Bridge to Terabithia (2007) ☆ 👁

Híd Terabithia földjére

(Csupó Gábor)

amerikai dráma, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,7

2021-09-15 13:50:03 PG (3) #26

Nem azt konnyezted meg, hanem a film legjobb jelenetet, amikor vegre olyan felnott szinesz jelenik meg, aki szinten olyan termeszetesen jatssza a szerepet, mint a gyerekek, es abban a jelenetben tokeletesen hat a operatori, vagoi es rendezoi munka, de az is igaz, hogy a hanggal egy picit elore elokeszitik az erzelmi hatast.
Sajnos mas jeleneteknel egyenetlenseg van, a ket gyerek viszi a hatan filmet, neha az animacio is nagyon jo, maskor gyenge.

PS:
most visszaolvastam, a legelso, 2007-es kritika nekem is ellentmond, ugyhogy reszemrol annyit tennek hozza, hogy erre a filmre (is) jellemzo lehet Hitchkock megallapitasa, hogy a filmkeszites soran a nezok erzelmeivel kell jatszani.;)

előzmény: Mario Brothers (#25)

2021-09-15 07:36:52 Mario Brothers (5) #25

Igen a lány halála olyan szinten földhöz vágott, hogy felnőtt férfiként majdnem elbőgtem magam. Egészen odáig egy aranyos kis mese volt, aztán hirtelen ledobták az atomot... nagyon bátor húzás volt a készítők részéről.

előzmény: mimóza (#24)

2021-09-14 21:14:22 mimóza (5) #24

Bizony, ez így igaz. Felnőttek számára készült mese... Leslie halála egyfajta olvasatban - úgy gondolom - szimbólum, allegória: annak jelképe, hogy sokak életében tragédiák, traumatikus események vetnek véget hirtelen a gyerekkor álmainak, mágikus világának. Onnan kezdve belőlük kihal az álom, a fantázia, s marad a rideg, megfogható, szürke valóság. Ilyenkor mondjuk azt az illetőre, hogy "hirtelen fel kellett nőnie", s ilyenkor lesz nagy szükség arra, hogy valaki, valamikor újra megteremtse bennük az elveszett képességet.

előzmény: Mario Brothers (#23)

2021-09-14 08:15:28 Mario Brothers (5) #23

Ez egy qrva szomorú film, úgy játszadozik az ember érzelmeivel, hogy az döbbenet! Nem egy szokványos gyerekmese az biztos...

2021-09-14 07:10:11 mimóza (5) #22

"Szállj le a földre! Az nem valóság, amit gondolsz!" - ó, hányszor szegezték nekem ezt a felszólítást életem során! De a cseresznyefán vagy a padláson csak létezett(ik) továbbra is az általam épített, ártatlan világ. Onnan, a magasból, mégiscsak messzebbre látni!

Egy nekem való film patakostól, erdőstől, házikóstól, Therabitiástól, szóval, mindenestől!

2020-05-03 21:49:02 dittike (5) #21

Ez a film visszaadta hitem a csodákban amik igenis léteznek bármennyire is nem vesszük észre őket ott vannak az egész Univerzumban ahol élünk.

2018-02-16 09:34:29 gerbence (2) #20

Majdnem közepes. Igazából vacilláltam a kettes és a közepes között, mert a szándék jónak tűnik, de aztán mindig beugrott a My Girl és az, hogy lehet ezt őszintén, természetesen, hitelesen és árnyaltan is. Ez a film pedig mindezekből komoly hiányokat szenved el... az egyedül hiteles pillanatok talán azok, ahol a fiút a családja körében látjuk. Minden más (az iskolai közeg, a kedves tanárnővel való jelenetek, a tragédia és annak kezelése, stb...) műanyag, sablonos, súlytalan és erőtlen. A főszereplő kislány pedig ijesztően rajzfilm-szerű. Mint egy animált "robot", egy machinima.
És amikor arra gondolok, hogy ez alapvetően egy ifjúsági film, és ilyen hiteltelen és paneles-sablonos módon beszél az életről annak a fogékony korosztálynak, akik épp ezekből az élményekből rakják össze a világképük és -értelmezésük alapjait, elönt a düh és még a kettest is jóindulatúnak érzem.

Mindenki nézze meg inkább mégegyszer a Faun labirintusa-t és a My girl - az első szerelem-t.

2013-12-25 21:31:48 Naridar (5) #19

Legelőször is tisztázzuk, hogy a film összes plakátja, előzetese, stb. kimeríti a félrevezető hirdetés fogalmát. Ezért pedig még sohasem voltam ennyire hálás. A híd Terabithia földjére nem fantasy, hanem egy családi film és egy lélekrajzi dráma bizarr keveréke ami zseniálisan játszik a néző hangulatával, azáltal, hogy az első órában felépít főhőseinek egy álomszerűen jó valóságot, kimenekítve őket a hétköznapok szürkeségéből,

majd az egyik főszereplő, Leslie halálával egyszerre töri ezt meg, sokkolja a nézőt és közvetíti az egyik legfontosabb mondanivalóját: a halál nem válogat, nem érdekli hogy hány éves vagy, vagy hogy kihez fűz elválaszthatatlan barátság. Az utolsó fél órában talán kissé túl gyorsan mutatják, ahogy Jesse feldolgozza Leslie elvesztését, a néző még nem dolgozta fel a tragédiát, mikorra a fiú már túllépett rajta. Ezen az egy hibán kívül azonban más fogáspontot nem találok rajta, minden más elem maximálisan a helyén van.
A csavar jellege miatt nem ajánlom 12 éven aluli gyerekeknek, hiába tűnik teljesen gyermekbarátnak.

2011-12-30 01:58:50 Danesz99 (5) #18

Megindító történet arról, hogy gyerekek mesét kreálnak az életük köré minden giccset mellőzve. Annak is örülök hogy a főszereplők igen tehetséges gyerekszínészek. És akkor még ott van ugye a magyar vonatkozás. A szomorú kicsengése számomra föltornázta az 5-ösök táborába.

2010-11-04 23:03:49 nizizoli (4) #17

Én egy Narina szintű könnyen emészthető filmet vártam a dvd borító alapján,de nagyon nem azt kaptam. Ennek igazán örülök! Szerintem ez egy igenis jó film, tényleg vannak benne klisék, de nem azt kell szeretni benne.

2009-12-27 18:44:57 Rea (5) #16

Így már érthető, köszönöm, ezt nem tudtam.

előzmény: ronin07 (#15)

2009-12-26 18:20:28 ronin07 (?) #15

Leslie-gondolatsor: Katherine Peterson, az irónő a kisfiát kárpótolta a regénnyel, amit Csupó adaptált, és azért kárpótolta, mert a gyerek is elvesztette a legjobb barátját ugyanennyi idősen.

2009-12-26 18:13:44 ronin07 (?) #14

Bizony. Alacsony költségvetés (20 millió), effekt siserehad alig, ami van is, hihető szerintem, különben látszik, hogy Csupó apait-anyait beleadott a gyerekbarátság firtatásába. Baromi hitelesek a szinészek egytől-egyig, és százszor inkább nézek egy ilyen lassan elfeledett családi mozit, mint egy Avatárt.

előzmény: Rea (#13)

2009-12-26 18:10:05 Rea (5) #13

Nagyon aranyos film, nekem igazán tetszett. Cápasrácék után, mely egy hatalmas baromság, igazi felüdülés volt, nagyon jó volt látni, hogyan menekül a két gyerek az undok való világból a maguk által megálmodott mesebeli világba, hogyan elevenedik meg a történet.
Számomra is kissé érthetetlen, hogy Leslie-t miért kellett az írónak megölnie. Sokkal jobb lett volna, ha együtt marad a két gyerek a film végéig, és ők mennek át a hídon. Azt sejtettem, hogy hidat épít a fiú, mikor a deszkákkal babrált. Valószínűleg azért lett így vége, hogy a fiú és a húga kibéküljenek, és egy újabb, különösebb, szorosabb kapcsolat alakuljon ki köztük.
Többszöri nézésre talán többévente alkalmas, noha szép a történet, ami igenis VAN, és MEGFOGHATÓ.

2009-12-25 06:53:58 jesi (3) #12

Mintha a Tideland-et és a A Faun labirintusát nyúlták volna le

2009-12-20 22:46:22 Gatyamadzag (1) #11

Azért vicces, hogy azokkal akik erre zseniálist adtak, nagyjából megegyezik a filmes ízlésem a hasonlóság 60+% :D

2009-12-20 22:43:05 Gatyamadzag (1) #10

Nem, ez NEM egy jó film, akárki is vett rá, hogy megnézd. Egyszerűen unalmas, nincs története (NEM, TÉNYLEG NINCS!), nem történik benne semmi, nézed, nézed, aztán egyszer csak vége. Annyira bűn rossz, hogy az borzasztó. Nem a film lassú cselekményével, hanem a cselekmény teljes hiányával vannak nekem gondjaim hamarosan lesz a tévében meglehet nézni, végig lehet szenvedni hátha akkor leér az 1,8-as kategóriába ahova való. Nem túlzok, ez tényleg rossz. Hű, na akkor ezt most kiadtam :D

2008-04-07 13:59:59 G8888 (?) #9

Ha nem túl fagyos az a szív, hanem nyitott a szépségre, könnyebben megdobbanhat... Amúgy elég, ha azt tudod értékelni ami megfogott benne, ami nem tetszett, azt ne emeld ki, úgy jobb lesz...

2007-12-26 09:47:18 Film-fan (3) #8

Egyszer nézhető filmecske, bájos mondanivalóval, bár akkor inkább otthoni megtekintésre, nem pedig moziban... Értem én, hogy nem a CGI-trükkök viszik a hátukon a filmet, de akkor miért kell a trailer-t telepakolni a film kb. összes ilyen jelenetével? Aki nem ismeri a könyvet vagy a sztorit, az egy Narnia-tipusú fantasy-ra számít. Emiatt kissé csalódott lehet az ember...

2007-08-11 14:32:26 Semprini (3) #7

Nemrég néztem meg DVD-n és azt kell mondanom, csalódtam. Olvasva a számos pozitív véleményt azt hittem, hogy ez is úgy el fog majd varázsolni, mint mondjuk a Lány a vízben. Aztán végül csak majdnem.
A filmet a Charlie és a csokigyár (egyik) legundokabb szereplőjeként megismert Anna Sophia Robb uralja, az ő pozitív kisugárzásától kel életre a történet, amely amúgy elég soványka lenne, és láttunk is már hasonlókat (Narnia, Faun labirintusa, stb.) Ja és ne feledkezzünk meg Zooey Deschanelről sem (hogy nekem miért nem volt ilyen tanárnénim annakidején...!XD). A főszereplő srác viszont nem tetszett, túl "rosszcsont"-képe van. A látvány elmegy (kis budget, kevés trükk), a zene szép, a mellékszereplők elfogadhatóak.
Viszont a film utolsó félórája nagyon elhibázott. Majdhogynem élvezhetetlenné teszi az egész filmet! Nem értem az írót, hogy volt képes egy ilyen megemészthetetlenül és értelmetlenül tragikus fordulattal, mint Leslie halála, ilyen durván agyonvágni, kivégezni, elszúrni ezt a gyönyörűen induló mesét?! Ezért végül közepes. Tízes skálán 6,5.
Kár érte.

2007-08-04 22:38:03 magnoka (4) #6

Engem teljesen megfogott... Ilyesmi gyerekkort szerettem volna én is. Tele álmokkal és mesékkel. Megérintett.

2007-05-23 17:21:29 Gaby (4) #5

Nagyon bájos, aranyos film...Nem ültet le többször is megnézni, de egyszeri nézésre azért nem rossz

2007-03-28 22:43:08 Olórin (4) #4

Bizonyos szempontból bátor film (erősen karakterközpontú mese a felnőtté válásról CGI-roham nélkül), és szeirntem ennek korántsem az alacsony költségvetés az oka - nem kell mindent, amiben nem repülnek sárkányok és nem csapnak össze tízezres seregek, lefitymálni azzal, hogy csak azért nem, mert nem futotta rá (ilyen erővel Jackson Mennyei teremtményekére is mondhatnánk, ott is hasonló szerepe van a képzelt világnak). Látható, hogy itt nem ezen volt a hangsúly, és bár a film közel sem tökéletes, de szép, bájos, és sokkal jobb karakterekkel szolgál, sokkal hitelesebb képet fest a fiatalok mindennapi problémáiról, sokkal kevésbé sablonos és jóval intelligensebb mint a hasonló jellegű filmek manapság. Hibái ellenére nincs egy pillanata sem, ami miatt haragudni lehetne rá.

2007-03-26 19:02:27 Brumi (5) #3

Híd Therabithia földjére - Bridge to Terabithia

Azt hittem valami szörnyű Narnia- vagy Eragon féleség, de a pozitív kritikák kíváncsivá tettek és így rászántam magam a mozis megtekintésre. Egyik legkellemesebb csalódásom, rendkívül szép film a barátságról, az elmúlásról, a gyermeki fantáziáról és a felnőtté válásról. Végre nem a CGI uralja a filmet, hanem csak kiszolgálja a történetet. Csupó Gábor remek munkát végzett, nagyszerű rendezői bemutatkozás.

Értékelésem: 9/10

2007-02-24 19:38:40 lip (4) #2

Persze a 4-es túlzás, de fontosnak tartom, hogy nem pusztán trükkökkel akarták megúszni...

2007-02-23 09:56:26 Daemiaen (4) #1

Híd Terabithia földjére (Bridge To Terabithia, 2007, forgalmazza: SPI)

Külcsín helyett belbecs. Csupó Gábor rendezése rendesen körüljárja a gyerkőcök fantáziáját, engem pedig hidegen hagyott. Való igaz, hogy a szirup valahogy könnyebben megy le a torkon, mint más esetben, az is igaz, hogy a mesebeli lények, azaz a CGI szinte teljes mellőzése (bár nem rendezői bravúr, csupán költségvetési megszorítás, khm) nem rossz dolog, azonban a fiatal Keira Knightley-hasonmás és a Zathura sótlan színészpalántája egyrészt nem túl jók, másrészt rajtuk kívül egyedül Bailee Madison az, aki igazi karakter. A többiek bejáratott panelek, akik csak azét vannak, hogy a tízen felüliek társaságának valóban jól megfogalmazott tanulságokkal szolgáljanak, a szív megdobogtatására vágyóknak azonban ettől több kell.