Az emigráns - Minden másképp van (2007) ☆ 👁

(Dárday István - Szalai Györgyi)

magyar-olasz dráma, életrajzi film

3,1

2019-08-03 22:02:23 dittike (5) #7

Nagyon erőteljes szerelmi és elvágyódástörténet.

2011-02-05 12:40:58 Bruce94 (4) #6

Bár sokat hallottam az íróról, de az életművéből idáig szinte semmit sem olvastam. Ennek ellenére megnéztem a filmet mert, Bács Ferenc az egyik kedvenc magyar színészem. És azt kell mondjam, hogy egy remek drámát hoztak össze a film készítői. Bács Ferenc tökéletes a főszerepre, remekül érzékelteti a főhős személyét. Ugyanez elmondható Gyöngyössy Katalinról is, hiszen ő is nagyszerű.
Az első egy óra zseniális ám utána egy picit esik a színvonal, de nem sokáig, így a végére megint kapunk zseniális jeleneteket. A bevágásokkal nekem is volt egy kis gondom. Olyan film, amit soha nem fogunk látni kereskedelmi adókon látni, mert leragadtak a minősíthetetlen közönségfilmek szintjén. Összességében elmondható, hogy egy nagyszerű magyar film.

2008-10-20 00:45:40 budaik (4) #5

Szép történet, de a kivitelezéssel voltak bajaim ( a home-video szerű bevágásokra gondolok). Egyébként több mint a semmi

2007-07-22 12:05:08 zéel (5) #4

2007-es VOXCar-díjas, mint a LEGJOBB női főszereplő: Gyöngyössy Katalin " Az emigráns – Minden másképp van" című filmben nyújtott alakításáért.
Gratulálok! Megérdemelte!
Bács Ferenc is díjat érdemelt volna. Bár, kétségtelen, a legjobb férfi főszereplő díjára, Keres Emil (Konyec) is igencsak rászolgált!

2007-05-04 22:44:04 zéel (5) #3

Márai nem könnyű falat a magyar kultúrának és politikának, "olykor meg is akad a torkán"; gondolom, nem lesz könnyű sorsa a filmnek sem, mely költői látomás az író és felesége utolsó éveiből - írja a költő,Tóth Erzsébet.

2007-05-04 20:39:50 zéel (5) #2

Nem hibátlan, de nagyon szép, gondolat-gazdag film. Aki ismeri, szereti Márai Sándor írásait (Naplók!!!), az szeretni fogja ezt a filmet is.

2007-04-23 09:18:44 Daemiaen (2) #1

Az emigráns: Minden másképp van (Az emigráns: Minden másképp van, 2007, forgalmazza: Hungarotop)

Márai Sándorról - függetlenül attól, hogy már meghalt - csak jót vagy semmit. Kiváló írónk volt, akinek legszemélyesebb művéből, Naplójából készült nekrológszerű búcsúfilm Dárday István és Szalai Györgyi tolmácsolásában. Kiválóan indul az alkotás: a visszaemlékezések, a művész irományaiból vett idézetek Tarkovszkij Tükör című filmjét idézik meg. Ekkor még minden szép: érezhető, sőt, átérezhető a rendezőpáros koncepciója, vagyis, hogy egy tisztességes, nem lineárisan építkező történetben mutassák be Márai San Diego-ban töltött utolsó két évét, ugyanakkor visszacsatoljanak fiatalabb korára, értelmezvén a jelenkori viszonyokat rokonaival, feleségével. Sajnos azonban a visszaemlékezések fénye nagyon rövid iső után kihuny, ugyanazon képek ismétlődnek majd minden alkalommal, az első félórát követően pedig elnyálasodik, ellenszenvessé és unalmassá válik az életkedvét vesztett, de írhatnékját soha fel nem adó öregember passiója. A kamera sokszor időzik el olyan jeleneteken, melyek nem szólnak másról, mint fizikai szenvedésről vagy tehetetlenségről. Tarkovszkij ilyenkor már nagyon messze jár. Mint ahogy a film is attól, hogy értékes lehessen.