Magyarfutball, a 91. perc (2006) ☆

(Muhi András Pires)

magyar dokumentumfilm

4,2
Magyarfutball, a 91. perc (2006)

A futballmérkőzés kétszer 45 percig tart. A játékosoknak ez alatt az idő alatt kell úgy beosztani az erejüket, úgy taktikázniuk, úgy felépíteni a játékot, hogy a 90. percre el lehessen dönteni: melyik csapat a jobb. A 91. perc már a hosszabbítás. A magyar futball már a 91. percnél tart. A fiatal rendező filmjében a miértekre keresi a választ. Miért volt jó valaha a magyar futball? Miért jók most mások? Milyen edzésterv alapján dolgoznak a mieink és hogyan a külföldiek? Mennyi mozdulatot kell megtennie egy játékosnak egy meccs alatt, és mennyit tesznek most a mieink? Ilyen és hasonló látszólag csak szakembereknek érdekes kérdést boncolgat a film, és tesz egyben az átlagnéző számára is érthetővé. És végezetül néhány idézet:

"A magyar futballnak minden hátránya az utánpótlás képzésből ered" (Varga István - U19) "Mi ötvenhatban csináltunk egy forradalmat, ami 89-ben hozta meg az eredményét. Mikor lesz a magyar labdarúgásban forradalom?" (Móré Imre) "Én hiszek benne, hogy az a genetikai örökség, ami Puskásék idejében megvolt, mind a mai napig jelen van" (Jámbor László)

Talán mégsem a 91. percben vagyunk? Van még remény.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Vad Magyarország - A vizek birodalma (2011)

4,5
Puskás Hungary (2009)

4,2
Magyarok a Barcáért (2014)

Bibó Breviárium (2002)

4,6
Albert Flórián (2012)

Játssz, Félix, játssz... (1997)

4,6
Szerelempatak (2013)

4,0
Budapest Retró: Életképek a '60-as, '70-es évekből (1998)

Balaton retró (2007)

Káin gyermekei (2014)