Driving Miss Daisy (1989) ☆ 👁

(Bruce Beresford)

amerikai dráma, vígjáték

3,9

2013-10-21 16:11:33 mateka225 (4) #8

Szép történet, a melegszínű színesbőrű sofőr, és a zsémbes zsidó vénasszony szokatlan párosából kovácsolodó életre szóló barátságról. Jessica Tendy zseniális, Morgan Freeman szintúgy, Hans Zimmer zenéje pedig tökéletesen gyújt alá az érzelmeknek.

2013-01-31 21:44:47 dorothygale (4) #7

:) jó dumàk vannak benne, ès jôk a zenèk is. A szînèszi alakîtàsok kivàllôak .

2011-06-24 20:13:01 Szívtiproimi (1) #6

Ezt a dögunalmas, minden ízében előre kiszámítható giccset! 10 perc után minden kiszámítható volt előre ebben a szívbetegeknek való, fantáziátlan ásításingerben. Valami rasszizmus ellen vonulat próbál némi életet vinni ebbe a díjesőn érlelt semmibe, de igen halovány a négerek és a zsidók elleni diszkrimináció kibontása, összekapcsolásához meg ajánlanám az amerikai városok fekete negyedeinek zsidókkal foglalkozó falfirkáit, hát az nem píszí...

2011-02-01 19:54:56 Bruce94 (5) #5

Áldom a kábelszolgáltatót, hogy betették a Filmbox csatornát a választékba. Ugyanis ez az adó sugározta ezt a nagyszerű filmet. A színészek tényleg elvinnék a hátukon a filmet, de a forgatókönyv is remekűl sikerűlt. Tandy megérdemelten kapott Oscar és Golden Globe díjakat alakításáért. Szerintem Freemant is díjazni kellett volna, hiszen ez élete alakítása. Elöbbi magyar hangjára térnék még ki: Tolnay Klári szenzációsan adja vissza, az idős spóroló, kissé modortalan, ám a lelke mélyén kedves asszonyt. Dan Akroyd pedig a legjobb alakítását teszi le elénk. A vége sokkal megrázóbb mintha Miss Daisy meghalt volna.

Legutóbb azt hiszem 1999-ben volt hasonló jelenség arra amit említesz Ágó.

2010-12-05 22:19:47 Ágó (5) #4

Nagyszerű film, melynek igazi lelke a forgatókönyv és a két remekül játszó színész!
Némileg off: Mikor volt utoljára olyan az Oscar-történelemben, mint itt? Legjobb film díját elnyeri, de rendezésért még jelölést sem kap. Egyébként jogos mindkettő. :)

2009-10-20 17:49:24 acidphase (4) #3

igen, valoban egy kellemes kikapcsolodas volt ez a film, ebben az évben ez vitte el a legjobbnak jaro oscar dijat..

2008-06-14 12:31:55 Gasz András (4) #2

Miss Daisy sofőrje:

Igazi hangulat film a csendes, nyugtatós formulából. :)

Miss Daisy és Hoke karaktere adja a film sava borsát, talán főleg Morgan Freeman. Va egy két megrázó jelenet is pl a temetős, a borsótányéros és a vége a filmnek.

A zenéje is igazi egyedi különlegesség nem a megszokott zene , kicsit vígjátékokhoz jobban illene gondolná az ember, de ide is nagyszerüen illik és jól dudólható is.

A rendező is szerencsére érti a dolgát nem viszi el másfele a filmet. Annó 4 Oscart kapott ugyan ezt sokkalom, de best actresst és best picturest még megértem az akkor szezonban.

2008-04-04 01:18:19 PG (5) #1

Nagyszerű színészi alakítások, nagyszerű operatőri és rendezői munka, gyönyörűen megvilágított felvételek még homályos lakásban is, és egyes jelenetek egyszerűen káprázatosak. Időnként a sminkes jobban figyelhetett volna a szereplők korára, de csak pár jelenetnél vannak meghökkentő különbségek.