Idiocracy (2006) ☆ 👁

(Mike Judge)

amerikai sci-fi, szatíra, vígjáték

3,3

2023-10-18 08:00:15 budaik (3) #29

Messze nem a legjobb szatira, amit láttam, főleg úgy, hogy a narrátor mindent a szájbarág. De nem rossz utópia. Maga az alapötlet amúgy vicces.

2023-02-09 16:52:19 Channá (3) #28

Olyan volt számomra, mint a Ne nézz fel csak azért hasonlítom ahhoz a filmhez, mert azt láttam előbb. Nem tudok dönteni, hogy ez vagy a másik megnézése volt fájdalmasabb számomra, az utóbbinak a hosszúsága sem segít, itt pedig eleve az erőltetett vígjátékot nem szeretem.
Jó kis társadalmi kritika, fájdalmas klisékkel olyan intelligens vagyok, hogy az alapvető biológiával nem vagyok tisztában, és nőként a biológiai órát nem ismerem? hát, akkor hiába a 141 vagy mennyi IQ, hogy ha a szaporodás rész kimaradt a képzésben. Tulajdonképpen az agyatlanságba nem tudok nagyon mit mondani, illetve de olyan okos férfi vagyok, hogy mindenre feláll a szerszám, csak nem az intelligens feleségemre? mennyi szex botrány derül ki híresen intellektuális férfiról? és ha az elméletben túl okosak így viselkednek, tehát az alapvető dolgokat ugyanúgy megteszik, mint bármely átlagos, akkor miben kellene megkövezni a kevésbé szerencséseket intelligencia szempontjából? Hogy emberek, és ösztönlények, mint a másik magas IQ-val rendelkező is?
Az egyetlen mondat amivel tudtam is kezdeni valamit amikor Joe Ritának magyarázza, hogy menjen vissza a múltba és népszerűsítse a fejlődést, a tanulást, a képzést, mert ő maga (Joe) hiába volt átlagos, a legnagyobb hibát követte el azzal, hogy csak a seggén ült, és nem csinált semmit, és ezzel passzívan hozzátett a jövőbeni állapothoz, ami kicsit emlékeztet egy filozófiai könyvre - kövezzetek meg, akkor sem tudok neveket, címeket megjegyezni - amiben az a fő téma, hol válik szét az egyéni szabadság a társadalmi szabadságtól, egyáltalán elválik-e. Tehát a hobbyaink pl csak mi magunkért van, vagy a közjólétért válasszuk meg azt is, hogy mivel kapcsolódunk ki... etc. Annak ellenére, hogy ilyen sok mindent tudtam erről írni, nem tudom a filmet felpontozni.... Illetve de, mert tulajdonképpen most jöttem rá, ez sokkal emészthetőbb bármely ember számára, mint a másik, amit csak kínzások útján tudnám újranézni, mindenfajta pótcselekvés nélkül.

2022-02-28 16:51:50 fempolip (5) #27

Szuperszeniális alkotás, amit komolyan is lehet nézni, kitűnő karikatúra.

2022-02-14 15:23:51 qanic (5) #26

Régóta az egyik kedvenc filmem az Idiocracy. Aki látta az idei Super Bowl reklámjait és a halftime show-t, az azt tapasztalhatta, hogy a film lassan dokumentumfilmé nemesül.

2020-04-29 01:12:24 Ehun69 (4) #25

A film alapötlete nagyon jó, csak tévedtek benne , nem 500 év kell az elbutuláshoz, hanem elég 50 év és egy csipetnyi korona vírus

2020-03-03 19:33:29 nightgale (4) #24

Valamien szinten zseniális, és meglepően aktuális. Az a fajta film ami jelenetről jelenetre egyre nagyobb hülyeség a jó értelemben. Egyébként tipikusan Mike Judge tematika, remekül illik az életműbe, és talán annak koronája, a rendező apokaliptikus jóslata a tömegkultúráról, globalizációrol az egész valóvilág jersey shore generációrol és az amerikai polgárról. De nem mindenkinek való film.

2019-12-04 22:02:14 Doc (3) #23

Engem ez nagyon erősen egy scifi novellára emlékeztetett, ha jól emlékszem a címe Menetelő maflák.
Sajnos eléggé kiherélték a történetet, szinte csak az alaphelyzet - a hülyék túlszaporodása - maradt meg belőle.
Ezzel együtt nézhető filmecske, csak nem érdemes sokat várni tőle.

2019-07-20 12:09:41 zéel (4) #22

A valóság erős ütemben zárkózik fel a pár éve még fantasztikumnak gondolt idotizmushoz.

előzmény: kovi1970 (#21)

2019-07-20 10:15:36 kovi1970 (5) #21

Régen láttam, újranézős. 13 éves film, azóta Trump lett az elnök, Magyarországról meg ne is beszéljünk. "Jó" az irány.

2017-07-12 16:55:56 MicaHiro (2) #20

Az alapötlet tényleg jó. Sőt nem csak jó, hanem hasznos is; mert tényleg nagy szükség van arra, hogy minél többen mutassanak görbe tükröt a gondolkodás hiányának, a szórakoztatóipar színvonaltalanságának és a cégek rámenősségének.

Csak sajnos ha a görbe tükör tartása közben magunk is színvonaltalanná válunk, akkor bizony hiteltelenné válik amit csinálunk.

2017-03-26 00:46:55 Dangar (2) #19

Ironikus.
Egy csomó, nem igazán közép-európai lelkületû amcsi produkciót forgattak már Magyarországon - erre mikor végre volt egy téma, amihez az ismert és ismeretlen univerzumban sem találhattak volna tökéletesebb helyszínt (színészekrõl és statisztákról nem is szólva), inkább az otthoni, hiteltelen díszletezést meg az illúzióromboló CGI-t választották...

Amúgy az ötlet jó, a szándék megvolt, és alapvetõen az egészben ott rejtõzött valami elvont, gyorséttermi zsenialitás, de sajnos nem a megfelelõ lyukon keresztül próbálták elõráncigálni, így a java benne is maradt.
Kár. (mondta a varjú)

2017-02-24 23:44:15 Ehun69 (4) #18

nagy film a maga módján, hol volt még Obama, amikor itt már régen színes az elnök...haha

2016-11-06 19:00:36 cucu (?) #17

Folytatas (es remelem annak hianya) az OFF-ban...

2014-06-04 12:58:26 dézi (5) #16

az "antifeminista férfimagazin", ami pont a néphülyítés kategória. ha így értetted, akkor oké, csak akkor azt kellett volna írni, nem a feminizmust, ami pont nem a butításról, hanem a felvilágosításról szól.

előzmény: Zoliz (#15)

2014-06-04 08:50:04 Zoliz (5) #15

Nézd meg a férfihang weboldalt es rájossz. A civil néphülyítés eredménye lesz a logika és észérvek bagatelizálása és a butaságok reklámozása, a film egy utópisztikus világ ahol a pornó szinte az egyetlen élvezet.

előzmény: dézi (#14)

2014-05-13 12:11:05 dézi (5) #14

feminizmusnak?? az hogy jön ide?

előzmény: Zoliz (#13)

2014-05-13 09:10:43 Zoliz (5) #13

Zseniális film, mert a jelenleg is elhülyített, TV-n felnőtt Amerikaiaknak készült, akik pl. a Jacasson nőnek fel, megnézik ezt is, de néhányan elgondolkodnak mekkora hülyék már most is és mi lehet az eredménye a jövőben az elbutításnak, feminizmusnak, nagyvállalatok hatalmának stb.

2013-06-12 15:29:08 BonnyJohnny (3) #12

Az alapötlet és a bevezető zseniális. Utána egy hülye vígjáték. Erős hármas.

2011-11-28 22:51:24 hellasverona (5) #11

Most fogom előszedni újra.Ez egy jó film volt, nagyon eredeti történettel.

2011-05-13 17:44:59 Leppard (4) #10

A film alapötlete zseniális - valós társadalmi problémára világít rá nagyon vicces formában. Minden gondolkodó embernek látnia kellene és leszűrni belőle a tanulságot. A vége felé sajnos eléggé elsekélyesedik az elnök-pankrátor-pojáca színrelépésével, de ez sajnos tipikus amerikai filmes betegség...
Összességében erős 4-est érdemel.

2011-02-23 09:17:08 GothMan (3) #9

Én eredeti hanggal néztem, de úgy sem nyűgözött le.

előzmény: pimpi (#7)

2011-02-23 01:01:57 pimpi (5) #8

mármint a sajátja, lehetett volna jó szinkront csinálni

2011-02-23 00:58:32 pimpi (5) #7

nem lehet,h ti a szinkronosat láttátok? mert az télleg fostaliga. ez tipikusa az a film amit a szinkron megöl.

2010-06-02 02:08:27 ernest (5) #6

..aki rosszat monnd róla az nem érti a filmet..
..a film nem egy vígjáték.. ..vagyis az, de sokkal mélyebb értelme van..
..ez a film a győzike show meg a mónika meg társai ihlették, vagyis az amerikai megfelelői..
..lehet, hogy kicsit eröltetettnek tünt, de tényleg, hogy tényleg afelé halad a világ, és ha nem teszünk ellene mi, akkor a köv generáció mégszánalmasabb körülmények között fog felnőni..
..szóval a film zseniális szerintem, és igenis van benne extra, mert a mostani ütem szerint romló jövőképet mutatja be..

2009-05-13 10:35:10 Dió (3) #5

Az utóbbival én is egyetértek. Minimum zseniális (és a film iróniáját félretéve aktuális) alapötlet, ami pedig a megvalósítást illeti... a filmet látva beigazolódtak a megtekintés előtti félelmeim: sok jó pillanat és pár okés poén, amiket sok helyütt bugyuta történetfonás köt össze, közben rengeteg idiotizmussal felhigítva mindent. Ez utóbbinak persze benne kell lennie, mert a sztoriból magából (sőt, még a címből is fakad), de valahogy rossz volt a készítők arányérzéke, és annyira túlcsordult a hülyeség, hogy a végén már én is hülyének éreztem magam, és inkább szenvedtem, mint élveztem volna a filmet.
Ettől persze nekem még Mike Judge az Mike Judge marad, hiszen a világ egyik legjobb vígjátékát mégiscsak ő tette le az asztalra anno...

2009-04-26 23:30:40 Kuz (3) #4

Az öltet jó ha nem is teljesen eredeti, de a megvalósítás a tipikus amerikai tucatvígjáték szintje. Semmi extra.

2008-08-19 00:15:23 hemill (4) #3

az egyik legjobb vígjáték, amit valaha láttam!
az alapötlet nagyon jó, és a megvalósítással sincs sztem semmi gond

2007-11-15 13:15:39 GothMan (3) #2

Számomra csalódás volt a film - persze, lehet, csak azért, mert túl jó kritikát olvastam róla előtte. Mindenesetre az alapötlet aranyos, csak a megvalósítás sántikál kissé.

2007-11-12 09:50:32 zéel (4) #1

A világ nagyot változott. Az evolúció működött, kihaltak az intelligens emberek és az a furcsa helyzet állt elő, hogy az új világban szinte csak hülyék élnek...(a film ismertetőjéből).

Ez a film 2505-ben játszódik, de, legyünk őszinték, nincs néha már most is olyan érzésünk, mintha ebben a szép új világban (A. Huxley) szinte csak hülyék (tahók, bunkók, agyatlan zombik stb.) élnének!?

Egy ütős (vagy inkább: pofán csapós!) film, egy gyilkos szatíra az idiokráciáról, egy gúnyos és okos tudósítás a Hülyék Paradicsomából! (Végre egy találó és szellemes magyar film-cím!)
Csak haladóknak! (Talán ezért is nem mutatják be a mozik!?)

Nem spoiler (kedvcsináló!): A filmben az USA elnöke egy pankrátor bajnok és pornósztár.
Ugye ez elképzelhetetlen? Vagy mégsem? Nálunk is lehet már középszerű ripacsból vezető politikus! (És még csak 2007-et írunk!)