El habitante incierto (2004) ☆ 👁

The Uninvited Guest

(Guillem Morales)

spanyol dráma, horror, thriller

2019-08-13 14:11:33 safranyn (5) #13

Hihetetlen, hogy ennyi év távlatából már mennyivel egyszerűbb a helyzet. Felix és Martin szerintem nem ugyanaz az ember, ahogy Vera és Claudia sem ugyanaz a nő, ennél sokkal egyszerűbb a helyzet. Felix a pince/alagút falát csáklyázó Martint hallja, ebbe kezd némileg bekattanni és valószínűleg már akkor is hallja a hangokat, amikor nincsenek is. Claudia rázárja az inzulin sokkot kapott férjére a pinceajtót. Mondjuk szerintem Martin nem ezért veri át a falat Fexlinél, egyszerűen csak régészként kíváncsi rá, hogy mit rejt és hová vezet az alagút. Az kétségkívül érdekes, hogy ugyanaz a színésznő játssza Claudiát és Verát is, emiatt lehet benne némi szimbolizmus, de szerintem egyszerűen a nézők összezavarása volt az oka. Az, hogy Vera kihez beszél a konyhában, az az utolsó jelenettel egyértelművé válik. Szeretem ezeket a spanyol okos krimiket, thrillereket, ha esetleg nem láttátok még, akkor a Contratiempot is érdemes megnézni a témában.

előzmény: safranyn (#1)

2017-04-15 13:57:09 noresz02 (5) #12

Lehet, hogy én túl sokat látok bele a filmbe, de nekem ennél csavarosabban jött le a történet: Claudia és Vera szerintem egy személy (egyébként ugyanaz a színésznő is játsza) és Félix és Martin is egyazon személy. Minden duplán van a filmben. Talán egy a férfi számára feldolgozhatatlan szakítást jelképez. Ahogy nála elrejtőzik Martin, Ő is úgy rejtőzik el Claudiánál. Ahogy belelő Martinba a padláson és rázárja az ajtót sorsára hagyva, Claudia is úgyanígy tesz Martinnal a pincében. Az alagút köti össze a két házat dolog azért sántít, mert amikor véletlen a gyerekek Martin házához vezetik messze elkocsikázik a saját házától félelmében és az autójában alszik. Ezzel szemben a végén a saját dolgozószobájának falán lévő lyukon át látja Claudia pincéjében a leszakadt lépcső alatt Verát. Esetleg az a saját pincéje? De lehet, hogy túlképzeltem.

előzmény: dikalosz (#7)

2017-02-20 14:04:09 necksprain (3) #11

nekem ez picit kiszámítható volt. nem tudom nem összehasonlítani a La cara ocultaval, ami sokkal inkább át- és bejött.

2016-12-29 15:20:59 tomside (4) #10

Na, ez aztán!
Avval együtt, hogy helyenként vontatott - és emiatt nem zseniális nálam -, egészen egyedüli filmélmény! Intelligens spanyol horror - wwwráá, micsoda 3 szép szó egymás mellett!

2015-03-03 12:06:32 dikalosz (5) #9

Idén mikorra várható a Shomer nem tudod? Nagyon érdekelne!

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#6)

2015-01-09 14:06:33 blazserbozso (5) #8

Nagyon jó film!!! Nagyon egyedi, furcsa, sokszor érthetetlen, a végén utána kellett olvasnom, hogy egyáltalán megértsem, de valahogy mégis zseniális. Gyönyörűen van felvéve, szép képek, jó zenék, különleges atmoszféra. Kötelező darab! Még több ilyen mesteri spanyol filmet!

2014-04-04 02:10:27 dikalosz (5) #7

Valószínű ez történt:

Martin, aki megpróbált minél több időt távol lenni lebénult feleségétől felfedezi az alagutat a pincéjében. Miután kideríti, hogy Felix házába vezet az alagút, becsönget hozzá, majd rákérdez a pincére. Miután megtudta ezt az információt (hogy van pince), VISSZATÉR A SAJÁT LAKÁSÁBA. Lemegy a pincébe, majd Claudia véletlenül rázárja az ajtót.
Martin miután ezt észreveszi, elkezdi átütni a falat a csákánnyal, ugyanis ahogy említve volt a filmben, két órán belül inzulin sokkot kaphat, felmegy a cukra, amibe belehal (és így is történt, nem jutott át a pincébe, belehalt.)
Tehát Felix házában nem volt elrejtőzve senki soha, Vera a konyhában a babájához beszélt (amiről Felix nem tudott), majd később pedig Verát lövi le a padláson(a film közepén), aki a képet keresi.

2014-03-02 09:12:49 [: Azuroo andrew :] (5) #6

Az egyik legjobb spanyol nyelvű mozi amit az utóbbi években láttam, nem szokványos filmélmény amelynek én egyetlen pillanatát sem éreztem lassúnak; a rendező másik filmje szintén ajánlott ha ez tetszett valakinek, bár kicsit kommerciálisabb igényeket is kiszolgál, de ettől még jó film az is.

Guillem Morales következő rendezése:

2014-03-02 06:19:08 JohnnyJohnny (4) #5

Kell egy kis idő, míg felfogja az ember a látottakat. Igazából annyira erős filmélmény, hogy mindenképp többször kell megtekinteni. Az egyetlen negatívum amit megtudok említeni az a néhány helyen beálló vontatottsága, de összességében nagy közel áll az 5-ös osztályzathoz.

2013-04-02 18:39:02 flake (5) #4

Így átgondolva a dolgot simán megérdemli az ötöst! Amit vállal hozza, sőt :) Bár a horror nem igazán értem, miért szerepel a műfaji megnevezések között.

2011-09-19 00:09:26 dézi (4) #3

hát, érdekes (szimbolikus) értelmezések vannak róla az imdb-n, de nekem valami hiányzott, hogy igazán jó film legyen. de kétségtelenül ügyes ötlet, és vannak benne nagyon eltalált jelenetek.

2011-06-06 08:49:59 elmouse (5) #2

Először 4-est adtam rá, de aludtam rá kettőt, és rá kellett jöjjek, hogy régen láttam ilyen jó filmet. A film tükrözött szerkezete egyszerűen zseniális.

2011-04-22 21:59:06 safranyn (5) #1

Felteszem magamnak a kérdést: hogy tarthatok egy olyan filmet zseniálisnak amit meg sem értettem teljesen?