Dirty Rotten Scoundrels (1988) ☆ 👁

A Riviéra vadorzói

(Frank Oz)

amerikai krimi, vígjáték

2019-05-25 23:07:53 BonnyJohnny (4) #9

Furcsa, hogy a film 10 perccel hosszabb az eredetinél, pedig annak huszadik percénél veszi fel a fonalat. Ez a plusz fél óra részben a komédiázásra megy el, részben a módosított befejezésre. Michael Caine hibátlanul hozza David Niven karakterét, Steve martin értelemszerűen képtelen Brando nyomdokaiba lépni, de nem is akar, láthatóan komikusabb oldalát közelíti meg a figurának. Glenne Headly sem olyan ártatlan bárányka, mint Shirley Jones volt, de ez is a megírt szerepben történt változások miatt van így.
Igazából egy kiváló remake, ami hozza az eredeti kellemes hangulatát, helyzetkomikumait és fantasztikus főszereplő párosát, de egyrészt aktualizál rajta, másrészt módosít is, így egy életképes újrázássá válik. Bárcsak minden remake ilyen lenne.
Amúgy nekem is jobban tetszik az eredeti. Főleg Martin ripacskodása az, ami kevesebb (pontosaban több :P) anno Brando ripacskodásánál.

2017-02-04 14:35:24 csabaga (4) #8

Tiszteletadás az eredeti filmnek egy többlet( nem biztos,hogy jó ötlet) csavarral.Caine eleve Nivent utánozza,Steve Martin ugyanúgy túljátssza a szerepét,mint Brando.Brando nem volt komikus alkat,Martin sajnos meg nem egy Brando.Így mindkét filmnek vannak hibái,de most a régi változat elegánsabb darab benyomását kelti,jobb lezárással.

2015-08-29 00:07:28 jablonsky (5) #7

Lassan húsz év töretlen imádat után változatlanul tartom, hogy a filmtörténelem egyik legkiválóbb vígjátéka ez. Két olyan színész, akik eltérő zsánerben érzik jól magukat, remekül megvannak egymás mellett, sőt. A sztori kifogástalan, a magyar fordításból minden szót megjegyeztem (megjegyzem: Makai Sándor, Perlaki István, Hernádi Judit, de főleg Maros Gábor csodálatos munkát végeztek), Miles Goodman zenéje nem hagy kívánnivalót maga után - az átlagos filmes adatok alapján nehéz elhinni, mégis ez minden idők egyik legkiválóbb, legelegánsabb, legagyafúrtabb vígjátéka.

2015-08-15 18:36:42 TomPowell (5) #6

Idősebb fejjel egy leheletnyit (de nem többet) megkopott a bája, de még mindig az egyik legjobb vígjáték a szememben.

2013-09-02 22:08:09 sztacska (?) #5

2011-08-27 22:55:27 dorothygale (4) #4

Csak annyit mondok, nagyon vigyázzatok, mert ez mind igaz. Esetleg más szituációkban, de létezik. Hülyék mindíg vannak,
kell, legyetek résen...s még úgy sem biztos, hogy nem lesz nàlatok ügyesebb , figyelmesebb az emberetek... ;D ;D

2009-01-08 15:03:42 walter gábor (5) #3

Az egyik kedvenc vígjátékom, mindig tudok rajta nevetni, pedig számtalanszor láttam (tudom a történet kicsit gagyi, de kedvenc szinészeim csúcs formában).

2008-10-26 17:12:06 Timon (4) #2

Minőségi szórakozás, egymást követik a helyzetkomikumok és a térdcsapkodós poénok. Nem gondoltam volna, h. Steve Martin vígjátékról valaha pozitívan fogok nyilatkozni, de Caine-nel nyerő párost alkot. Mindketten hozzák a megszokott figurájukat, és ez nagyon jól működik együtt.

2008-02-24 08:11:40 Gasz András (4) #1

A Riviéra vadorzói:

Juhé. Nagy felfedezést tettem régen nem is vettem észre a szinkronos verzióban hogy Michael Caine a másik főszereplő Steve Martin mellett. így most feliratosan azonnal feltünt. :) Nagyon jó kis párost alkotnak megnevetettik az embert rendesen, igaz néha Martin túljátsza szerepét már amolyan Jim Carreys módra de ez csak 1-2 sec.

A film zenei főtémája ami elég rossz szerintem mert nagyon hamis néha és öismétlödő mást nem is hallunk gyak.-lag. Emellett a film sztorija egész jó habár kikövetkeztethető. A sztorit nem irom le mert nem akarok lelőni csavart stb-t. a lényeg az hogy itt vanak a szeretett becsapós emberkék a Riviéráról egyenesen. :) De hirtelen kapnak maguk mellé egy meglepi nem várt becsapós egyént. :)

Egy igazi vígjáték még a 80 as évek végéről nagyon üditő így hétvégére.