The Holiday (2006) ☆ 👁

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,6

2017-10-21 14:39:13 Emm (3) #16

Egyszer megnézhető.
Most komolyan: Kate Winslet Julie Andrews-ra emlékeztető "szájtartással", a történet tele klisével, 0 kémia, a párbeszédek és a helyzetek erőltetettek és nem valósak egy kicsit sem. Elképeszt, mennyire nem vették komolyan az alkotói és a szereplői sem.
A mélypont eddig: mikor Jack Black ökölpacsizik az egyik idős úrral a vacsora végén...én akkor azt gondoltam szándékosan olyan túljátszott, már szinte a saját karaktere paródiája.
Najó najó...a DustinHoffman felbukkanás isteni volt!!

2015-08-06 13:19:44 blazserbozso (5) #15

Szuper romantikus kis vígjáték, bazsalyog az ember végig a nézése közben. Jól az alakítások, még a "jaj-de-szép-de-miért-nem-tud-színészkedni?"-Jude Law is jól játszott benne. (A másik klassz alakítást a Fekete tenger c. filmben láttam tőle. Szóval néha mégis tud színészkedni...) Vicces, kedves vígjáték, még a nagyon idegesítő Cameron Hiszti Diazt is tudtam kedvelni benne!:) Mindezt a zseniális Hans Zimmer fülbemászó, hangulatos dallamai festették alá. Szuper!
Ha a csajod belerángat, hogy megnézzétek, hagyd magad! Mindketten jól fogtok szórakozni rajta!

2014-03-11 13:56:52 Emberatalpan (2) #14

Lehet, hogy nem illik belerondítani ebbe a sok pozitív véleményözönbe, de muszáj hangot adnom a másik tábornak is, mert azért a film nem mindenki szerint zseniális. Kétszer is láttam a filmet, de egyszerűen nem tudom túltenni magam a mesterkélt párbeszédeken és a nem ritka bugyuta színészi játékon. Nem tudok gyakorlatilag egyetlen olyan dolgot sem megemlíteni, ami miatt azt mondhatnám, hogy ezt a filmet meg kell nézni (max. talán a pár pillanatig hallható Cinema Paradiso zenéje miatt) Szinte minden pillanatában csöpög, kiszámítható és annyira nem életszerű ez az egész, hogy képtelen voltam akár egy percre is a hatása alá kerülni. Én szeretem a kedves, néha cukormázas, romantikus filmeket, de ez sajnos minden célon túllőtt. Ne haragudjatok meg rám, de ez egy rossz film. :(

2013-05-05 10:13:39 Loretta (5) #13

Lehet. De én azon nőttem fel! :)

előzmény: budaik (#9)

2012-01-20 09:14:13 Dibon (4) #12

Abszolút jó hangulatú romantikus vígjáték, ami egyáltalán nem kötődik (szorosan) a karácsonyhoz, mert szerencsére hiányoznak belőle az ide vonatkozó sablonok. Cameron Diaz miatt kicsit féltem tőle, mert nekem sem a kedvencem, de itt Kate Winslettel együtt nagyon jól játszottak, Nancy Meyersnek sikerült kedves és szerethető karaktereket varázsolni belőlük. Külön plusz pont azért a kevéske magvas gondolatért, ami az ilyen filmekben egyáltalán nem megszokott. Az egyetlen bajom a több mint két órával volt, ezt kicsit hosszúnak találtam.

2012-01-19 01:46:16 BladesOrsi (5) #11

Meglepően jó film, bevallom, rosszabbra számítottam. Cameron Diaz nem tartozik a kedvenceim közé, de ebben a filmben egész okés volt.

2010-08-12 00:50:19 Bubu (5) #10

A maga kategóriájában a Szerelem hálójában-hoz hasonlítható érettebb, bájos, kedves film. Még meg is lepődtem, mikor kiderült, mi a helyzet Jude Law alakította szereppel. Eli Wallach pedig igazi jutalom. Maga nemében igazán eredeti alkotás.

2010-07-30 10:31:30 budaik (4) #9

Azért a Micsoda Nő! Sokkal gagyibb film mint ez. Ez kedves és emberi. Az giccses és meseszerű (rosszabbik fajtából).

előzmény: Loretta (#8)

2010-07-30 10:26:43 Loretta (5) #8

A Micsoda Nő óta nem láttam ilyen kedves, szórakoztató romantikus filmet, és bár nem teljesen éri el ugyanazt a színvonalat, mégis reményt ad a ránk zúdított közönséges, és banális amerikai áradatban!
Őszinte, egyszerű, és persze a színész gárda is biztosítja a sikert. Szerethető, aranyos karakterek... Szerintem még a pasiknak is beveszi a gyomra! :) A zene pedig abszolút 5-ös, dehát Hans Zimmer nem nyúlhat nagyon mellé.
A filmes kikacsintós poénok pedig egyszerűen megunhatatlanok.Pl. Dustin Hoffman a tékában... párszor visszatekerős :) Ráadásul ez Jack Black első szerepe, ahol el tudom viselni, sőt még kedvelni is képes vagyok.:)
Évente egyszer, karácsony táján megnézős nálam.:)

2009-08-27 22:14:10 gaben (5) #7

Egyetértek, külön elismerés régi kedvencemnek, Eli "Calvera" Wallach-nak, aki 90 fölött is évi két-három filmben szerepel. Nekünk legyen mondva...

előzmény: useless (#2)

2008-04-09 23:18:28 Jereváni Rádió (4) #6

Nem vagyok egy romantikus filmrajongó, de ez egy nagyon szerethető film.

2008-04-06 19:44:56 Kremy (4) #5

Teljesen korrekt romantikus vígjáték (jelzem hogy nő létemre utálom a romantikus filmeket)..Annyira szerethető..Meg persze itt van Jude Law ami nem utolsó szempont.
És kiemelném a zenét..Benne van az összes kedvenc számom egytől egyig...;)
10/8.

2007-12-26 18:26:41 nejmed (4) #4

Tényleg, ez abszolút vállalható karácsonyi mozi! ;)

2007-11-30 14:08:55 Lana (5) #3

Gyönyörűszép zenéje van!

2007-06-07 23:12:27 useless (5) #2

"a filmes beszélgetésekért pedig külön pirospont jár."

nem is beszélve a Cinema Paradiso zenei betétről! :-)

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-12-11 11:07:19 Daemiaen (4) #1

Holiday (The Holiday, 2006, forgalmazza: UIP)

Ha Nancy Meyers, akkor két óránál rövidebben nem ússzuk meg a romantikus komédiát. És végre! Ezúttal a terjengősen mesélő rendezőnő az én szívecskémet is megérintette. A két totál különböző történetben persze vannak tudatosan hatásvadász és kicsit akár kínosnak is nevezhető elemek, de a karácsony közeledtével ettől eltekintettem. Az persze nem is kérdés, hogy a Winslet-Black-Wallach trió simán lemossa a Diaz-Law duót, de talán ez is csak ízlés dolga. Szóval Meyers ezúttal hozta azt, ami miatt érdemes húzni az időt: végre van miről mesélnie, jópofa cameóra is futotta, a filmes beszélgetésekért pedig külön pirospont jár. Sem tavaly a Kőkemény család, sem pedig azelőtt a Kelekótya karácsony nem volt képes arra, amire a Holiday idén igen: ízléses amerikai módon idézze meg a szeretet ünnepét.