Super Mario Bros. (1993) ☆ 👁

Super Mario Brothers

(Annabel Jankel - Rocky Morton)

amerikai-angol fantasy, kalandfilm, sci-fi, vígjáték

1,6
★☆☆☆☆

2020-09-05 17:43:40 ryood (1) #11

Vooaaaaaaaaaa!!!4

2017-09-02 16:31:10 SentryD (2) #10

Tudom, perverz dolog, de én ezt a filmet nagyon élvezem. A csúszdázós, vagy a dino-táncoltatós jelenet közben sírva nevettem.

2012-11-11 18:40:25 Umberto (3) #9

Emlékszem, annak idején erre a filmre a néhai Cinema havilap 100%-ot adott. :-) Nekem még gyerekként is csak egy közepesen kellemes emlék. Nem nézném újra, az biztos.

2011-06-06 15:25:38 JeszKar (1) #8

Első film a hosszúnak ígérkező videojáték adaptáció maratónból. Remélem, hogy a legrosszabbal kezdtem (bár tudom, hogy nem).

A Marió egy olyan videojáték sorozat, amiből épkézláb filmet összerakni... Nem is sikerült. Ritkán látok ilyen sületlen filmet, a forgatókönyv legfeljebb wc papírnak lenne jó, de ha még csak az lenne szörnyű a filmbe. Kérdem én, miért nem tudtak olasz színészekre osztani olasz szerepeket, és miért kellett ennyi jó színészre ilyen szörnyű szerepeket osztani. Hoskins se jó, de Hopper kifejezetten rossz (és még így is ők a legjobbak.)
A 'humor' szörnyű, az akciójelenetek is felejtősek (és most finom voltam.)
A látványvilág lenne érdekes, de inkább a kit érdekel kategória, pláne, hogy a város kinézete erősen emlékeztet Gothaméra. Zeneügyileg meg, nem tudom, Silvestri hogy tudott ilyen prütyögést összehozni.

Szóval szörnyű egy film.

2009-01-30 16:22:30 ronin07 (?) #7

Most látom, hogy Roland Joffé (Gyilkos mezők, A misszió) neve is szerepel a rendezők között. Azta, ezt máig nem tudtam! Tudom, hogy voltak csúf dolgai az utóbbi években, de hogy "ilyen szintű mérhetetlen baromságban" is részt vett, azt nem.

előzmény: Ivan/ (#6)

2009-01-30 16:19:46 Ivan/ (1) #6

Ez határozottan megviselt. Ilyen szintű mérhetetlen nagy baromságot filmre álmodni már művészet esküszöm. Komolyan ezt minek kellett? Nem volt senki, aki a film készítése közben szólt volna, hogy srácok ez így gáz?

2009-01-09 13:41:57 simijohnny (1) #5

Ajánlom a figyelmedbe és mindenki máséba is kedvenc Youtube csatornámat, a fiúk zseniálisak, ráadásul a legutóbbi elemzésük erről a remekműről szól. Szórakoztató nagyon. :)

előzmény: GothMan (#4)

2009-01-09 13:37:17 GothMan (?) #4

Nem láttam, nem is vagyok kíváncsi rá, de a soundtrack-je egész korrekt.

2009-01-09 13:36:47 simijohnny (1) #3

Nekem a Mortal más tészta volt azért, az első résznek megvan a maga bája. Persze hihetetlenül gay, bár a kettőhöz viszonyítva még nem is annyira.
A zenéjéért mindenki meg volt halva és szerintem a díszletek is nagyon szépek voltak. Más kérdés hogy videójátékból nem igen lehet filmet készíteni, a Silent Hill is határeset. Egy Sonicot megnéztem volna. :D

2009-01-09 13:28:00 bengeeno (1) #2

Emlékszem, hogy ezt a filmet játszották a magyar mozik és még javában tartott a Nintendo (NES) tündöklése. Persze gyerekfejjel sem érdekelt, emlékszem, ahogy az osztálytársaimmal az utcán röhögtünk a film plakátján meg, hogy mennyire szánalmas ez a Holywood. Pár évvel később pedig jött a másik Nintendo büntető-mozi: Mortal Kombat!!! Még jó, hogy a Sega fénykorában nem jöttek ki egy Sonic The Hedgehog mozival:). Na, az lett volna egy merénylet!

2009-01-09 13:11:18 simijohnny (1) #1

Ha egy nagyon szar filmben nagyon jó színészek vannak, akkor az még nagyobb merénylet az emberiség ellen.

-10/10