Independence Day (1996) ☆ 👁

A függetlenség napja

(Roland Emmerich)

amerikai akciófilm, katasztrófafilm, sci-fi, thriller

3,3

Thomas J. Whitmore: Láttam a gondolatait. Olyanok, mint a sáskák. Bolygóról bolygóra költöztetik a civillizációjukat. Ha felélték a bolygó tartalékait, továbbállnak. Atomot nekik!

PG

Thomas J. Whitmore: Atomot nekik! Atomot a bestiáknak!

Patricia Whitmore: Anyu most alszik?
Thomas J. Whitmore: Igen. Anyu most alszik.

Albert Nimzicki: Nem vagyok zsidó!
Julius Levinson: Senki se lehet tökéletes.

Steven 'Steve' Hiller: Alig várom hogy seggbe rúghassam ET-t!

Julius Levinson: Nem kell más, csak szerelem! John Lennon. Okos ember volt, de orvul lelőtték! Ronda egy eset.

Steven 'Steve' Hiller: Kellett nektek idejönni erre a kurva bolygóra és játszani a fasza gyereket!

Steven 'Steve' Hiller:...és mondd, miért vagy ilyen rohadt büdös?

Julius Levinson: Te orrba vágtad az elnököt?
David Levinson: Akkor még nem volt elnök, én megütöttem, ő visszaütött, szóval szimpla verekedés volt.
Julius Levinson: Te orrba vágtad az elnököt? Atyaég...

Steven 'Steve' Hiller: Ilyen egy harmadik típusú pofon.

Julius Levinson David Levinsonnak, amikor be kell jutniuk a Fehér Házba: Akkor most te csöngetsz, vagy én csöngessek?

Julius Levinson: Keress olyan tollat amit osztogatni szoktak!
David Levinson: Hogy micsodát?

Steven 'Steve' Hiller: Kellett nektek leszállni erre a kurva bolygóra, és a fasza gyereket játszani.
ÉS MIÉRT VAGY ILYEN ROHADT BÜDÖS? MIÉRT? (Bakanccsal összerugdalja)

Russell Casse: Bocsánat a késésért Elnök Úr! Feltartottak ott hátul.

Russell Casse: Na jól van ti marslakó seggfejek! Ahogy az én időmben mondták: SEGGGCSÓÓÓÓÓÓK!!!!!!!!!!!

Russell Casse: HELLÓ FIÚK! ITT VAGYÓÓÓÓK!!!!!!!!!!! (belevezeti a repülőgépét az idegen anyahajó lézerfegyverébe, robbanássorozat következik be az űrhajó megsemmisül, az 51-es körzet támaszpontja megmenekül)

-Béke? Nincs béke!
-Akkor mit akartok tőlünk?
-Halál!

Constance Spano: Na és most mi lesz?
Thomas J. Whitmore: Beszédet tartok! Az emberek biztosan halálra rémültek.
Constance Spano: Igen. Köztük én is.