Honfoglalás (1996) ☆ 👁

magyar dráma, történelmi film

1,7
★☆☆☆☆

2020-10-21 16:40:06 critixx (1) #84

Általános 2. osztályában megnézették velünk moziban, kötelező iskolai programként. Az osztálytársaimmal azt terveztük, hogy vetítés közben átszökünk a másik terembe a Space Jam-re. Nem jött össze. Másnap a filmről kellett rajzolnunk - én a magam nullához konvergáló rajztudásával készítettem egy magyarok vs besenyők csatajelenetet, de a tanító néni nem volt hajlandó kirakni a falra, mert szerinte túl erőszakosra sikerült. Bezzeg a Franco Nero szép kék szemét megörökítő rajzokat mind kitette.

2020-10-21 08:24:25 MicaHiro (1) #83

Javaslom ezen alkotás bemutatásának dátumát, december 12-t a Magyar Filmkészítés Gyásznapjává nyilvánítani.

2018-04-06 15:50:37 Sántha Orsolya (1) #82

A 13. percnél járok és nem hiszek a szememnek. Olyan ez, mint valami drogos trip :) Értelmetlen, összefüggéstelen. Nem fogom kibírni.

2017-10-20 17:30:13 csabaga (?) #81

Egyébként is,akart a csoda ezen a területen "honfoglalni".Az egész kényszer volt és mentünk volna tovább,ha lehet...

előzmény: Mizi (#79)

2017-10-20 17:19:13 Leo_Stotch (?) #80

A több mint 1000 éves magyar történelemnél kevés izgalmasabb alapanyag van filmek számára.

2017-10-20 16:18:39 Mizi (?) #79

De te nem akárki vagy, ugye? Amúgy ez nettó hülyeség. Több, mint 1000 éves történelmünk eléggé viharos. Tele van remek filmalapanyagokkal. A Honfoglalás is az. De bármiből lehet szar filmet csinálni.

2017-10-20 15:33:01 Tenebra (1) #78

Ne legyünk igazságtalanok azért. Miért lenne unalmas a magyar történelem? Pont nem az. Tele van drámai ütközetekkel és történésekkel (csak a 150 éves török megszállás egy igen fasza korszak, amit be lehetne mutatni nagyon izgalmas filmekben, sőt sorozatokban). Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez a film egy igen izgalmas eseményt mutat be sikeresen teljesen érdektelen, unalmas szütyögésként. :D

2017-10-20 15:22:35 Dangar (1) #77

Akárki akármit is mond, ez a film legalább olyan izgalmas és érdekfeszítõ, mint a magyar történelem...

2013-01-29 21:59:16 Eglaronion (1) #76

Lehet, hogy félre néztem, vagy tájékozatlan vagyok, de mit keres a pap kezében egy nyomtatott biblia?

2012-08-22 12:46:16 zéel (?) #75

Jancsót (és a magyar értelmiséget általában) NEM tudom felmenteni. Az elmúlt 22 év rá a legjobb bizonyíték, hogy nekünk van a leggyávább, legkorruptabb értelmiségünk. (Tisztelet a kevés kivételnek!)
Jancsó, szerintem nem őrült meg, csak blöfföl, szélhámoskodik, hülyének nézi a közönséget. (Joggal!?)
Az meg különösen tetszik, hogy ő is elvoltnyomva. Ja, mint Bálint András, Koncz Zsuzsi stb.

A Szabadság, szerelem kapcsán velem pont az történt, amit leírtál. 2006 okt. 23.-án még nagy lelkesen néztem a Corvin mozi délelőtti bemutatóján. (Csak azt nem értettem, miért van annyi rendőr a moziban.) Aztán ment lefelé.

Állami cenzúra vagy piaci? Én csak azt nem értem, hogy a 30-as, 40-es évek nem világrengető magyar vígjátékai miért ezerszer jobbak, mint a a maiak.

2012-08-22 12:35:42 zéel (?) #74

Kösz, nem láttam. Sürgősen pótolom!

2012-08-22 11:51:38 jesi (1) #73

Számomra a legjobb történelmi film ez: Tizennégy vértanú

2012-08-22 11:43:40 Tenebra (1) #72

Azért Jancsó a hatvanas években elég komoly és jó filmeket csinált szerintem. kb. a 70-es évek közepétől őrült meg - de jogosan, minthogy ezt az elmebajt, amifelé az emberiség irányt vett, nem lehet másképp feldolgozni.

Igaz, ott van Wajda útja. De szerintem ő ugyanabba a hibába esett úgymond, mint Szabó: akadémista lett és igazából "mesteremberré" vált. Persze ettől még szeretem.

A Szabadság, szerelem elsőre szerintem sem rossz, aztán mikor másodszor látja az ember, már elgondolkodik, sokadik alkalommal meg én kifejezetten a Honfoglaláshoz közeli élménynek éreztem. :D Ugyanaz a probléma vele: nem mer magyar lenni, hanem hollywoodiánus akar lenni, populáris akar lenni. Így én inkább úgy éreztem, mintha valami zs-kategóriás Roland Emmerich fost néztem volna, ahol az a lényeg, hogy lőnek, és nem az, amiről szól(nia kéne).

Ha 56-os film, akkor nálam: Párbeszéd, Tízezer nap, Húsz óra, meg még tán a késő ötvenes évek-filmek sem rosszak, ahol az (ex-)ÁVH tisztek kibaszott kegyetlenek. :D (Pl. Egymásra nézve, vagy Sára filmje, ami most nem jut eszembe.)

Egyébként szerintem alapvetően az a baj a magyar történelmi filmekkel, legalábbis a populáris vonulattal, hogy az alkotók kicsit sem próbálnak merészek lenni. Egy sablon történelemkönyvet akarnak adaptálni, megmutatni, hogy miként volt, aztán a kisiskolásoknak nem kell olvasni, csak nézni (bár ennél is jobban jártak volna, ha olvasnak inkább...). Ez az Egri csillagokra és a régi regényadaptációkra is igaz. Papírmasé, regényből-történelemből átemelt karakterek. "Nehogy amerikanizmussal vádoljanak" - ez a paranoia is áthatja, és emiatt nem lehetnek olyan történelmi filmek itt, mint a Ben Hur. Jó, a pénz is problémás, de van egy csomó történelmi személy/esemény, akiről lehetne bombasztikus csatajelenetek nélkül is filmezni. Pl. Görgey Artúr egy nagyon ellentmondásos figura, sok mindent lehetne mesélni a történetével.
Csak hát itthon mindenki retteg, hogy majd a filmje megbukik vagy valami idióta politikai párt elkezdi támadni valami miatt (túl balos, túl jobbos, túl liberális stb.), aztán még annyi nézője sem lesz, amennyi lenne.

Így itt van egy megcsonkított ország izgalmas történelemmel és személyekkel, de lakosai rég kiábrándultak filmjeiből, a filmkészítést a politika és média hatja át és határozza meg (legalábbis a populárist), így gyakorlatilag teljes békolyóba van kötve minden eredeti ötlet. Kérdem-én: vajon az állami filmgyártás volt vagy ez a helyzet a rosszabb?

2012-08-22 11:25:30 ChrisAdam (?) #71

A Szabadság, szerelem sem volt rossz.

2012-08-22 11:22:27 zéel (?) #70

Nagy kár, hogy a magyar történelemből nem készült komoly film mostanában.
Pl. a legjobb '56-os filmek (Szamárköhögés, Szerencsés Dániel) a 80-as években készültek.
A rendszerváltásnak elnevezett Kész Átverés Show-ról a 90-es évek elején (Hoppá, Roncsfilm, Édes Emma...).

Az elmúlt évek filmterméséből viszonylag kiemelkedik az - általam nem különösebben kedvelt - Mészáros Márta Nagy Imre és Kéthly Anna filmje.
Hogy Jancsó "történelmi" marhaságairól szót sem ejtsünk! (Miközben Jancsó marháskodik, addig pl. a lengyel Wajda ma is olyan történelmi filmeket csinál, amire milliók kíváncsiak.)

2012-08-22 11:14:10 Dynast Grausherra (1) #69

Két napja láttam a 300-at, a képregényes megjelenítésével ezerszer hatásosabb, mint ez a valami. De eszembe jutott, hogy magyar filmként, ha tényleg leforgatnák, ahogy Zrínyi Miklós kettévágja a szultánt, nem tudnám elfogadni. Annyira idegen lenne attól, amit magyar filmnek ismerek. Bár a Honfoglalás is az, csak ráadásul még pocsék is. Nekem személy szerint az Egri csillagok sem tetszett igazán, pedig egy napon sem lehet említeni a Honfoglalással, valahogy az ilyen monumentális stílust idegennek érzem a mieinktől. A kisebb, drámai filmekhez sokkal nagyobb tehetségük van, legalábbis volt, mint például Az ötödik pecsét, de ha mait akarok mondani, akkor A vizsgára sem lehet túl nagy panaszt tenni. Ha már történelem, akkor maradjanak az ilyen "hátországi" eseményeknél, és ne mutogassák a frontvonalat.

2012-08-22 10:24:04 jesi (1) #68

16 percig bírtam ezt a borzalmat, operatőri munka , zene, történet, képek: mind értékelhetetlen.

2011-08-31 23:43:36 BonnyJohnny (1) #67

A Szigeti veszedelem pont annyira hiteles, mint a 300... úgyhogy csakis olyan formában szabad megfilmesíteni. Úgy viszont nagyon ütne. :)
De az ilyesmihez (történelmi film) sajnos pénz kell... :(
Amíg nincs, csináljanak kisebb filmeket... ahhoz meg tehetség kell. Az mondjuk van, csak nem ugyanott, mint a pénz. :P
Amíg nem változik a helyzet inkább forgalmazzanak külföldi filmeket... :D

2011-08-31 23:37:04 Tenebra (1) #66

Szerintem egy Szigeti veszedelem-feldolgozás kéne, amolyan 300-stílusban x).

Kár, hogy a magyar filmiparnak most nemhogy ilyenre, de még egy egyszerű drámára sincs pénze sajnos :C

előzmény: remington827 (#61)

2011-08-31 20:43:39 Tenebra (1) #65

Emlékszem, mikor kiskoromban láttam először, akkor még tetszett, mert "annyira hollywoodias volt" (X-kategóriás akciófilmeken nevelkedtem ugyanis, és hát tetszett a sémájuk: akció-öldöklés-szexjelenet XD). Mikor másodszor láttam, megértettem, mitől olyan fos. Pont attól, mert magyar filmektől idegen kliséket próbál erőltetni.

Illetve elég unalmas. Meg szarok a színészek. Meg elég művies.

Egyetlen pozitívuma, hogy egy, a magyar identitást sárba tipró korszak után megpróbálta helyreállítani azt. Sikertelenül, sajnos, főleg azért, mert rossz film.

A 13 évvel korábbi István, a király sokkal jobb. Sőt, ne is hasonlítsuk ehhez...

2011-07-27 17:25:53 dorothygale (2) #64

Nem emlékeztem , hogy ez ilyen szar ... vendégek jöttek hozzánk, s ez ment a Tv ben.... K.O uncsi...

2010-09-07 14:47:20 McMurphy (1) #63

"A legnagyobb gyengesége hogy látványban nem hiteles, nem történelmi léptékű. A magyarok települése összvissz egy jurta, a sereg 10 lovas... látszik mindenhol a pénzhiány. (Nem amerikai produkció hiába...) Kicsit ciki azért egy népvándorlásnál, hogy a film sok jelenetében Árpádot látjuk egyedül, vagy még pár emberrel, stb."

Milyen pénzhiány? 1996-ban még volt honvédség... Történelmi filmeknél, ahol csatajelenetek voltak bizony kivezényelték őket statisztának. Úgyhogy Koltaynak ez sem mentség...

"Nem mondom hogy jó film, de szerintem túlzás ennyire lehúzni."

Ez bizony egy rakás sz.r...

előzmény: -senki- (#51)

2010-07-31 08:59:05 budaik (2) #62

Akármilyen filmet forgatnak a magyar történelemből , ne adják Koltay-nak. Ez biztos.

előzmény: remington827 (#61)

2010-07-14 19:31:07 remington827 (?) #61

Ezt a filmet ideje lenne felújítani. Korszerű technikával megoldható lenne a tömegjelenetek beillesztése a meglévő filmbe, egy újravágással karöltve.

Bár akkor már inkább újraforgatni az egészet, epic módon, felvonultatva a teljes honvédséget, szvsz néhány milliárdot megérne rákölteni. CGI-ra szigorúan ügyelni a tömegjeleneteknél! Így nem maradhat, ez a történelem meggyalázása, egy ilyen volumenű eseménynek ilyen filmet csinálni . . .

2010-06-30 20:57:09 Bruce94 (1) #60

A zene tényleg nagyon jó, de ezzel kifújt a pozitívumok sora. Tényleg tele van bakival a film.
És egy kérdés : Miért kell egy olasznak eljátszani a honalapítónkat, amikor annyi jó magyar színész van?

2010-03-12 12:42:38 Majvaldo (1) #59

nálam még a zene sem menti meg, nem tudok egyesnél jobbat adni erre a ...
a legelső ami eszembe jut mindig a kikeményített hófehér ruhák, amikben a sárban, mocsokban vándorolnak; egyszerűen nem értem a filmet.
És az "ősmagyar" Franco Nero, mint Árpád. Szerintem ez szégyen.

2010-02-11 13:17:54 Mr. Bandi (2) #58

Az egyik legnagyobb félresiklása a magyar filmiparnak. És mekkora elánnal vonultatták a fél országot kötelezően a moziba! Mi ráadásul a legelső sorban kaptunk helyet, közvetlenül a vászon alatt. A végére mindenkinek begörcsölt a nyaka, ráadásul tele volt a film közeli képekkel minden szereplő arcáról, és kb. az egyik orrlyukat láttuk az összesből.

2009-11-29 16:32:04 budaik (2) #57

csakis a zene miatt ceruzás kettes !!!

előzmény: budaik (#56)

2009-11-21 09:58:49 budaik (2) #56

Ma jött el a nap, hogy megnézzem ezt a rég meglévő művet.

A képi világa egyértelmű túlságosan dokumentarista, steril. Ez lehetne zavaró is, ha mondjuk a többi dolog stimmelne. Szerintem maga a téma jó, igaz élvezhető kosztümös filmet kb 30-40 éve készítettek itthon. De ami sokat ront ezen a filmen, maga a történet vezetés és a folyamatos ünnepélyesség érzése. A végén megjegyezve, persze a képi világnak igen is nem ilyennek kellene lennie...

ui.:
Én megértem Koltay Gábor vonzódását ezekhez a témákhoz, s természetesen ezek igen fontos dolgok. De rendezzen olyan filmet, amely bárki számára élvezhető lenne. Igenis ez a filmkeszítés lényege, készüljön báriről sok sok embert ragadjon meg. Ez nagyon fontos lenne...

2009-09-09 11:38:45 critixx (1) #55

Nekem is hasonlóképpen kellett alig 9 évesen végigszenvednem "kötelező film" lévén az osztállyal 1996-ban. Anno azt terveztük osztálytársaimmal, hogy átlógunk a másik terembe, ahol a Space Jam ment...

előzmény: remete bácsi (#52)

2009-07-01 15:28:02 puttancsospeti (1) #54

Nézhetetlen és hihetetlen.

2008-11-10 20:22:02 Tika (?) #53

hát nem tom h milyen lehet a film,mert még nemláttam de ebben az a vicces h szerepeltem benne:)igaz még csak 4 éves voltam:D szal lehet h szar de én büszke vagyok rá:D

2008-11-03 23:54:33 remete bácsi (1) #52

Annak idején az osztállyal mentünk el "kötelező film" lévén megnézni. Mondanom se kell, nagy lelkesedéssel vágtunk neki: 1 töri, 1 magyar maradt el így. A film felénél már inkább dolgozatot írtunk volna, csak ne kínozzanak minket tovább...

2008-09-05 23:31:24 -senki- (3) #51

Annyira nem rossz film szerintem.

A fényképezésnek is vannak problémás, "érdekes" képei, de azért van ahol jónak mondható. Itt is legnagyobb baj hogy a kamera kb. tévéfilm minőségűnek tűnik.

Na mindegy, a történet összességében elmegy, van néhol elég túlzó dramatizálás, de vannak figyelemre érdemes elemek (konfliktus a maradni vágyókkal, mondai szimbólumok pl.) szerintem.

A színészi játék is változó, de felvonultat pár elég nagy magyar színészt hogy lehessen valahol élvezni, kicsit.

Nem mondom hogy jó film, de szerintem túlzás ennyire lehúzni.

2008-08-06 06:49:15 Jugendlich (?) #50

Őszintén szólva, pocsék film. Franco Neroval az élen!

2008-07-28 19:47:29 Cesare Gonzago (1) #49

Korábban úgy ítélte meg, hogy "jó". Csak ezért keltett feltűnést. Még nem találkoztam élő emberrel, akinek ez a "film" kicsit is tetszett volna.

előzmény: simijohnny (#48)

2008-07-28 19:23:48 simijohnny (2) #48

Heh és eddig nem szúrtad ki? XD Én is bámultam sokáig a képernyőt amíg értékeltem... XD

2008-07-28 19:20:45 Cesare Gonzago (1) #47

Bolond Pierrot immár úgy véli, "zseniális" a Honfoglalás...

előzmény: azazell0 (#4)

2008-07-28 19:16:02 morcosmedve (1) #46

Ez az a film, amit soha nem akarok újra látni! Hallani se róla. Vécé

2008-05-18 15:10:24 Cesare Gonzago (1) #45

Megérdemelte az elégtelent!

előzmény: hhgygy (#44)

2008-05-18 12:41:28 hhgygy (1) #44

Oops, már mióta itt vagyok és még nem került elém a Honfoglalás című opus magnum. Na de most bevésem a jól megérdemelt karót ennek az igazi virtigli kurzusfilmnek.

2008-05-11 13:21:29 Gaby (1) #43

Ez a film botrányosan rossz, ebből a történekmi témából százszor jobb filmet lehetett volna készíteni.

2008-05-10 17:30:50 Cesare Gonzago (1) #42

Bolond Pierrot szerint már zseniális a Honfoglalás. Korábban csak jó volt. Mire föl ez a földindulás?

2008-01-28 14:53:25 matykocska (1) #41

Nézhetetlen, botrányosan rossz...

2007-12-28 04:16:08 jorgecosta (1) #40

fú itt az összefüggést most nem vágom annyira.. az emlékeim szerint nem is volt gáz, vagy?

előzmény: Ágó (#39)

2007-12-19 16:26:39 Ágó (1) #39

Én is örülök az örömödnek! Nem akarod ötösre módosítani a Truman show-t is? Jó kis film az!
Gondold meg! :-)

2007-12-19 16:22:24 Ágó (1) #38

Nagyon tréfás kedvedben vagy ma!
Gonosz... :-)

2007-12-19 15:06:00 Semprini (1) #37

A zenéje nem volt rossz. Kb. ennyi.

2007-12-19 12:56:14 deviant (1) #36

én egyébként annyira örülök, amikor egy általánosan rossznak tartott filmben valaki megtalálja az értékeket. de tényleg!

2007-12-19 09:45:49 limupei (1) #35

Számomra is egy élmény volt a fényképezés, nagyon szép volt a repülő, a kerítés és a szarvas agancsára húzott aranyfólia is.
A színészek közül a lepukkant gumimatracban fetrengő Gryllus Dorkát emelném ki.
A rendezést pedig én sem merem említeni.

2007-12-19 09:37:52 deviant (1) #34

igazad van, tényleg önismeretet elősegítő film ez. rájöttem, hogy milyen türelmes ember vagyok.

2007-12-19 08:48:49 Ivan/ (1) #33

Végre valaki akinek tetszik:))

2007-12-19 06:59:03 jorgecosta (1) #32

ez egy zseniális alkotás - minden benne van, amit elvár az ember egy ötös filmtől: kiváló színészek, élményszámbamenő fényképezés, a rendezést már említeni sem merem, a traktorcsapa és filmzene pedig csak hab a tortán! ez egy igazi költemény, ehhez képest tarkovszkij stalkere zsenge, önmagunk keresésére és megtalálására inkább ez ajánlom!

2007-11-30 15:51:00 omm (1) #31

a magyar filmgyártás szégyene. ennyi, nem több...

2007-11-25 00:25:20 Cesare Gonzago (1) #30

Wopi, miért zseniális a Honfoglalás?

2007-10-04 20:14:53 Rituska (1) #29

Ez a film szánalmas. Annyira szar, hogy még elemzésre sem méltó.

2007-10-04 19:03:44 Ivan/ (1) #28

"Idehozni minden idők egyik leghíresebb (?) "B" kategóriás színészét Árpádot játszani, szentségtörés"

Szerintem felkérhettek volna bárkit Árpád szerepére, ez a film akkor is egy borzalom lett volna

2007-10-04 18:46:40 McMurphy (1) #27

Nálunk is kötelező volt... :( A tájat vizslató hét vezér felejthetetlen emlék... Idehozni minden idők egyik leghíresebb (?) "B" kategóriás színészét Árpádot játszani, szentségtörés.

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2007-01-19 10:43:51 Cesare Gonzago (1) #26

Na ezt olvassátok el, kollégák!

Bessenyei Ferenc holtában sem nyugodhat: egy "jól körülhatárolható" csoport képtelen felfogni, hogy a második vatikáni zsinat előtti rítus (latin nyelvű liturgia) éppúgy érvényes, mint a hatályos szertartásrend. Bessenyeit "hite szerint" kívánják újratemetni. A csoport egyik reprezentánsa Koltay Gábor filmrendező.

Bessenyei özvegye keresetlen szavakkal minősíti Koltayt (innen az idézet a napilapból):

Idézet a Népszabadság mai számából (címlap, alsó mező).

"Sajnálattal olvasom a plébános megnyilatkozását a temetési szertartással kapcsolatban. Abban semmiképpen sincs igaza, hogy a katolikus hittől idegen szertartással történt a temetés. Ez a szertartás volt addig, amíg a latinról a népnyelvre való áttérés meg nem történt, folyamatosan minden szertartásnál.

Mint Bessenyei Ferenc felesége, élete utolsó 34 évének társa, tiltakoztam a lajosmizsei "emlékmise" ellen, hiszen olyan helyen és olyan emberek szervezésében jött létre, ami súlyosan sérti férjem kegyeletét, a legalapvetőbb tisztességi normákat. A legtöbb meghívott művész le is mondta a részvételt.

Azokat, akik mégis eljöttek, jól reprezentálja Koltay Gábor filmrendező, aki amíg Bessenyei Ferenc élt, tudomást sem vett róla, egyetlen produkciójában sem foglalkoztatta. Az még jobban meglepett, hogy beszédében a nemzetről értekezett; éppen ő tette ezt, aki a kiváló magyar színészek között senkit nem talált megfelelőnek honfoglaló vezérünk, az ország megalapítójának a szerepére. Jól emlékszem még, mennyire fel volt háborodva férjem, Bessenyei Ferenc, amikor filmjét, a magyarság legjelentősebb eseményét feldolgozó alkotását megnézte, illetve már előzőleg, amikor a szereposztásról értesült.

Nem tudom, mi volt a célja Koltay Gábor lajosmizsei látogatásának. Az elmúlt idő általa fémjelzett jelentős eseményére gondolva, felmerül bennem a gyanú, hogy az zavarja, hogy Bessenyei Ferencet magyar színészhez méltóan - jó ízléssel, nemes tiszteletadással és a katolikus egyház kétezer éves hagyományos rítusú gyászszertartásával -, a nemzet közjogi méltóságainak jelenlétében temették el. Hogy temetésén többek között ott volt az ország kormányának elnöke is, az a közjogi legfőbb méltóság, aki ezt a nemzetet jelenleg vezeti, ország-világ előtt hivatalából adódóan képviseli. Talán elkerülte Koltay figyelmét, hogy két éve nemcsak a kormány tagjai, köztük a kulturális miniszter, de a régi kormányfők és a pártok vezetői is lerótták kegyeletüket Bessenyei Ferenc ravatalánál. Temetése a Nemzet Színészéhez, ahhoz az emberhez méltóan zajlott le, aki mindig az emberi tisztesség, az emberi méltóság ápolását tartotta a színészet és az ő személyes élete fő feladatának.

Egy hatalmas színészhez méltóan, aki csakúgy, mint a sportolók, felül áll a mindennapi politikai problémákon, mert ennél sokkal magasabb rendű értékeket képvisel: az emberi méltóságot, tisztességet, a nemzet erkölcsi és kulturális létének emelését, ápolását, szóval mindazt, amit Koltay Gábor december 27-i lajosmizsei látogatása lábbal tiport.

Például azzal, hogy semmibe vette Bessenyei Ferenc minden megnyilatkozását, hiszen az elmúlt kilenc évben nem akadt ezek közül egy sem, amelyben ne említette volna meg, hogy saját kápolnát épített. Tette ezt éppen azért, hogy ne kelljen Lajosmizse templomába járnia, hanem gyerekkora miséjén, a tridenti rítusú szentmisén vehessen részt.

Hogy semmibe vette a Bessenyei Ferenc temetési szertartását végző pap szavait, aki pedig tőle magától hallotta, hogy mit hitt Bessenyei Ferenc.

Semmibe vette Bessenyei Ferenc özvegyének határozott akaratát az a Koltay Gábor, aki nemrég még arra hivatkozott, hogy egy hasonlóan neves ember temetési szertartását az özvegy kérésére, de legalábbis beleegyezésére rendezte úgy, ahogy.

Koltay Lajosmizsén azt mondta: "A médiából az elmúlt két évben mintha kitörölték volna az igazi Bessenyei Ferencet."

Tisztelt Koltay Úr, honnan tudja ön, aki soha nem dolgozott együtt Bessenyei Ferenccel, aki talán nem is találkozott vele soha, hogy milyen volt az igazi Bessenyei Ferenc? Az biztos, hogy nem olyan, amilyennek az ezen a rendezvényen jelen levők beállították, hiszen például köztudott, hogy Bessenyei Ferenc 1995 óta soha nem tette be a lábát Lajosmizse templomába, és inkább járt magánházakba, szállodai szobákba vagy messzi földre templomokba szentmisét hallgatni, mint hogy a helyi, ennek az "emlékmisének" helyet adó papnak a miséjén vegyen részt.

Ezúton is felszólítom Koltay Gábort, hogy a jövőben pontosan csak annyit foglalkozzon Bessenyei Ferenc emlékével, amennyit életében munkásságával, színészetével, valamint akaratával, szavaival, nyilvános megnyilatkozásaival foglalkozott, azaz: semennyit! És annak eldöntését, hogy milyen volt az igazi Bessenyei Ferenc, bízza azokra, akik életében együtt dolgoztak vele.

Dr. Élthes Eszter, Bessenyei Ferenc színművész felesége

Koltay Gábornak felajánlottuk a válaszadás lehetőségét, de ő csak később dönt róla, hogy él-e vele."

Bessenyeivel szemben azért ellenséges a lajosmizsei plébános, mert a színészóriás 1995-ben egy városi ünnepségen elszavalta Ady Endre Véres panorámák tavaszán című versét, amelynek egyik sora így szól: "Kövér papok árulják az Istent."

2007-01-19 09:56:51 Daemiaen (1) #25

Van, de nálam ez is csak 1-es. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#10)

2007-01-18 10:22:06 Ivan/ (1) #24

Persze:) Viszont nem sok helyen árulják. Lehet talán mert a 4500Ft-os ár az picit pofátlan a mai világban egy ilyen DVD-ért?:)

előzmény: ussr (#23)

2007-01-18 09:55:56 ussr (?) #23

Amúgy megjelent már DVD-n? Ideje felfrissíteni a régi emlékeket. :)

2007-01-18 01:19:05 Cesare Gonzago (1) #22

-Á, itt jön Stewart ezredes. Ezredes úr, mondana egy szót?
-Akár kettőt is, asszonyom: Kapja be!

Ez a dialóg felejthetetlen a Die Hard 2-ből. Esperanza tábornok pedig félkézzel is képes irányítani a Boeing 747-est. :Đ

2007-01-18 00:27:02 Ivan/ (1) #21

"Franco Nero már a Die Hard 2-ben is nevetséges volt..."

Ez így van. A különbség csupán az, hogy ott volt mellette egy Bruce Wilis is aki azért jóvá tudta tenni a filmet.

2007-01-18 00:18:00 Cesare Gonzago (1) #20

Igen, pénz is volt, ennek ellenére a "film" olyan benyomást kelt, mintha a semmiből kellett volna gazdálkodniuk. Rettenetes! A "csatajelenetek" - pár szál besenyő és kabar - mindent alulmúlnak...

Ami a színészeket illeti: Franco Nero már a Die Hard 2-ben is nevetséges volt Esperanza tábornok szerepében.

előzmény: deviant (#19)

2007-01-18 00:01:27 deviant (1) #19

már egy cleopatra szintű mozi is bőven jó lett volna.

előzmény: Cesare Gonzago (#17)

2007-01-17 23:47:07 Ivan/ (1) #18

Sok mindent lehetett volna, de ehez elsősorban színészek kelletek volna és egy rendező!

előzmény: Cesare Gonzago (#17)

2007-01-17 23:39:28 Cesare Gonzago (1) #17

Lehetett volna e témából Ben-Hur színvonalú filmet forgatni?

2007-01-17 23:38:31 Cesare Gonzago (1) #16

előzmény: deviant (#14)

2007-01-17 23:25:55 limupei (1) #15

előzmény: deviant (#14)

2007-01-17 23:13:35 deviant (1) #14

mert rivette látta az előzetesét, és aszonta: van benne fantázia.

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2007-01-17 23:05:36 Cesare Gonzago (1) #13

1996-ben gimnazistaként kötelességből végigszenvedtem: osztályunk testületileg vett részt Koltay antifilmjének kötelező vetítésén. Máig sem habozom: sírjak-e, vagy nevessek a Honfoglalás láttán?

Azért megnyugtató, hogy Pierrot-nak tetszett.

Értékelésem: 0/10

2007-01-17 22:42:34 Brumi (1) #12

Traktor már nem is rémlik? :)

2007-01-17 22:30:19 Dió (1) #11

Bingo, nálam is ez a 10/mínuszegyes film, hangyák a gatyábannál rosszabb még nem készült.
Honfoglalást meg mosmá' újranézem. A mozis élményből csak a "villanyoszlopok" maradtak meg :D

2007-01-17 20:45:55 [: Azuroo andrew :] (1) #10

10/0 látod látod Dami, van ilyen is ;)

2007-01-17 20:01:38 csillagvagyfecske (1) #9

Pedig pénz vót ám erre is elég...

2006-11-02 19:20:03 limupei (1) #8

Talán nézd meg a listát:-)
Hangyák a gatyában, amúgy.

előzmény: Ivan/ (#7)

2006-11-02 19:11:50 Ivan/ (1) #7

És mi volt az a szőrnyű film?:)

előzmény: Ágó (#6)

2006-11-02 19:07:33 Ágó (1) #6

Mi? Mi? Mi? Már nem utolsó? Azért örül a lelkem, hogy egy még szörnyűbb film beelőzte a listán.

2006-03-26 20:10:43 limupei (1) #5

Ezt kivitték az országból????? Még jó, hogy nem rohant le minket valaki:-)

2006-03-25 21:52:25 azazell0 (1) #4

Be kéne tiltani a filmet, egyszerűen a jó ízlés nevében. angol címe is van egyébként, lehet, hogy járt külföldi fesztiválokon? belegondolni is rossz.

Pierrot, ezt most tényleg láttad, vagy csak megelőlegezed Koltay Gábornak a bizalmat többi filmjének kiválósága okán? :-)

2006-03-25 20:13:10 Ágó (1) #3

Meghajlok a nemzet nagysága előtt Pierrot, és bocsánatot kérek, amiért lepontoztam ezt a JÓ filmet. Mert jó, nem?
Vagy erről van valakinek egyéb véleménye is? :-)

2005-08-13 18:26:57 angel (2) #2

Gáz!!!!!!!!!!

2004-10-05 22:50:24 limupei (1) #1

Sikerült újra belenéznem.
Most már teljesen biztos, hogy a világ legrosszabb filmje.