Night at the Museum (2006) ☆ 👁

Éjszaka a múzeumban

(Shawn Levy)

amerikai-angol akciófilm, fantasy, kalandfilm, vígjáték

2,9

2016-11-28 13:59:34 Dezsmant (4) #14

Hát egész jó vígjáték volt, de azért nem egy másnaposok szint. A T-rex és Owen Wilson dobja fel az osztályzatot mert azok a jelenetek jól megvoltak csinálva.

2014-12-29 17:23:51 deathcode (2) #13

A kompániám cseszegetett, hogy miért nem vagyok képes nevetni. Az elporladó őslakosnál sikerült először, sajnálom ez van. Nem tudom hányadik reklám ez most, megelőlegezem a kegyelemkettest, ünnep, szeretet meg ilyenek.

2011-11-21 12:51:40 mokiszin (2) #12

vannak benne jó ötletek. Pl. azon besz@rtam, mikor a végén a cowboy és a római harcos armageddonosan visszatérnek.
de az, hogy Attilát freudi módszerekkel megríkatja.... az egyik legkínosabb jelenet, amit valaha láttam.

egy ilyen jó és izgalmas ötletből (sokkal) többet is ki lehetett volna hozni.

2009-06-12 15:32:40 wayage (4) #11

Felemeltem az értékelésem 4-re, mivel már többször sikerült megtekintenem, s mindig remekül szórakoztam rajta. Ez a kulcsszó: szórakoztatás, meg képes kikapcsolni pár órára. Alan Silvesri főtémájáért plussz pont jár.

2009-06-12 12:38:20 Rea (5) #10

Nagyon jól szórakoztam rajta, kíváncsi vagyok, milyen a második rész. :)
A kismajom, a T-Rex nagyon jópofa, az is, ahogy a mini rómaiak harcolnak a mini nyugatiakkal. :)
Könnyed, esti családi film.
Ben Stiller jó választás volt a lúzer apuka szerepére. :)

2009-06-03 10:11:42 Mikkey (4) #9

háát nemtom énsem vagyok már az a tipikus gyerek, de szerintem ez pont az a családi film, amit minden korosztály élvezni tud. látáványos, humoros, hangulatos. kíváncsi vagyok a 2. részre

előzmény: wayage (#6)

2008-05-19 00:35:46 kriszta (3) #8

Ha az ember hollywoodi filmet ül le nézni (mindenki azt néz amit akar), akkor tudnia kell, mire számíthat. Ha tudja, ezesetben sem csalódik, én jól szórakoztam, bár a film tele van béna poénokkal, akadnak jó húzások is, sőt, telitalálatok.

2008-01-30 14:17:04 matykocska (2) #7

Azt hiszem nem nézek meg több Shawn Levy filmet...

2007-05-26 10:16:26 wayage (4) #6

Gyerekfejjel nagyon szerettem a Jumanjit. (még mindig jó filmnek tartom). Az éjszaka a múzeumbant hozzá hasonlítom. Csak egy gond van: nem vagyok már gyerek...Ugyanis ez a film, egy bizonyos korhatár alatt élvezhető igazán. Értem, hogy 12-es karikát kapott, de úgyis a 12 éven alattiak fognak érte rajongani. A történet alapvetően jónak mondható, a kivitelezés sablonos. Köszönhető a rendezőnek. Ben Stiller hozza a szokásos lúzer, kisembert. A 3 nagyöreg és Owen Wilson igazi meglepetés. A film első felében unatkoztam néha, viszont a közepétől volt pár szórakoztató jelenet. Onnantól már tetszett is. Tehát nem tartom nézhetetlen filmnek, csak egy jó rendező sokkal, de sokkal többet is kihozhatott volna belőle.

2007-05-25 06:39:08 Semprini (4) #5

Na, hogy ne csak fikázó vélemények legyenek már itt:

A maga műfajában tökéletes film született: nagyszerű szórakozás korhatár nélkül (na jó, a sétáló dínócsontváz miatt 12-es karikával...)
Ben Stiller ideális választás a lúzer apuka szerepére, de valamennyi szereplő jól lett kiválasztva. A három öreg lókötő is emlékezetes karakter, főleg Mickey Rooney a vagánykodó dumájával, és persze ne feledkezzünk meg Robin Williams-ről, akinek ezúttal is természetesen Mikó István a magyarhangja.
A film azonban nem lenne jó a pazar, látványos trükkparádé nélkül: ilyet még tényleg nem (sokat) láttunk: minihadseregek (még az Apocalypto maya harcosai is beköszönnek rövid időre!), beszélő szobrok, és egy egész (kitömött) állatsereglet kel életre, no és persze a már említett T.Rex, aki játékos kölyökkutyaként viselkedik. A film igazi "sztárja" azonban - talán nem túlzás: a grimaszoló kismajom.
Remek kikapcsolódás, megérte a mozijegy árát!

2007-05-18 09:41:34 kery (2) #4

elég gyakran kínos

2007-04-28 19:09:04 spectator (1) #3

Egyet ertek Daemiaennel. Soot.. ez egy nagy rakas szar. Ben Stiller sztem mocskosul lejaratta magat. Legalabbis az en szememben biztos.

2007-01-19 09:59:11 Daemiaen (3) #2

Éjszaka a múzeumban (Night At The Museum, 2006, forgalmazza: InterCom)

Az elmúlt év egyik igazán nagy sikerfilmje, mégsem értem, miért. Shawn Levy akkora balfasz rendező, hogy egy alapjaiban véve jó ötletet (már egy hollywoodi stúdiótól, persze) is képes olyan szintre süllyeszteni, hogy az belepasszoljon dicsőséges filmográfiájába. Ben Stilleren kívül pedig még a mellékszerepekben is klasszikus, szimpatikus vagy egyszerűen csak szép színészek játszadoznak, de egyikőjükből sincs kihozva az, amiért szerződtették őket egy vígjátékra: a humor. Sótlan látványorgia vaskos tanulsággal a múzeumról a moziban, miközben Guillermo Navarro az, aki a speceffektes gruppon kívül képes volt élettel és életteli, gyönyörű képekkel megtölteni a New York-i Természetrajzi Múzeum termeit. Teljesen átlagon aluli szórakozás, amelynél könnyebb jobbat találni a moziműsorban.

2007-01-16 12:29:19 limupei (2) #1

Egy-két jópofa ötlettől (kutya-dinoszaurusz, a 86 éves Mickey Rooney mint tökös verőlegény) eltekintve az egész unalmas és erőltetett, a végén a szokásos "jól jegyezd meg"-tanulsággal és amerikai pátosszal.