The Fearless Vampire Killers (1967) ☆ 👁

(Roman Polański)

amerikai-angol horror, paródia, vígjáték

3,7

2021-10-23 11:30:49 tomside (4) #11

A rettenthetetlen vámpírölők igazi fenegyerekek, ráfarag, ki velük ujjat mer húzni! Kár a film magyar címéért, mely unalmat áraszt, az eredeti sokkal jobban visszaadja, mire számítson a néző. Nagy szerencsénk, hogy Polanski a hatvanas évek második felében ráállt a horrorra, és nagy - de érthető - veszteségünk, ha ezután jó ideig nem tért vissza a műfajhoz Tate halála miatt.

A doki és diákja az én szememben előképe a Vissza a jövőbe híres párosának, és a Rick és Mortynak is. Nagyon jól működő, fantasztikus páros. ... és persze rettenthetetlen!

2018-11-04 07:41:29 Jereváni Rádió (2) #10

Erőltetett és humortalan, egyedül a bál jelenet miatt ért valamit (tény, hogy amikor a professzor, a segédje és Sára lebuknak a tükörben, az egy szenzációs megoldás).

2013-06-09 18:26:14 BonnyJohnny (3) #9

A film első harmada nem igazán tetszett. A szórakozott professzor és félszeg segéde remek (és ütődött) páros, de elég lagymatagok (a többi szereplő pedig mintha ott se lenne, pedig elég fura figurákat sikerült összeszedni, lett volna potenciál). Aztán mikor beindul a vámpírvadászat, ők is beindulnak, de akkor is olyan érzésem van, mintha féllángon égne a történet. A film vége a vámpírok bálja, és ami utána van, már valóban nagyszerű, de nem elég ahhoz, hogy négyesre mentse a filmet, legfeljebb csak egy nagyon erős hármasra hozza ki.

Sharon Tate arca néhol Keira Knightley-re emlékeztet
De a teste nem. ;)

Amúgy szörnyű tragédia ami vele történt. Mindig elborzaszt (és elszomorít), ha eszembe jut.

2013-01-07 21:12:50 Dynast Grausherra (4) #8

Sokkal többet vártam Polanskitól a Zsákutca után. Egy ahhoz hasonló elborultan vicces, mégis feszültséggel teli alkotást. Az a film is lassan indult be, csak később teljesedett ki, így most türelmesen vártam. De sajnos hiába, a Vámpírok bálja nem tudta megadni meg azt az élményt, ami lehengerelt a Zsákutcában. Ettől eltekintve kellemes kikapcsolódás, főleg a professzor miatt.

2012-03-25 17:26:01 Cserrygo (3) #7

Nekem a Musical után nem volt akkora élmény, amit abból következtetve vártam. Von Krolock alakja számomra homlokegyenest más... Hol van itt "El nem múló vágy"? Hiányoltam a lélektani részét, ami a musicalben megvan! A professzor tényleg nagyszerű volt és nekem még Gróf Krolock homoszexuális fiának játéka is tetszett. :)

2011-12-22 01:43:45 Hannibal Lecter (3) #6

Bátortalan humorú vérszívó-komédia, mely néhány szellemes momentumot leszámítva az első játékrészben semmi maradandót nem nyújt, majd fokozatosan beizzik a film, s Polanski a báltermi finálé környékére már teljesen magához tér, de ez így is jóval kevesebb, mint amit vártam. Összességében stabil hármas, a professzor alakja pedig nagyszerű - csak valamiként ez a bárgyú, lagymatag poénmassza nem állt össze jól működő egésszé egészen a végkifejletig.

2011-08-03 23:37:06 slawter (5) #5

Körülbelül 5-6 éves koromban láthattam a filmet (este volt és anyukámék nem voltak otthon, tesómmal néztük a Tv-t, ennek tudható be, hogy láthattam :D). Örökre belémivódott két jelenet, a legvége és a vége előtti, mikor a kastélyben meg akarják ölni a főszereplőket. Sokáig nem tudtam, milyen filmre emlékszek, de pár hónapja végre kiderült :). Amúgy remek film, többször nézős.

2011-06-05 11:28:58 wayage (5) #4

Most láttam először felnőtt fejjel, de így is nagyon tetszett:) A mesebeli havas tájak és a díszletek szenzációs atmoszférájúak. Kezdetben a csetlő botló főszereplő páros kissé zavart, de a végére megkedveltem őket. Sharon Tate arca néhol Keira Knightley-re emlékeztet, gyönyörű színésznő volt.

2011-02-12 22:28:19 slawter (5) #3

Úristen! Gyerekként láttam, a végére emlékeztem, az utolsó mondatra és az alapján találtam most rá! Fantasztikus film, fantasztikus emlék! :)

2010-01-28 13:30:45 toalettkacsa (5) #2

Első vámpíros film melyet még anno több mint 10évvel ezelőtt láttam. Hiába mult a film több mint 40 évet még ma is remek szórakozást nyújt. Kedvenceim sorába tarozik Polanski alkotása.

2009-08-18 00:44:10 HejjaX (4) #1

Zseniális vígjáték, igazi klasszikus, gyerekkori nagy kedvenc, mely még ma is remek kikapcsolódást nyújt, még akkor is, ha kicsit megkoptak azok a gyerekkori emlékek.
Szegény Sharon Tate, akkoriban nem is sejtettem, hogy járt manson-ékkal, pedig amikor először láttam a filmet, már megtörténtek a gyilkosságok.
A film amúgy kötelező darab.