Home Alone 2: Lost in New York (1992) ☆ 👁

(Chris Columbus)

amerikai kalandfilm, vígjáték

3,4

2020-12-25 23:28:00 PINK(e)03 (4) #16

Az elsőt agyonra dicsértem. Ez már egy kicsit más, szinte ugyanaz, mint az első, csak más a helyszín. Tele van képtelen helyzettel, szerencsétlen gyereket következő karácsonykor is elhagyják valahogyan, de valamiért mégis jó film. Ütnek a jókor és jól elsütött poénok.

2019-12-26 14:52:43 VVega (2) #15

Minden idők egyik legértelmetlenebb folytatása, nevetségesen szar. Minden interakció önmaga paródiája, a taxistól, a prostituáltakon át a hotel alkalmazottjaiig. Édes Istenem, ez egy 8 éves gyerek, senki sem így viszonyulna hozzá. Abba bele se kezdjünk, hogy van két erőszak mentes piti bűnözőnk, akik pontosan mit is akarnak csinálni Kevinnel, ha elkapják? Megölni, megverni? És ezért teljesen értelmetlenül sokszor annyi évre visszamenni a börtönbe?

2017-12-24 11:45:54 Norbert Simon (3) #14

Lényegében ugyanazt forgatták le mint az előbb csak a helyszín most New York és betették a hotel alkalmazottakat, az idős bácsit pedig kicserélték a galambos nőre. Sőt megkockáztatnám de itt a csapdák még brutálisabbak mint az elsőben. ( Azért ez a festékezés, meg áramozás már szerintem egy kicsikét túlzás bele de mindegy.) A helyszínek viszont nagyon látványosra sikeredtek. Sőt még jobbak is lettek mint az első részben. A Duncan Játékboltja az szerintem nagyon szépre sikeredett. ( Nekem személy szerint az nagyon tetszik.) A poénok is durvábbak egy kicsit. Az nagyon tetszik még most is ,hogy még egyszer lelőtték benne a gengszteres poént. Összességében elmegy még most is.

2016-12-26 10:49:24 critixx (2) #13

Lehet, hogy csak én vagyok szociopata, de - hasonlóképpen a Tom és Jerryhez vagy a Gyalogkakukkhoz - a lelkem mélyén mindig a betörőknek drukkolok, hogy bánjanak el ezzel az arrogáns kis kölyökkel.

előzmény: Fatupi (#12)

2016-12-26 02:00:26 Fatupi (3) #12

A "végső leszámolás" jól el lett túlozva, hacsak nincsenek gyilkos hajlamai Kevinnek

2016-12-26 01:51:41 The Cortez (4) #11

Még jobbak a poénok, még viccesebbek a McCallister család állatkodásai, még hangulatosabbak a karácsonyi trackek, Frank bácsi még mindig cool, de sajnos a nyálaskodásból és kínos pillanatokból is több akad a folytatásban. A sztori az 1. rész sémájára épül, annyi a különbség, hogy az elejét leszámítva a főhelyszín New York City, amit rendesen kihasználtak az alkotók, ezért látványosabb is a film.
Itt is van elsőre ellenségnek tűnő haver, akivel csúnyán mellényúltak, ugyanis hihetetlenül röhejes, ráadásul neki köszönhetjük a játékidő legunalmasabb, egyben legkellemetlenebb perceit. Sokkal jobb és viccesebb lett volna, ha a galambos nő helyett, inkább az 1. epizódból ismert, hólapátos öreg szomszédot hozzák vissza valahogy. A többi mellékszereplőért viszont jár a keksz, még Rob Schneiderért és Trumpért is, aki amúgy semmit nem csinál a filmben!
Legerősebb részek az idétlen családtagok közös jelenetei, vagyis az első kábé fél óra és a finálé.

2014-12-29 01:15:58 Xuja (3) #10

Oké, hogy tökugyanaz, mint az első, de még mindig működnek ugyanazok a poénok. A betörő-kínzás morbidabb, már-már a befogadás határait feszegeti egy karácsonyi családi film esetében:D Szóval nincs ezzel baj, ellentétben a folytatásokkal..

2013-05-26 12:05:32 hollyaudreyanne (5) #9

Gyerekkorom filmje a Dirty Dancing mellett! És a "Na jó, én hiszek neked. Csak a gépfegyverem NEM!" alapidézet nálam :)

2011-12-04 23:50:09 BladesOrsi (5) #8

Imádom! Az első részt is, de ezt még jobban!

2011-10-12 16:51:15 ChrisAdam (4) #7

1 baj van vele: a vége ellaposodik, amikor találkozik azzal a galamb nénivel:P

2011-05-26 15:46:54 Xaos (5) #6

Azon kevés filmek közé tartozik, ahol a második rész jobb mint az első. Számomra legalábbis. Ugyan tökre sablonos, sok mindent koppintott az elsőről, valahogy mégis jobban megfogott ez.

2009-12-20 19:42:41 carmine (5) #5

Nem is értem korábban miért adtam rá közepest. Igaz, hogy szinte egy az egyben lemásolja az első részt, akkor is zseniális. Igazi karácsonyi film. Ami abszolút időtálló.

2009-03-20 21:37:12 kezdetektől (?) #4

Szerintem ez is ugyanolyan jó, mint az első, gyerekkori örök kedvenc, imádom. 100%

2007-10-21 08:42:53 moni01 (5) #3

Nekem nagyon tetszett. Főleg mikor a gyrek elhitette az emberekkel hogy az apja gépfegyverrel lövöldözik.

2006-08-14 17:12:03 wayage (5) #2

Ujra megnéztem. Lehet, hogy az első részt teljesen lemásolja, de nálam gyerekkori örök kedvenc. Behunyom a szememet a hibái felett, s nem változtatok az értékelésemen...még mindig szeretem!

2006-08-13 21:47:48 Dió (2) #1

Kicsit vissza kellett értékelni. Ám még így is: hiába önismétlő, helyenként hiába gázos, és Culkin is erőltetetten játszik, még így is van egy bája, és helyenként (ritkán) erősen poénos.
Az első részhez képest természetesen egy élettelen izé, de ez csak akkor, ha muszáj viszonyítani.