The Fortune Cookie (1966) ☆ 👁

Sógorom, a zugügyvéd

(Billy Wilder)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

4,0

2020-06-28 13:23:32 Kempesbaba (4) #10

Ez a film Walter Matthau egyszemélyes show-ja. A többiek-beleértve Jack Lemmon-t is- csak statisztálnak mellette.

2018-07-20 21:31:19 BonnyJohnny (4) #9

A remakek miatt kevesebbre tartasz egy filmet? Hogy is van ez? Egy remake-et meg lehet ítélni az eredeti alapján, de az eredetit a remake alapján? Nem retográd ez egy kicsit?

2018-07-20 20:57:58 csabaga (5) #8

Esetleg a 2 remake zavar,a Haver, haver is! az, emiatt nem az a kedvencem.

2018-07-20 19:45:20 BonnyJohnny (4) #7

Szerintem a Furcsa pár nem csak jobb film, de ők is ott járatják csúcsra a karaktereiket. Sőt, a párosuk is ott a legjobb. Itt Matthau nagyon viszi a showt (mellékszereplő státuszban!), ott egyenrangú az adok kapok.

2018-07-20 17:44:56 csabaga (5) #6

Mindkét színésznek találtak egy testhezálló szerepet, amibe bele is ragadtak...:)

A kisebb hibák ellenére nekem ez a kedvencem tőlük, itt még "frissek".

2018-07-20 14:31:57 BonnyJohnny (4) #5

Furcsa, hogy láttam majdnem az összes Matthau-Lemmon filmet (a Budy, Budyt nem is olyan rég), de az első még kimaradt. Nem csodálom, hogy ez után a film után a producerek Lemmont akarták Matthau mellé a Furcsa pár főszerepére (a Broadway darabban Art Carney volt Matthau partnere), mert briliánsan működik a párosuk. Néhány későbbi filmjükben (mint Budy, Budy, Tengerre tata vagy éppen a Furcsa pár 30 évvel későbbi folytatása) más sem működik jól, mint a párosuk. Itt viszont még jó a történet, ami szól másról is, mint a két főszereplő "összehozásáról". Ami miatt viszont ezt a filmet sem sorolnám sem Wilder, sem a Matthau-Lemmon páros jobb filmjei közé, az az, hogy a film le-leül, nem tartja fenn végig a színvonalat, és mellékszereplők sem alkotnak emlékezeteset. A négyes azért megvan. Valahol a Front Page szintjén (ha már Wilder-Matthau-Lemmon).
A film legnagyobb erőssége egyértelműen Walther Matthau, aki (mellékszerep státuszban) viszi a showt elejétől végéig, és látható élvezettel lubickol a szerepben. Nagyszerű színészi alakítás.

2011-07-13 08:18:55 jesi (5) #4

Billy Wilder zseniálisan tudott vígjátékokat rendezni, ez igen kevés rendezőről mondható el...

2010-12-19 19:10:10 Bruce94 (5) #3

Zseniális, igazi komédiázás. Nincs benne semmi alpáriság, ordenáréság, és ez teszi ezeket a filmeket azzá amik: klasszikusok. A két színészóriás mind remekűl hozza szerepét, sőt Walter Matthau élete legnagyobb alakítását nyújtja. A Következő mondat nem antiszemitizmus!: Szerintem erősíti a sztereotípiát a zsidó ügyvédekről. Ha egy szereplőt kellene választani akivel én azonosulni tudtam, akkor az Bum-Bum Jacksont választanám. Kedvenc jelenetem amikor figyelik őket, illetve a párbeszédek a kórházban. Walter Matthau utolsó jelenete pedig óriási röhögést eredményezhet. Lemon hozza a figurát akit megszoktunk tőle, az élhetetlen, kicsit beszari, ám a megfelelő időpontban tökös kisembert.

2010-12-19 17:10:07 Mrc90 (5) #2

Walter Matthau egyszerűen zseniális