Iszka utazása (2007) ☆ 👁

(Bollók Csaba)

magyar dráma

3,6

2010-02-24 12:52:19 jesi (4) #12

Egyedül a hanggal volt bajom, néha semmit nem lehetett érteni a szereplőkből.

2010-01-10 13:58:51 Tams (3) #11

A testvérét játszó kisfiú, az egy kislány! :)
A film télleg rendeben van, főleg a kép szempontjából, de annyira nem dícsérném...örülök, hogy nem vagyok elfogult, mivel Bollók Csaba tanít is, ami nagyszerű dolog, de a filmet elég volt egyszer látnom moziban, és kész! Talán majd pár év múlva megint. :)
Amúgy a tornaórai jelenet a legzseniálisabb!!!

2008-12-16 13:20:13 zéel (5) #10

A Variety megkezdte az Oscar versenybe nevezett filmeknek szentelt cikksorozatát. A hetilap legutóbbi számában a külföldi filmek versenyébe
nevezett filmekről készült összeállítás. A Variety szerkesztősége a nem amerikai produkcióban készült 67 benevezett
mozifilm közül kiemelt tízet, köztük az Iszka utazását!

2008-12-07 13:11:45 Rituska (5) #9

Csodálatos. Azt hiszem az a kategória, amit soha nem felejt el az ember. A gyerekek arca örökké az emlékezetembe vésődött, a kis Iszka, ahogy kérdezgeti a bányászoktól: "eszik még?". Annyira megrendítő, mély, tökéletes alkotás, amelyet nagyon ritkán látni. Úgy gondolom, hogy Bollók Csaba filmje "más". Nem túl gyakran látni "más" filmeket, de ezek számomra olyanok, mintha "földöntúliak" lennének. Annyira fantasztikusan szép képek vannak benne, hogy felfoghatatlan, hogy jut valakinek eszébe ilyen, és hogy tudja ilyen mérhetetlen profizmussal megvalósítani: pl. amikor a gyerekek padon fekve "úsznak" az udvaron. Annyira tökéletes, hogy szinte életre kel. Csatlakozom Dióhoz, az operatőri munka kiemelkedő. A színészi játék olyan szinten van, hogy az már nem is színészi játék, tökéletes egybeolvadás. Miközben néztem ezt a csodát, végig azon gondolkoztam, hogy lehet ilyen remekművet csinálni, de nem tudom a titkot. A "hajvágós" jelenet szinte fájt. Na ez az a film, amit még nagyon sokszor megfogok nézni, és dicshimnuszokat zengek róla amerre járok.

2008-11-13 22:23:10 limupei (?) #8

Igen?

2008-11-13 22:17:20 zéel (5) #7

OK! (Egyébként a forrás...!:)

2008-11-13 22:13:42 limupei (?) #6

Úgy hallottam, hogy benne van a legjobb ötben

A jelölteket csak január 22-én hozzák nyilvánosságra (a legjobb öt), a "döntőbe jutó" 15 listáját pedig december végén. Soha többé ne bízz abban a forrásban, ahol ezt hallottad:-)

2008-11-13 20:57:09 zéel (5) #5

Oscar-díj esélyes! Úgy hallottam, hogy benne van a legjobb ötben!

2008-05-27 01:32:22 Dió (5) #4

Nem egy egyszerű darab. Ilyen operatőri ötleteket (és megvalósításokat), színészi játékot és profizmust magyar filmben utoljára a Fehér tenyérben láttam, amihez egyyrészt sokban hasonlít, másrészt teljesen egy szinten van vele. Annyi a különbség talán, h míg ott a dramaturgia is rendben volt, itt a sztori megírásán már sajnos kevesebbet fáradoztak a készítők. Viszont így is olyan emberi sorsok, olyan elkapott pillanatok, olyan képek és lélektani mélységek vannak a filmben h - sztori ide vagy oda - végig játszva ötös szinten tartják azt. A legmegdöbbentőbb pedig a gyerekszínészek játéka: Varga Mária elé elég letenni a kamerát, ráközelíteni a kincsesládát rejtő tekintetére, és már akad is el a lélegzet; egy pillantással képes átadni azt, amit a legtöbben színészi játékkal sem. Ezen kikészültem. És a testvérét játszó kisfiúra is ugyanez igaz.
Muszáj látni mindenkinek, akinek mostanában fakulna az érdeklődése a magyar filmgyártást illetőleg.

2007-11-23 16:01:25 Daemiaen (4) #3

Igen, olvastam erről, hogy a két kislány ott volt a Szemlén, valamint, hogy nagyon megható volt őket ott látni ácsorogva a vászon előtt. Ha másért nem is, ilyenekért megérheti eljárni a mustrára.

2007-11-23 15:57:05 zéel (5) #2

Az "amatőr színész" kifejezés esetleg félreérthető lehet azoknak, akik még nem látták a filmet. És csak ezután akarják megnézni. (Gondolom,megint optimistán!?)
Szóval a "főszereplő" egy gyerek, egy kislány. Egy elképesztő gyerek...akit még a Filmszemlés bemutatón volt szerencsém látni a színpadon! hogy milyen hihetetlen kedvességgel, természetes megilletődöttséggel vegyes talpraesettséggel és örömmel köszönte a tapsot!
Szóval, nem színész, nem színészkedik!
Varga Mari (Iszka) nem hiteles, ő több! Ő egyszerűen csak (ott) van!

2007-11-23 09:40:12 Daemiaen (4) #1

Iszka utazása (Iszka utazása, 2007, forgalmazza: Hungarotop)

Nagyon-nagyon vártam már ezt a filmet! Bollók Csaba dokumentarista filmje egy fiúnak kinéző kislány kálváriájáról a hepiend legcsekélyebb jele nélkül, ráadásul mindezt vonzó stílusban előadva - azért van néhány magyar rendező, akinek jó kezekben van a kamera. A szinte végig amatőr színészekkel forgatott alkotás azért tud jó lenni, mert pont annyit markol, amennyit elbír. A hatásvadász jelenetek szerencsére feláldozásra kerültek a valóság bemutatásának oltárán, így mentesülünk a bántalmazásoktól és a nagy sírásoktól. Ugyan nem ártott volna kicsit részletesebb környezetbemutatás, ám az, hogy majdnem mindent Iszka szemével látunk és pont annyit tapasztalunk, amennyit ő is, kiválóan működik. Nem azt mondom, hogy az Iszka utazása az utóbbi évek legjobb, legeredetibb magyar alkotása, ugyanakkor annyi szeretet és szív van benne, hogy lehetetlen nem kedvelni.