A.I. Artificial Intelligence (2001) ☆ 👁

(Steven Spielberg)

amerikai dráma, kalandfilm, sci-fi

3,6

2024-07-09 16:57:52 ChrisAdam (3) #28

Én is nemrég néztem újra. A képi világa és a hangulata nagyon erős, nagyjából ezek mentik meg a kettestől. Pedig az alapötlet zseniális. Kár, hogy nem Kubrick csinálta meg, de ezt már nagyon sokszor elsírtuk…

előzmény: Jereváni Rádió (#27)

2024-07-09 16:09:48 Jereváni Rádió (1) #27

Hosszú is, túlnyújtott is, nyálas is, olyan mintha a rendező meg akarta volna mutatni, hogy ő is tud olyan filmet csinálni, mint a Solaris meg a Sztalker, aztán ennyire futotta. A szüzséből ezernyi morális kérdés fakadhatna, Spielberg meg itt giccsezik a sci-fibe oltott Pinokkió történettel. Borzalom.

2020-11-01 23:31:39 Rorschach (4) #26

Ez egy jó film. Emlékeim szerint nagyon nem szerettem anno a zárást, hogy egyszer csak mintegy játszi könnyedséggel ugrunk 2000 évet Kr. u. Hepiendingre, ilyet azért nem sűrűn lát az ember, meg is feküdte a gyomromat.

Most nem volt vele gondom, tetszett a sztori az elejétől a végéig. Tetszett, hogy akart is mondani valamit (még ha nem is nagyon törte kezét-lábát, hogy kibontsa az üzeneteit), valamint baromi jó volt nézni, hogy egy eredeti ötletre ennyi pénzt adtak, szinte semmi kompromisszumot nem láttam. Spielberg, Law, és a Hatodik érzékkel éppen berobbant Osment nevei elégnek bizonyultak ahhoz, hogy egy gimmickmentes, drága high concept sci-fire hajlandó legyen százmilliót kifizetni a stúdió.

Hála istennek. Tudom, megosztó a vége, mégis azt mondom, több ilyen kéne. Persze, Kubrick jobban megcsinálta volna, satöbbi, mégis olyan érzés volt nekem most megnézni az A.I.-t, egy nyugodt és komótos drámát a folytatásos-univerzumépítős látványpornó sci-fik között, mint vastag jég alól kitörve fellélegezni.

2020-10-14 00:36:10 Kuz (3) #25

Ha a film eleje pocsek lett volna, megkapja a negyest. Azzal hogy a vege lett elbaszva az egesz elmenyt elrontotta. A majdnem 5-ost ebben az esetben idoben ertettem (utolso 20 perc elottig 5-os), nem osztalyzatban.

előzmény: acidphase (#24)

2020-10-12 13:26:24 acidphase (4) #24

itt a ktn mindent megtapasztal az ember, még azt is hogy a 'majdnem tökéletes film'-re is lehet 3-as osztályzatot adni.. a tökéletesre meg 4-est adsz?

előzmény: Kuz (#23)

2020-10-12 00:07:29 Kuz (3) #23

Fol nem foghatom hogy maradt ki ez eddig az eletembol. Majdnem tokeletes film volt. A kozepe kicsit fura volt, kicsit tul meseszeru, mar mar azt hittem Tim Burton filmet nezek, de ezzel meg nem lett volna semmi gond.

Viszont az utolso 20-30 perc teljesen tonkretette a hangulatat... Kar erte, akar 5-os is lehetett volna :(

2018-09-02 19:47:49 kaamir (1) #22

Újra nézve ez valami egészen borzalmas. Kész csoda, hogy Kubrick nem támadt fel hamvaiból, és csapta agyon Spielberget. Céltalan, mesterkélt, ostoba és nyálas.

Vizuálisan is rettenet, Kaminski egy snittet nem tudott úgy felvenni, hogy ne világítson valami a kamerába. És akkor még Jude Law "alakításáról" nem is beszéltem.

2017-12-10 17:09:26 Norbert Simon (5) #21

Az ,hogy jó ez a film az még szerintem kevés. Zseniális az értékelésem. Spielberg elkészítette számunkra a sci-fi meséjét. Nagyon szép, utópisztikus és érdekes történet. Emlékezetes momentumokkal és hihetetlenül jó színészi alakításokkal kiegészítve. A vége az maga a csúcs! Kiváló film a fiataloknak.

2013-12-09 11:09:58 R2d2 (5) #20

Ez a filmet nem haverokkal röhögve kell nézni, hanem bele kell élnie magát az embernek. Szirup ide, giccs oda, ez a film így jó ahogy van.

2013-06-11 12:53:24 Olórin (4) #19

Az a durva benne, hogy a végéig abszolút mentes ettől a Spielbergre jellemző giccstől, ott meg... mintha addig erővel visszatartotta volna magát, de aztán nem bírta tovább, és átszakadt a gát, bepótolta a korábbi másfél órát is.

2013-06-11 12:45:48 critixx (3) #18

Szerintem nem rossz film, csak a vége olyannyira elmegy az ízléstelen giccs irányába (thanks, Mr. Spielberg), hogy nem tudok hármasnál jobbat adni rá. Kubrick valószínűleg nem egészen így valósította volna meg.

2012-02-12 17:29:08 David (1) #17

A jóízlés határain túlmenő nyálas, csöpögős giccstömeg.

2011-12-18 17:17:08 ChrisAdam (3) #16

Nem rossz film, csak jobban örültem volna, ha nem húzzák ilyen sokáig. Nagyon súrolja az ötös alsó határát...

2010-12-26 17:01:14 kriszta (4) #15

Azon töröm a fejem napok óta, hogy a végén mi lett a supertoy macival végül? :)

2010-12-03 20:06:11 Shakti (5) #14

Tény, hogy Hollywood meg minden, de én akkor is mindig sírok rajta. Szerintem bájos kis film ez. :')

2010-05-28 21:02:28 gomez1000 (4) #13

Egy igazi érzelmes mozi a robot kisfiúról. Szerintem nagyon jó film.

2010-04-17 23:24:53 kiDDny (5) #12

Nagyon jó film, lehet fikázni hogy szirupos meg giccses - de ebben ez a szép!

2009-11-21 05:41:19 deviant (5) #11

a francba, az egyik spielberg legjobb filmje! ha jól belegondolok, talán az évtized legjobb sci-fije.

2009-02-22 10:48:08 Balint (5) #10

a világok harca és a holnapután is az AI után készült, milyen utóérzetről beszélsz? Attól, hogy később láttad az AI-t, nem biztos, hogy később is készült:)
(gondolom nem az 53as világok harcára gondolsz)

2009-02-22 10:27:10 walter gábor (2) #9

Az első egy óra még türhető sci-fi dráma, de 60 perc után lehet, hogy szélütés érte a forgatókönyv írót, és hagyták betegen tovább írni, vagy a Kellékes írta tovább, mert teljesen szétesik a történet. A stílus és a story ide-oda csapong. Egyszer szinte az Ózból látunk részletet, majd egy pillanatra a Világok harcát idézik a képek, aztán jelenetek a Menekülő emberből, majd Holnapután utóérzet. A vége felé 10 perc thriller - értelmetlenül és feleslegesen - a jó robot kicsit gonoszkodik az előte és utánna következőektől teljesen eltérően. Aztán kemény sci-fi, majd 2 órás hallgatás után hirtelen egy narrátor is előbukkan és magyarázza a bizonyítványt. A végén egy kis hallivúdi szirup, hogy az eddigi katyvaszt letolhassák a néző torkán.
Az első egy óra dráma hatására a nézőben felmerülő kérdésekre (mi a lélek, a szeretet, az érzelem? Lehet-e lélek egy gépben? stb.) egy fikarcnyi választ sem kapunk, a többit meg már ezerszer láttuk.

2008-03-31 12:45:57 osi (4) #8

Nagyon szép, a jövőben játszódó "Pinokkió történet" egy robot kisfiúról, anyai ösztönökről, az emberi gyarlóságról, és egy örök talányról, szabad-e egy robotnak lelket adni, lehetővé tenni, hogy érezzen, a teremtés koronája mellé helyezni, hogy majdan esetleg túlnőjön rajta. A vége kicsit giccsbe fordul, pedig számos jelenet lett volna, amivel méltóbban, szebben, ütősebben véget lehetet volna vetni a mozinak. Janusz Kaminski zseniális, mint mindíg.
Haley Joel Osment is jól teljesít, akár a Hatodik érzékben. Sajnálom, hogy újabban nem nagyon hallani felőle.

2007-12-15 18:51:35 Semprini (1) #7

Talán... de talán nem csak "egy fokkal"...XD

előzmény: deviant (#6)

2007-12-15 18:50:33 deviant (5) #6

Az utolsó húsz percig nem sok giccs van ebben a filmben, sőt, egyszerűséggel rideg és kegyetlen. Amikor David-et elhagyja az anyja, na, az a jelenet különösen szokatlan Spielbergtől. De az utolsó húsz perc... talán a kelleténél tényleg érzelmesebb egy fokkal.

előzmény: Semprini (#5)

2007-12-15 16:56:44 Semprini (1) #5

Spielberg az egyik kedvenc rendezőm, talán tőle láttam a legtöbb filmet. A Schindler listája mellett ez a filmje volt nekem a másik legnagyobb csalódás. Ezt elszúrta, de nagyon. Iszonyú giccses lett, émelyítően! Szinte borsódzik a hátam, ha rágondolok! Ekkora szirupot nem vártam tőle! Pedig szeretem a sci-fi-t de nem az ilyet! És ha még nem lenne elég baj, még Jude Law-t is belepakolták, akit nagyon nem bírok.
Semmi nem tetszett benne, tényleg semmi. A szereplők sem, a sztori sem, a látvány sem. Kifejezetten rossz filmnek tartom. FŐLEG Spielberg-filmnek nagyon-nagyon rossz.

2006-08-18 08:53:07 useless (5) #4

Haley Joel Oshment lenyűgöző!

2004-10-05 11:50:49 elmouse (3) #3

Ha a víz alatti résznél lett volna vége, akkor oké. De így sajnos ezzel az undormány, cukrozott takony befejezéssel -> broáf!

2004-10-01 11:32:52 angel (4) #2

Szerintem elég gyenge film!

2004-05-09 01:05:00 rec (5) #1

Csodálatosan szép képek sorozata felfűzve egy modern kori Pinocchio-feldolgozásra.
Masterpiece:)....