S.O.S. szerelem! (2007) ☆ 👁

(Sas Tamás)

magyar szerelmi történet, vígjáték

2,3

2020-11-18 21:36:56 ryood (1) #53

mi lehet vajon a mesterrel? foglalkozik még filmkészítéssel?
a hosszú hallgatás után visszarobbanhatna valami igazán kolosszális posztmodern romkommal!
nekem nagyon hiányzik!

2019-10-25 10:17:39 ryood (1) #52

valami irtózatos ízléstelenség árad ennek a filmnek minden eleméből. nem is kezdem felsorolni inkább. már az első beállításnál, zenemegszólalásnál elfogott valami mélységes szekunder szégyenérzet: ez a filmművészet degradálása oda, ahová nagyon ritkán kerülnek filmek. és mindezt egy olyan rendező prezentálásában, aki valaha elképesztően tehetséges operatőrként kezdte pályáját (ő volt Janisch Attila állandó operatőre a 90-es évek elejéig, az első nagyjátékfilmjében még vele dolgozott, az Árnyék a havon-ban) és ide jutott, mert sok pénzt akart keresni. és sajnos volt nem is kis igény erre a magyar mozinézők részéről, ami persze nem túl meglepő, hiszen a kilencvenes évek vége felé induló kereskedelmi tévék, a konzumidiotizmus magyar változata a kétezres évek közepére megtette nálunk is a hatását. azt már nem is nagyon kell mondani, hogy milyen gusztustalanul az arcába nyomják a nézőnek a termékelhelyezéseket.
nem tudom mást mondani: ez egy okádék, nem film.

2016-06-02 14:05:43 Calavera (?) #51

kérsz egy Merci-t?

2015-04-21 11:48:34 Calavera (?) #50

én ezt nem is értem, az egészet, hogy meg mi?

2011-10-05 22:31:26 zéel (?) #49

Csak a KT S.O.S. szerelem!-fan club tagjainak:

2011-05-06 14:45:30 jesi (2) #48

Ilyen giccses nyáltengert a végén

2011-03-17 12:07:42 Rea (4) #47

Az a duett nekem sem tetszett. Magával a filmmel nincs bajom amúgy. Arra már nem emlékszem, hogy sejtettem-e a film csattanóját vagy sem. Ellenben gyönyörű helyen játszódik. Voltam ott, és tényleg meseszép a kastély is, a park is. Szívesen megnézném újból a filmet, de kizárólag a helyszín miatt.

2010-04-03 02:25:17 Jereváni Rádió (1) #46

Hamisítatlan „én kérek elnézést” érzés, komolyan nekem, a nézőnek volt kínos, hogy egyáltalán ilyen létezik. Ekkora nyílt reklámokkal még az ORTT előtti időkben fénykorát élt egykori Kisváros című tv-sorozatban sem találkoztam. Egy, azaz egyetlenegy poén sincs benne, ellenben akkora klisés giccs az egész, hogy az valami bődület. A vicc az egészben, hogy simán lehetett volna egy közepes filmet is készíteni belőle (Fenyő karaktere például egész eltalált), de a javarészt tehetségtelen szereplőgárda (tisztelet a kivételnek: Tordy, Benedek, Pásztor Erzsi, és még az az egypár színész, akit nem sorolok fel és természetesen nem főszereplő), a pocsék rendezés, a gyatra operatőri munka, na meg a nulla forgatókönyv az egész produkciót hazavágja, és a béka feneke alatti szintre száműzi.

A film mélypontja nekem nem a lovaglós jelenet volt, mivel az egy percnél nem hosszabb nyálözön, hanem az, amikor U. Mónika és Cs. Sándor eléneklik a Vidéki sanzont. Eleve rühellem ezt a Magna Cum Laude dalt, de hogy hogyan a fészkes fenébe gondolták azt, hogy egy romantikusnak képzelt jelenetben egy „Neked öt gigabájt, nekem öt libamáj” típusú kecskerímekkel bíró dalt énekeljen egymásnak a két szerelmes, az rejtély, az már tényleg szürreális kategória.

2009-11-04 22:30:56 critixx (1) #45

"Amikor pedig Csányi és Ullmann nyálzenére lovagolnak, akkor azt hittem, hogy a vacsora visszavág."

A film egyik mélypontja. A másik a "nagy találkozás" jelenete, Hernádival, Szacsvayval és mindenkivel. Olyan borzalmasan megrendezett jelenet, ilyenkor eltűnődik az ember, hogy kaphatott Sas Tamás diplomát (már ha van neki egyáltalán). Amúgy az egész film egy nagy rakás reklám, tehát ha az ember elmegy rá a moziba, mást nem kap a pénzéért mint 10 perc reklámot, plusz 10 perc előzetest, majd 90 perc újabb reklámot.

előzmény: VVega (#44)

2009-08-24 21:12:07 VVega (1) #44

Kritikán aluli, önmagára percenként rácáfoló, a primitívség kvintesszenciáját megragadó történetű, gagyi módra felvett, még szarabbul vágott, undorító reklámokkal teletűzdelt okádék. Amikor pedig Csányi és Ullmann nyálzenére lovagolnak, akkor azt hittem, hogy a vacsora visszavág.

2009-06-14 13:25:49 ngb (1) #43

Nemtom, ez egy nagy rakás f... :-( Bevezetővel, reklámmal együtt 16 percig bírtam.

2009-04-05 21:13:47 critixx (1) #42

Azért megjegyezném, hogy a Rákosi-években készült sematikus filmekhez is anno máig népszerű magyar slágereket írtak (Állami áruház, 2x2 néha 5, stb.) ellentétben a maiakkal.

előzmény: cifi (#39)

2008-08-02 19:49:10 terika (1) #41

Ahh...azt hittem, h 3-as lesz...komolyan, amikor kiderültek ott a dolgok, az lehetett volna vmiféle fordulóőpont...de ezzel a véggel...*hányik*

2008-08-02 18:46:20 terika (1) #40

20 (?)...bocs 10)perc után ki lehet találni az egész sztorit...béna... :S

2008-04-22 21:32:57 cifi (2) #39

Ebben igazad van...de "A tanu"-ba nem orosz mintára történt minden? vagyis az előző rendszerben?

előzmény: Gaby (#37)

2008-03-26 20:45:20 Farkas Eszter (?) #38

nagyon gáz hogy egy magyar filmbe angol dalokat tesznek,ha már azt a nyálgép ments meg szerelmet tudták irni legalább még 2 sikerülhetett volna..a kis csaj a Bogi meg olyan szarul játszik benne hogy az kész....:S

2008-03-24 21:44:56 Gaby (1) #37

Nagyon lapos, nagyon gagyi...és abszolút nem a mienk,tekintve,hogy az amcsi nyálfilmek koppintásáról van szó, semmi magyar íz nincsen benne.Szerintem...

2008-03-24 13:01:07 cifi (2) #36

Kicsit lapos,kicsit gagyi...de a miénk!:D

2008-03-23 14:10:31 Pedro (1) #35

Szégyelje magát a rendező, hogy egyáltalán ezt a mozikba merte így engedni. A színészek játéka pocsék.

2008-02-14 21:41:52 Ivan/ (2) #34

Valahol azt hallottam, hogy jövő héten valaminek a melléklete lesz 360Ft-ért. Szoval aki igényes filmmel akarja gyarapitani a DVD gyűjteményét annak szerintem kihagyhatatlan lehetőség ez:)

2007-12-13 21:47:21 Kremy (2) #33

,,Ments meg szerelem vagy belehalok.." Még a csapból is ez folyt nem is olyan régen...Mikor már nagyon untam és idegölövé vált,elhatároztam,hogy hát jó,akkor megnézem a filmet is,hátha ugyanolyan szörnyű,mint a betétdal..Nem,nem az...SOkkal rosszabb...Csak azért néztem végig mert még mindig,elfogultan szeretem Csányit...Más értékelhetőt nem találtam a filmben...
Sas Tamásnak innen is üzenem hogy álmában sem fog olyan filmet rendezni mint a Lora..És aki megcsinálja az Apám beájulnát,a Kalózokat vagy ezt a borzalmat,ne merjen másokat kritizálni...

2007-05-21 11:00:43 Ivan/ (2) #32

Én meg Uwe Bollt:) Ki tudja lehet más műfajban maradandóbakat lenne képes alkotni:)

előzmény: Daemiaen (#31)

2007-05-21 10:58:56 Daemiaen (2) #31

Én Thomas Eagle-t látnám szívesen a rendezői székben.

2007-05-21 10:24:48 deviant (1) #30

a s.o.s. szerelem! most zseniális, a remake bűnrossz lesz. :)

2007-05-21 10:23:57 deviant (1) #29

rendezze már ron howard!

2007-05-21 10:00:05 limupei (?) #28

2007-04-03 22:36:04 limupei (?) #27

Nem kell nekik még egy:)

Az amúgy nagyon érdekel, hogy ki csinálja meg az amerikai remake-et. Hogy azt is milyen büszkén hirdették basszus. Sztem egy értelmes filmest szétvetne a méreg és elküldené őket az anyjukba, nem még büszkélkedni is vele.

előzmény: deviant (#25)

2007-04-03 22:23:33 Ivan/ (2) #26

Amugy vicces mert ugyan csak halásból hallottam, de állitolag Sas Tamás a filmmel kapcsolatban arra volt a legbüszkébb, hogy milyen inteligensen és feltünés nélkül oldotta meg a különböző reklámok beépítsét a filmjébe.

Képzelem milyen lett volna ha nem inteligensen csinálja...

2007-04-03 22:19:59 deviant (1) #25

mit tanulhat hollywood sastól? semmit, maximum elrettentő példa lehet, hogy "nesztek, ilyen egy szar rendező!"

előzmény: deviant (#23)

2007-04-03 22:19:37 Ivan/ (2) #24

Szegény Sas Tamás:) Lassan nem tudom eldönteni a KT közönség őt vagy Koltay Gábor munkásságát bírja kevésbé:)

Amugy fent tartom, hogy ez a film alapvetően annyira nem rossz, főleg nem az Apám beájulna tükrében:)

2007-04-03 22:14:41 deviant (1) #23

mindig is tudtam, hogy ez sas tamás nem csak egy szar rendező, hanem egy furkó paraszt is. [link]

2007-04-03 14:34:07 Order (2) #22

Ez egy ostoba ember. A Rosszfiúk és a Kalózok után nem sok erkölcsi joga van bármilyen más filmeket ócsárolni.

2007-04-03 14:16:38 Cesare Gonzago (1) #21

Sas Tamás ne forgasson többé "filmet"!

2007-04-03 13:52:00 Olórin (?) #20

ja, és a Nagyítás is bűnrossz film. de hát Sas aztán pofázhat az egy szál nézhető filmjével (Presszó)...

2007-04-03 13:38:01 Order (2) #19

Mit szólsz a fogadtatáshoz?
Ami kritikákat kapott az S.O.S. Szerelem című filmem, az nagyon durva, a tiédnek például még a címe is személyiségi jogi határokat vert. De kárpótolt a Variety, ahol azt írták, hogy Hollywood tanulhat Sas Tamástól. Nekem ez fontos volt.

És a nézőszám? Mindig azt mondjátok, még ha nem is így van, hogy amit szid az itthoni kritika, azt zabálják a nézők.Ez annyiban sem áll, hogy nem a nézőszám számít, mert nem követi pontosan a filmek minőségét. Mondjuk annyit ki lehet olvasni a nézettségből, hogy ami csak az első héten hozza be a nézőket, az a marketing, ha utána jelentősen csökken a nézettség, máris látszik, hogy elterjedt, maga a film rossz.

Mondanál példákat?
Lora.

Index: Sas Tamás interjú részlet

2007-04-03 13:22:28 Olórin (?) #18

hm, mit mondott Sas Tamás a Loráról, és hol?

előzmény: Cesare Gonzago (#17)

2007-04-03 13:05:21 Cesare Gonzago (1) #17

Egy tanulságos nyílt levél.

Nyílt levél Sas Tamásnak.

Kedves Tamás!

Még soha nem fordult elő, hogy tollat ragadjak, ha valamilyen kritika érte munkásságomat. Sose azt néztem mit mondtak, hanem hogy ki mondta. Most veled kivételt teszek és nem azért, mert rossz filmnek tartod a Lorát, szíved joga, hanem, hogy megkérdezzem: ez lesz az új stílus? Megkritizáljuk egymás munkáit a nyilvánosság előtt? Ide jutottunk? Ez a kritikusok dolga, nekik ez a hivatásuk. Hallottad valaha tőlem nagy plénum előtt, hogy milyen ízléstelennek tartom a SOS Szerelmet? Nem hallhattad, mert szerintem szakmán belül vannak íratlan szabályok és hangsúlyozom mielőtt félreértenéd, nem azt mondom, hogy ne vállald a véleményed, csak szerintem etikátlan ezt egy rólad szóló riportban nagy nyilvánosság előtt hangoztatni. Jancsó Miklós megtehetné és még soha nem hallottam tőle ilyet nyilatkozni, de Te? Csendben kérdezem: van mire ilyen nagyképűnek lenned? Tényleg tanulhat tőled Holywood? Azt hittem egy hajóban evezünk.

Maradok Tisztelettel,

Herendi Gábor, a Lora rendezője.

2007-03-13 14:16:04 kery (2) #16

Mónika nótázgatása roppant idegesítő volt. Nem értem miért kellett stúdió hangzásúra keverni!!?? semmi eredetiség, valósághűség nem volt így benne.
A film kb 3/4-énél teljesen szétesett az egész...a vágások katasztrófálisak lettek...max 1x megleshető..de inkább DVD-n egy unalmas estén..

2007-03-05 09:05:19 trewi (2) #15

Ki akartam menni a moziból az első negyed óra után, csak a csajomnál maradt volna pattogatott kukorica. Bent maradtam. Ilyen hosszú reklámfilmet még nem láttam. Az azért hiányzott, hogy a citroenekről nem tudtam meg egyéb paramétereket, pl cm3, lóerő, felszereltség, választható extrák, ár meg ilyesmi. Nem beszélve arról, hogy nem tudtam meg semmit a merci csokik előkészítési és gyártási folyamatáról, felhasznált alapanyagokról, szívesen vettem volna egy kis betekintést a csokigyár dolgozóinak családi életére és egy átfogó képet a cég egyéb juttatásairól.

2007-02-18 10:28:51 lip (3) #14

Hernádi és Szacsvay megmenti a végét. Fenyő Iván és Kovács Patrícia az addigiakat.
Juthat eszembe más?

2007-02-17 21:24:06 macilaci (4) #13

Nem tudtam, hogy ilyet is lehet, de megtettem. Kis jóindulattal kapott egy négyest. Mondjuk főleg azért, mert magyar, és így nálam forból indul...

Amúgy hibás az oldal, amikor négyest adtam, az mutatta, hogy a többiek is, pedig ők hármast. Üdv a programozónak, javítsa ki :)

előzmény: Ivan/ (#12)

2007-02-17 00:30:07 Ivan/ (2) #12

Elfelejtettél értékelni:)

előzmény: macilaci (#10)

2007-02-17 00:18:41 macilaci (4) #11

Most így visszaolvasva a többit: a vágások tényleg néha direkt bántóak, de még ez is belefér a közepes, de nézhető filmbe.

2007-02-17 00:17:28 macilaci (4) #10

A film teljesen nézhető. Annyi, de annyi közönségfilmnek szánt magyar filmet csesztek el nagyon az utóbbi időben. Ez semmilyen szempontból nem zseniális, de legalább tényleg nincs elszúrva sem. Egy közepes ötletet rendesen végigvittek, Cannes-nak mondjuk nem kell rettegni tőle, de teljesen megérte az időt és a pénzt, amit rászántam.

Az alapötlet nem rossz, a film egész fordulatos, szerintem a poénok is rendben voltak. A "bújtatott" reklámok mondjuk tényleg eléggé durván kilógnak, de összességében: soha rosszabbat, magyar filmgyártás!

Ja igen: Budapestiek: célszerű az Urániában megnézni. Jóval olcsóbb, mint a plázák, és százszor, de inkább ezerszer színvonalasabb, igényesebb az egész. Csak egy példa: ingyen ruhatár a jegy árában. Mondjuk elszomorítóan üres volt ez a csodaszép hely, de ez csak egy plusz érv, hogy minél többen oda menjetek. Kicsit nehéz parkolni, de ezen kívül minden mellette szól!

2007-02-16 09:56:33 Daemiaen (2) #9

S.O.S. Szerelem! (S.O.S. Szerelem!, 2007, forgalmazza: Best Hollywood)

Amiben olyan nagyok voltunk, abban vagyunk most a legrosszabbak. Gyatra vígjátékokból kijut bőven, oszt csodálkoznak, miért bukik meg egyikmásikmindegyik. A Sas mélyrepülésének újabb áldozata a hungarista randiguru bociszemmel, kislánnyal a zongoránál és egy felkapott bőrnyakúval vagy kútfejjel - totális melléfogás. A cérnavékony történet még 70 percnyi hasznos játékidőre sem elég, ezért legalább 5 betétdalt végig kell hallgatni, miközben vágóképek sorozata sorozza a nézőt. Humorból is óvatosan mértek az alkotók, noha Fenyő Iván bunkóci karakterére jutott belőle. Aztán ott van az utsó 20 perc, ami felcsillant valamit abból, hogy van azért remény, és ekkorra már csak az a kérdés marad: vajon miért nem Benedek, Hernádi avagy Tordy a főszereplők? Akik képesek is nevettetni. Ja, hogy kérem, rendező is kellene a székbe...

2007-02-12 22:44:33 Jereváni Rádió (1) #8

Ajjajj, terézanyu-felhőket látok gyülekezni az égbolton...

2007-02-07 17:25:40 Cesare Gonzago (1) #7

Egyetlen megtekintést talán megér nekem is.

előzmény: Ivan/ (#6)

2007-02-07 08:50:37 Ivan/ (2) #6

Nézhető:)
Gicses, kiszámítható, de egyszer simán nézhető. Mondjuk ebben baromira nagy szerepe van Csányi Sándornak is...

előzmény: Cesare Gonzago (#5)

2007-02-07 01:52:06 Cesare Gonzago (1) #5

Nézhető?

előzmény: Ivan/ (#4)

2007-02-06 22:19:14 Ivan/ (2) #4

Nem vagy egyedül:)
Bár ez most igenis nézhető film, ellenben a legutobbi bűnrossz Apám bejálunával szemben.

előzmény: deviant (#3)

2007-02-06 22:08:48 deviant (1) #3

istenem, de gyűlölöm sas tamást!

2007-02-06 21:46:49 Ivan/ (2) #2

Ja és ami baromira idegesített!
Értem én, hogy a főszponzor a Citroen és a Marci csokigyár, de az picit vicces, hogy a szereplők közül mindenki csak Citroennel jár és Merci csokit eszik.

2007-02-06 17:37:02 Ivan/ (2) #1

Átlagos romantikus komédia, viszonylag jó színészekkel, közepes rendezéssel és valami botrányosan szar vágásokkal (főleg utolsó fél órát tekintve). A vicc az egészben, hogy ennek ellenére akár még jó film is lehetett volna, ha fél órával hamarabb érne véget.