Notes on a Scandal (2006) ☆ 👁

(Richard Eyre)

angol dráma

3,9

2012-11-12 18:03:47 szkomac (4) #12

Remek film, igazi dráma, nagyszerű zenével. Dench amilyen gonosz, Blanchett olyan szép. Egyébként meg szerintem nem azzal van a gond, hogy egy 16 éves sráccal fekszik le a tanárnő, egyáltalán simán elképzelhető hogy ma már 14-15 évesen szexelnek a fiatalok, semminek nem kéne tiltania. Az, hogy egy idősebb nőt talál magának a srác abszolút nem gond és fordítva sem, - vallják csak be a az idősebb nők, hogy vágynak a fiatalabb fiúkra - egyszerűen csak abba lehet belekötni, hogy a nő a suliban tanít. Viszont mivel nem tanítja a srácot, a kapcsolatuk nem hat a jegyeire, nem kivételezik vele stb, emiatt max a házasságtörés róható fel neki.

2010-07-20 12:00:27 yahooboi (4) #11

Hibátlan színész alakítások.Sajnos olyan,mint a Játsz/ma egyszer érdemes megnézni,mert elvész a varázsa.
Judi Dench iszonyatosan beteg egy karakter bőrébe bújik.Azok a nézések,amikkel a kamerát bombázza... a hideg kirázott.

2010-01-09 20:58:30 merula (3) #10

Hasonlóan vagyok a filmmel, mint berto. Egyszer megnéztem, nem vágyom megismételni.

2009-04-19 23:19:54 deviant (4) #9

jól megírt, bizonyos szempontból meglepően szókimondó film. tökéletesen eljátszott, jó érzékkel rendezett dráma philip glass kifejező score-jával. témájában egyáltalán nem újszerű, hiszen kétévente készül film, amely hasonló konfliktusokat jár körül, viszont a tálalás elsőosztályú.

2009-03-24 22:15:21 berto (4) #8

Kiváló dráma, csak számomra az a probléma, hogy egyik hőssel sem tudok azonosulni. A csodálatosan szép Cate Blanchett által játszott Sheba szerintem megbocsáthatatlan bűnt követett el, hogy viszonyt kezdett egy 15 éves kölyökkel. A Judi Dench alakította „perverz banyá”-val értelemszerűen nem tudok együttérezni, és így valahogy panoptikummá vált az élmény, nem váltott ki bennem igazi katarzist. Ennek ellenére érdekes volt, de csak ennyi!

2009-03-10 19:03:34 k3pl3r (?) #7

"előszőr az, ami a családi ékszereidet körbeveszi."

Nem is tudtam, hogy ez értelmes szó. Ma is tanultam valamit.:) Egyébként igen, az először akart lenni, bocsánat.

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2009-03-10 18:51:11 Zalaba Ferenc (4) #6

előszőr az, ami a családi ékszereidet körbeveszi. a keresett szó az "először".

2009-03-10 18:47:05 k3pl3r (?) #5

Előszőr hármast adtam rá, de aludva rá két napot, korrigálnom kell. Igazából az egyetlen pozitívum a két főszereplő volt (Dench, Blanchett). De rajtuk kívűl tényleg semmit nem tudok felhozni. A fiatal srác (elfelejtettem a nevét:) baromira gyenge, és így a két hölgy játékát sem lehet úgy igazán élvezni. A rendezés nagyon gyenge. Oriási az összevisszaság. Mintha a rendezőnek kötelessége lett volna 90 perc alá vinnie a játékidőt, és 10 percenként kivágott volna 1-2 percet. Álltalában szeretem a pörgős filmeket, de itt valahogy nem működik. Az események abszolút nincsenek egymásra építve. Csak úgy megtörténnek a dolgok. Talán adok majd neki még egy esélyt eredeti nyelven is, de az biztos hogy nem a közeljövőben.

2009-02-27 17:42:35 a6notes (4) #4

Jó film. Ami egyedül nem tetszett az Blanchett kitörése, azt nem éreztem odavalónak.

2007-08-27 11:57:14 zéel (4) #3

Ötös lenne nálam! Mindenekelőtt a két remek női főszereplő miatt.
De - az egyébként kiváló zeneszerző, Philip Glass zenéje meglehetősen rátelepszik a remek filmre. Ott is megszólal, magyaráz – amikor egy csönd hatásosabb lehetne. (Egyik kedvencem, a zseniális Fassbinder film: Miért lett R. Úr ámokfutó? – nincs zenéje. Semmi!)
Szóval, így csak négyes. Erős négyes!

2007-03-29 10:53:35 Dió (5) #2

Első és egyetlen vagyok, aki ötöst adott rá? Nemáá:)

2007-03-02 10:04:36 Daemiaen (4) #1

Egy botrány részletei (Notes On A Scandal, 2006, forgalmazza: InterCom)

Judi Dench, Cate Blanchett, Bill Nighy - micsoda szereposztás Richard Eyre filmjében! És talán ők azok, akik miatt igazán mesteri az alkotás. Ugyanis a 80 percet is épphogy csak kitevő Egy botrány részletei újat nem mond, feszes cselekménye, határozott rendezése és thrillerbe hajló elemei Philip Glass remek zenéjével mégis kellően elegek ahhoz, hogy egy igazán erős dráma kerekedjen az egyre nevesebb Patrick Marber forgatókönyvéből. Különösen jó volt látni, hogy Eyre-t nem a hatásvadászat érdekelte, hanem az, hogy a karakterek hogyan viselkednek adott helyzetekben. "Persze" - mondhatnánk -, ilyen színészeknek vétek is lenne nem adni elég teret, és valóban: Judi Dench bizony benne van a ma élő top 3-ban (talán 2-ben is), Blanchett és Nighy (bár ő csak a végén) pedig nem meglepő módon könnyedén felnőnek hozzá. Remek dráma.