellett én is ezt tartom minden idők egyik legjobb filmjének!

előzmény: wayage (#6)

2007-07-26 00:19:40 wayage (5) #6

Nem hittem volna, hogy a Remény rabjai után lesz mégegy film, melyet minden évben megnézek. Úgynézki ez a film is elindult ezen a úton. Kapocs a két film között a csodálatos Thomas Newman zene. Persze itt is vannak remek színészek: Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law(főleg), Daniel Craig, Tyler Hoechlin, Stanley Tucci. Felejthetetlen képek. Nekem a rendezés is tetszik. Egyre jobb film!!!

2007-06-26 16:11:38 Cesare Gonzago (4) #5

Hidd el, magam sem értem, ezért is fogalmaztam világosan: "A kárhozat útja szokatlanul jó Sam Mendes-film."

Elismerő szavaim is néhai operatőrét méltatták.

előzmény: deviant (#4)

2007-06-26 14:41:11 deviant (2) #4

ha jót akarsz magadnak, ne tedd! :) komolyan mondom, én a mai napig nem értem, hogy sam mendest miért szereti bárki is.

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

2007-06-26 10:53:44 Cesare Gonzago (4) #3

Az esős jelenet önmagában is megért volna egy Oscar-díjat Conrad L. Hall-nak. A kárhozat útja szokatlanul jó Sam Mendes-film.

2002 decemberében láttam utoljára, itt az idő, hogy újra megnézzem.

előzmény: Brumi (#2)

2007-06-26 10:03:44 Brumi (5) #2

Csak azt sajnálom, hogy Conrad L. Hall már nem vehette át a díjat legjobb munkájáért. :(
Egyszer láttam eddig a filmet, de a képekre még most is tisztán emlékszem, az esős jelenet az egyik legszebb, ami valaha filmvászonra került. Itt az ideje, hogy újranézzem.

előzmény: k3pl3r (#1)

2007-06-26 02:42:48 k3pl3r (?) #1

Az tetszett a legjobban, hogy az elejétől a végéig drámai volt. Nem hagytak 5 perc szünetet sem, hogy túltegyem magam a történteken. Nagyon megható film, csodálatos zenével, és remek fényképezéssel!
Főleg a végén tetszett, amikor megölik Michael Sullivan-t (Tom Hanks), és az ablakban tükröződik az óceán. De volt még több remek megoldás is az operatőr részéről. A befejező monológra meg szavakat sem találok... (lásd idézetek)