Una lucertola con la pelle di donna (1971) ☆ 👁

(Lucio Fulci)

francia-olasz-spanyol exploitation, krimi, thriller

3,5

2022-09-05 20:57:54 Norbert Simon (4) #5

Tökéletes a hangulat! A Kiskacsához képest ez szerintem kicsit lassúbb de a hangulat végett a film utolsó percében megérett a négyes.

2021-10-12 09:21:58 tomside (4) #4

Végre hozzá tudtam férni, sajnos régen láttam giallot. Gyenge négyest kap, mert kicsit tényleg elül helyenként, de az első 3-4 perces tripje annyira zseniális, hogy azt jutalmazni kell. Szerintem pislogás nélkül néztem végig. Ha készülne egy nagy montázs a giallo filmek legjobb képeiből, innen biztosan neveznék be matériát. Felirattal nézhető a Videán.

2020-08-31 18:29:47 GothMan (3) #3

Jó kis krimi a megfelelő giallós dekadenciával. Tényleg jól megírt a sztori, hiába bonyíltja agyon magát, mégis meg tud maradni a realitás talaján - ami azért ebben a műfajban nem mindennapi jelenség. Ahogy a többi Fulci-s giallóban is, itt is sokkal inkább dominál a nyers, "materiális" megközelítés, mint a lágyabb, művészi vonal, és a színvonal is a szokásos számomra, azaz erős közepes.

2020-05-20 21:00:48 ChrisAdam (4) #2

Baromi jó hangulata van, a krimi szál pedig kimondottan erős, közelebb van a klasszikus 'whodunnit'-hoz, mint a giallós 'howdunnit'-hoz, ezért is lesz atipikus darab. Érződött, hogy törekedtek az angol krimi hangulatára, de ez sajnos inkább a hátránya lett, sokkal jobb lett volna "hazai" vizeken maradni. Élvezetes, izgalmas, de olykor igencsak leül a játékidő. Ha tehetitek, ne angolul nézzétek, hanem az olasz szinkronnal. Bárhogy próbálkoztak, messze nem sikerült ez a rendes british english. :D

2013-05-21 14:27:08 BonnyJohnny (3) #1

Hát... ez megintcsak egy korai giallo, így megintcsak nem az igazi számomra. Mindenesetre azonnal észrevettem, hogy miben különbözik Lucio Fulci stílusa Argentotól. Nem annyira hivalkodó, ami a zenét és a képi világot illeti, karakterei sem annyira karakteresek, az egész film valahogy nem annyira beteg, sokkal földhözragadtabb. Ellenben több a meztelenség.
A történet amúgy nem teljesen érdektelen, de a film számomra így is egy kicsit unalmas volt.