Road to Perdition (2002) ☆

A kárhozat útja

(Sam Mendes)

amerikai dráma, kalandfilm, krimi, thriller

3,9

2017-10-05 10:30:34 kfiro (3) #35

Szerintem sem illett ebbe a szerepbe Tom Hanks, de kétségtelenül jól játszik (mint mindig).
Persze erről a filmgyártók és Hanks tehet, mert nagy részben pozitív hősként látjuk mindenhol és még ha itt is pozitív szereplő, akkor is csak egy gyilkost alakít, aki bármire képes, amire megbízzák. Persze a „mintaapa” kép is ott van és az van kidomborítva, de ez a gengszteres figura ez nem ő. (úgy gondolom, ezzel sokan egyet értenek)

Nehezen tudnám őt, egy horror filmben véres kezű gyilkosként elképzelni, nem is tudok arról, hogy ilyen szerepet elválalt volna. Ettől függetlenül biztos vagyok abban, hogy azt is jól eljátszaná, csak úgy éreznénk, oda sem való.

Itt van például Jude Law, akit szintén inkább a pozitív oldalon szoktunk meg, mégis őt valamiért odaillőnek találtam és hitelesnek. Persze őt inkább láthattuk negatív szerplőként más filmekben is, ezért nincs ennyire beskatujázva. A színészi nagysága az már megkérdőjelezhető.

Amúgy respect a színészeknek és a korhű díszleteknek.

No de ez csak az én véleményem, amúgy a film jó, de szerintem is, kicsit túlértékelt. :-)

Jó szórakozást!

2017-01-08 16:39:42 berto (5) #34

Számomra Paul Newman és Tom Hanks neve szinte garancia arra, hogy jó filmet fogok látni. Ez a mozi szerintem a gengszterfilmek csúcsa, pedig elég sok a szesztilalom éveiben játszódó darab létezik, a rendezők kifejezetten kedvelik ennek az időszaknak a megjelenítését. Például öt évvel később Brian De Palma is leforgatta a hasonló tematikájú „Aki legyőzte Al Caponét” című filmjét, de annak a szereplői, képi világa, zenéje nem éri utol ennek a Mendes által rendezett, nyugodt szívvel leírom, hogy remekműnek a nívóját. Sokáig úgy gondoltam, hogy a leggonoszabb filmes karaktert Jude Law játszotta el Maguire alakításában. Aztán újranézve a „Nem vénnek való vidék” Javier Bardem által játszott Anton Chigurh figuráját, rájöttem, hogy tévedtem. Az az alak a GONOSZ megtestesülése, Maguire csak halvány másolata. Ezzel együtt nem szeretnék az életben ilyen alakkal se találkozni. Ahogy a film végén rászól Hanks-re, hogy „mosolyogj!”, hátborzongató.

2016-12-27 20:58:25 ChrisAdam (4) #33

Rendkívül masszív film, rettenet nehéz hangulata van, ami rátelepszik a nézőre. Kicsit nehezen indul be, egy cseppet lehetett volna gyorsabb a tempó, a film igazi értékeit az utolsó egy-másfél óra adja. A bevezetés kicsit hosszúra is nyúlt, kicsit unalmasra is, de a finálé viszont annál nagyobbat szól. Tom Hanks kőkemény, a fiú is rendesen uralja a vásznat és egyébként: minden színész egytől-egyig remekel. A hatalmas tapsot viszont a gyönyörű fényképezés kapja, egyértelműen az egyik legszebb munka, amit eddig láttam. Le a kalappal.

2015-09-04 11:58:10 Calavera (?) #32

szerintem jó.
mondjuk én nagoyn szeretem az ilyen korban játszódó filmeket, az ehhez hasonló témájúakat
a zene kiváló, a színészek jók, Sam Mendes filmjei pedig jó hangulatúak, mint ez is.
sajnálom, hogy sokan ennyire lehúzták, hogy álmukban se jöjjön elő újra és hasonlók

2012-09-30 01:03:02 leplesbitang (3) #31

Azt hiszem hogy ennek a filmnek csak a zenéje jó. A sztori bukdácsol, az egész film túl steril, nem igazán érinti meg az embert...

2011-11-18 18:19:46 BonnyJohnny (4) #30

Szó szerint is, mert ez volt az utolsó munkája. :( Már a jól megérdemelt Oscart sem vehette át érte.

2011-11-18 18:16:39 critixx (4) #29

Az öreg betetőzte ezzel a filmmel a karrierjét (mármint Hall). :-)

előzmény: -senki- (#25)

2011-11-18 18:14:38 Bruce94 (5) #28

Szerintem ez egy zseniális film. Tom Hanks remek, egy tőle szerintem egy tőle igen is távol álló karaktertől, de a többi színész is szenzációs. Kiemelném Paul Newmant, aki egyik utolsó szerepében brillírozott, s Daniel Craiget, akinek az ilyen szerepek állnak jól, s nem James Bond. Remek történet, gyönyörű zene,s kiváló operatőri munka jellemzi a Kárhozat útján t, ami egy zseniális film.

2011-03-02 18:28:51 Horváth Szabolcs (4) #27

semmiképpen sem rossz ez a mozi, bár akadnak gyenge pontjai. Számomra mindenképpen negatívum az akciójelenetek ábrázolása. Bár ez szubjektív, mindenképpen hatásosabb lett volna, egy naturalista megközelítése a dolognak, kevesebb vágással. Szerintem. Ezen felül, bár valaki pont ezt emeli ki pozitívumként, engem a zárómondat, és az egész lezárás kissé bosszantott. Ezeken kívül valóban jó kis film, a képi világa pedig valóban mesteri (helyenként)

2010-09-19 23:15:12 gomez1000 (2) #26

Jónéhány díjat bezsebelt a film, és IMDB-n is jó pontozást kapott, ezért úgy döntöttem megnézem. Hihetetlen lassu lefolyású darab, gyenge történettel. Azt kivántam minden 5 percben, hogy történjen már valami. De amikor történt is, egyböl visszazuhant a film a lassu kerékvágásba. Unalmas, és nincs társadalmi mondanivalója. Gyenge

2010-08-09 16:50:01 -senki- (4) #25

Nem hiába a sok díj, ez a film Conrad L. Hall operatőré. (Az első kerékpáros képek...!!) Thomas Newman pedig természetesen jól teljesít, most is megbízhatóan adja alá a zenét, így elmondhatjuk hogy ez a két dolog elviszi a filmet. Minden más a karakterek, a történet, a dráma, kicsit vékony. A színészeknek nincs igazán nagy jelenetük, a történet nyugodtan folydogál.

Sam Mendes itt is szépen komponál, de a mélységét, a drámát kifelejtette a filmből - így remek látványvilágú de átlagos gengszter krimit készített.

2009-05-06 18:37:27 Rorschach (1) #24

Az első fél-háromnegyed óra kliséparádéja után már nem fárasztottam vele magam, hogy végignézzem. Hihetetlen, hogy Sam Mendes és Tom Hanks csak ennyire képes, hatalmas csalódás ez a film.

2009-03-25 09:09:01 "L" (3) #23

Rémálmomban se jöjjön elő az a "film?"... Persze respekt, meg minden. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#22)

2009-03-25 08:42:11 [: Azuroo andrew :] (5) #22

Ha az ügyvéded lennék, én bizonyára pillanatnyi elmezavarra hívatkoznék ;)

Te is ezt tennéd persze a Taxidermia esetében :D

előzmény: "L" (#21)

2009-03-24 13:52:43 "L" (3) #21

Így. :) Sőt a Death Proof az egyik kedvenc filmem... :)) 3,14sssz. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#20)

2009-03-24 13:36:14 [: Azuroo andrew :] (5) #20

Nem kell persze, de Hanks mint melléfogás, hát...de tiszteletben tartom, te így láttad :)

előzmény: "L" (#19)

2009-03-23 22:33:28 "L" (3) #19

Miért is kellene? Abszolút szubjektív vélemény. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#18)

2009-03-23 21:59:47 [: Azuroo andrew :] (5) #18

Nem tudok egyetérteni a véleményeddel, nem állítom hogy lehető legjobb választás, de jó a szerepben.

2009-03-23 21:40:37 "L" (3) #17

Tom Hanks, mint Michael Sullivan talán a filmtörténelem egyik legnagyobb mellékfogása. (számoma legalábbis biztosan) Szeretem az ilyenfajta lassú, bölcs, filmeket, gyönyörű, már-már mesteri zenével (Thomas Newman, bár erősen hajaz előző munkájára a Halálsoronra, mégis mesteri minden egyes hang). Ami, pontosabban aki miatt mégsem lett kedvenc nálam az az egyébként kitűnő színész Tom Hanks. Hanks korának legjobb szinésze, de itt mégis hiteltelen. Kár a filmért, Hanksért és a zenéért. Összességében közepes.

2008-12-03 13:48:58 osi (5) #16

Remek kis film, a szesztilalom idején tevékenykedő maffia környezetébe beleültetett apa-fiú kapcsolatra kihegyezett road movie. Az öreg Rooney-Sullivan-fiú hármas közötti érzelmi viszonyok alakulását nagyszerűen mutatja be a film, de a DVD-n található kivágott jelenetek beillesztésével még mélyebbé, kidolgozottabbá válhatnának ezek a kapcsolatok. És meg is érkeztem a film egyetlen gyengéjéhez, a játékidőhöz, melyet kicsit rövidnek tartok, így hiába a nagyszerű színészek sora, a gyönyörű képekre komponált, érzékeny zene, a film "csak" közel tökéletes alkotás.

2008-11-30 18:48:15 whiteman 01 (4) #15

Hát lehet. Egyébként, ha jobban belegondolok, az Amerikai szépség színvonala nem is Sam Mendesnek köszönhető, hanem Kevin Spaceynek, Anette Benningnek, meg úgy az összes szereplőnek, kivéve Mena Suvarit.

előzmény: Leslie (#14)

2008-11-29 22:31:42 Leslie (4) #14

Szerintem azért nem olyan, mert ezt a filmjét nem Alan Ball (Sírhant Művek, Érzékeny pont) írta. Mendesnek nagy szerencséje volt vele az Amerikai szépségnél. Ennyi év után már látszik, hogy az Amerikai szépség sokkal inkább Ball-film, mint Mendes-film.
Nekem azért ez a film is tetszett.

előzmény: whiteman 01 (#12)

2008-11-29 17:54:13 Cesare Gonzago (4) #13

Én éppen ellenkezőleg, a "nagyszerű" Amerikai szépséget érzem túlértékeltnek, és unalmasnak. :)

2008-11-29 17:25:11 whiteman 01 (4) #12

Talán egyedül vagyok ezzel, de szerintem borzasztó unalmas ez a film. Nem értem, hogy Sam Mendes a nagyszerű Amerikai szépség után hogy tudott ilyen sótlan filmet csinálni...

2008-07-31 15:12:26 mrfaktor (5) #11

Zseniális film minden tekintetben, de tényleg.
A történet remek, Tom Hanks és a többi szereplő nagyon jól megállja a helyét, főleg Paul Newman. Zene tekintetében már a film előtt is tudtam, hogy Thomas Newman nem tud hibázni, gyönyörű tracket állított össze. De ami igazán erőssé teszi a filmet, azok a gyönyörűen felvett jelenetek.
Sajnálom, hogy csak most sikerült bepótolnom, igazi műremek.

100% (nem túlzás)

2008-04-04 12:22:37 Gasz András (4) #10

A kárhozat útja:

Sam Mendes filmjeit nem nagyon kedveltem de ez az egyik kivétel. A zenéje iszonyat szép nem hiába Thomas Newman alkotta aki a Remény rabjai melódiáit is. A nagyszerű képekkel fényképezéssel teljes összhatásban áll a zene , a táj, a kamera beállások nagyon hatásosak lettek mind mind mondanivalóval is rendelkeznek.A rendezés ahol van egy kis fájó pont szerintem, mivel a film első fele nehezen indul be nyögve tekerten. Ezenkivül a sztori hasonlíta Mafia játékra kicsikét de ennyi baj legyen hisz az is a nagyszerű történetek közé sorolható.

Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law, Daniel Craig 4 -es nagyon passzolt ide pedg Lawtól és Craigtől féltem hogy nem illenek majd bele de mégis megtették mit megkövetelt a hazai szinész vér.

Nagyon hangulatos felemelő olykor szomorú pl. a vége és érzéki láttatása, ringató zenéje (néhol skót-ír beütéssel ami itt egyáltalán nem zavaró érdekesmód) a filmnek soha se lesz elfelejthető 2002 es gyöngyszem ez.

2008-04-04 12:22:02 Gasz András (4) #9

Dark City

2008-03-30 19:30:15 ichi (4) #8

Nagyon jó film!Zseniálisnak nem mondanám de megállja a helyét a NAGYOK mellett!!!

2007-07-26 00:40:39 k3pl3r (?) #7

Az első mondatod elolvastam, és világossá vált, hogy te vagy a legjobb barátom! :-) A Remény rabjai mellett én is ezt tartom minden idők egyik legjobb filmjének!

előzmény: wayage (#6)

2007-07-26 00:19:40 wayage (5) #6

Nem hittem volna, hogy a Remény rabjai után lesz mégegy film, melyet minden évben megnézek. Úgynézki ez a film is elindult ezen a úton. Kapocs a két film között a csodálatos Thomas Newman zene. Persze itt is vannak remek színészek: Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law(főleg), Daniel Craig, Tyler Hoechlin, Stanley Tucci. Felejthetetlen képek. Nekem a rendezés is tetszik. Egyre jobb film!!!

2007-06-26 16:11:38 Cesare Gonzago (4) #5

Hidd el, magam sem értem, ezért is fogalmaztam világosan: "A kárhozat útja szokatlanul jó Sam Mendes-film."

Elismerő szavaim is néhai operatőrét méltatták.

előzmény: deviant (#4)

2007-06-26 14:41:11 deviant (2) #4

ha jót akarsz magadnak, ne tedd! :) komolyan mondom, én a mai napig nem értem, hogy sam mendest miért szereti bárki is.

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

2007-06-26 10:53:44 Cesare Gonzago (4) #3

Az esős jelenet önmagában is megért volna egy Oscar-díjat Conrad L. Hall-nak. A kárhozat útja szokatlanul jó Sam Mendes-film.

2002 decemberében láttam utoljára, itt az idő, hogy újra megnézzem.

előzmény: Brumi (#2)

2007-06-26 10:03:44 Brumi (5) #2

Csak azt sajnálom, hogy Conrad L. Hall már nem vehette át a díjat legjobb munkájáért. :(
Egyszer láttam eddig a filmet, de a képekre még most is tisztán emlékszem, az esős jelenet az egyik legszebb, ami valaha filmvászonra került. Itt az ideje, hogy újranézzem.

előzmény: k3pl3r (#1)

2007-06-26 02:42:48 k3pl3r (?) #1

Az tetszett a legjobban, hogy az elejétől a végéig drámai volt. Nem hagytak 5 perc szünetet sem, hogy túltegyem magam a történteken. Nagyon megható film, csodálatos zenével, és remek fényképezéssel!
Főleg a végén tetszett, amikor megölik Michael Sullivan-t (Tom Hanks), és az ablakban tükröződik az óceán. De volt még több remek megoldás is az operatőr részéről. A befejező monológra meg szavakat sem találok... (lásd idézetek)