The Rocky Horror Picture Show (1975) ☆ 👁

Rocky Horror Picture Show

(Jim Sharman)

amerikai-angol horror, musical, sci-fi, vígjáték

3,7

2023-08-21 10:43:26 Xuja (3) #17

Eléggé vegyes érzéseim vannak.. tény, hogy látványos, pofásan rendezett másfél órás show (tényleg az, és sokkal kevésbé egy film) többnyire faszányos glam-rock számokkal, illetve Tim Curry zseniális a drag queen szerepében, de valahogy mégsem tudott végig lekötni. A történet borzasztóan gyenge - bár nem indul rosszul, a kastély felfedezése még izgalmas - de hamar egy olyan katyvasz lesz belőle, amire valószínűleg még a szerző sem tudna magyarázatot adni.

A kerekesszékes tudós feltűnésével már tényleg ki lehet dobni mindent, és csak a zenére meg a látványra koncentrálni - abban tényleg egyedülálló, illetve nekem nagyon bejött a vége is (nincs igazán lezárás, de ez pont illett az addigiakhoz). Bár dicsértem Curry-t, de a többiek sajnos nagyon haloványak, nincsenek igazából érdekes karakterek. Mondjuk az elismerésre méltó, hogy ezt a tematikát akkor be merték vállalni.. de ez sajnos csak hármas most.

2020-05-07 03:26:04 Ugor (4) #16

Furaság ez, de mégis jó! Nem tudom, mit élvezek benne, de mégis. Valamiért fogalommá vált, és végül is, mindegy, hogy miért.

2016-08-22 17:42:48 ZoLeEe (2) #15

a fekete-fehér első része még tetszett. aztán egy pillanat alatt beütött a ultragiccses-undorító transsexual transylvania rettenet és a végéig(talán az utolsó mondatot kivéve) sikerült megtartania agyamban a konstans "mialófasztnézeképpen"-szintet.
zeneileg nulla, humora pedig bőven lemaradt az én humorküszöböm alatt...

Viszont ez a megbotránkoztató faktora még a mai szinthez is hihetetlenül magas, el nem tudom képzelni hogy ezt 40 éve milyen szinten hathatott az emberekre.

2015-08-26 17:50:20 Killjoy (5) #14

A MUSICAL. Ennyi... :D

2013-07-07 18:39:16 Szaracén (5) #13

Ezt nem tudtam! :D (mármint, hogy Webbernek szánta)

előzmény: gerike (#1)

2013-06-29 20:27:45 Szaracén (5) #12

Én annyira jól szórakoztam a filmen, hogy 5ös! :D

2013-06-22 13:47:39 BonnyJohnny (4) #11

Az első kétharmada zseniális, az utolsó egyharmada felesleges, unalmas, humortalan, gagyi.
Azért a négyes így is megvan, de csalódás, mert sokáig zseniálison, de legalábbis erős jón állt nálam. Tim Curry mindent visz. Meat Loaf egy jelenetében is remek. Susan Sarandon fiatal és csinos, de nem tesz hozzá sok mindent (mondjuk még így is többet, mint partnere).
Most már tudom, hogy a Horrorra akadva 2 több ponton is megidézi ezt a filmet. Meg igazából több más film is. Ez egy igazi kulturális hatású film.

előzmény: pertwillaby (#9)

2012-03-17 23:45:20 slawter (4) #10

Remélem egyszer láthatom moziban, méghozzá úgy, ahogy az amerikaik, abszolút megadva a módját ;).

2011-05-13 23:57:33 pertwillaby (3) #9

Az első harmada zseniális, a közepe jó. A vége egy kicsit ront az összképen.

2010-09-14 23:24:38 kiDDny (3) #8

hasonlóképpen éreztem, jobban én sem tudnék fogalmazni.

előzmény: Semprini (#2)

2009-09-23 12:28:04 deathcode (4) #7

Akkor még a korát is megelőzte, nem gondolod?

Szerintem irtó vicces az egész. Hmm, le is töltöm a muzsikát.

előzmény: jesi (#5)

2009-08-25 15:53:53 pókmacska (1) #6

Nem is értem. Úgy szerettem volna, hogy tetsszen ez a film. De nem. Kár. Biztos nem voltam hangulatban.

2009-08-24 19:32:36 jesi (2) #5

olyan az egésznek a képi világa mint egy C-kategóriás 80-as amerikai akciófilmnek

2009-07-09 00:26:34 bali113 (2) #4

Hát én valahogy nem tudtam átérezni a filmet. Nem tetszett. Remélem nem kell megnéznem többször :(

2008-10-27 23:19:15 mchn (5) #3

A valaha keszult legjobb musical szvsz.

2007-09-13 00:03:58 Semprini (3) #2

Hát pedig van arany középút is! A film maga nem tetszett különösebben, de mivel bírom a rock and roll-stílust, ezt a filmet is "elviszi" a hátán a lendületes zene, hasonlóan a Grease-hez.
Szóval nálam ez a film kb. 6/10

előzmény: gerike (#1)

2007-05-04 21:03:48 gerike (5) #1

Egy igazi bosszú musical:-) Webber kivágta a társulatából eme darab szerzőjét, ő pedig nemes egyszerűséggel visszavágott, és írt egy musicalt...Amiből kultfilm lett:-) És nálunk is kapható dvd-n, ráadásul dupla lemezes változatban! Ajánlom mindenkinek! Legalább egyszer! Ezzel a filmmel kapcsolatban csak 2 lehetőség létezik. Vagy szeretni fogod, vagy utálni! Ja, még valami: bár Meat Loaf csak egy dal erejéig jelenik meg, de ott aztán kitesz magáért!