The Nativity Story (2006) ☆ 👁

(Catherine Hardwicke)

amerikai dráma

3,0

2011-12-24 21:11:23 ChrisAdam (1) #10

Nekem még mindig nézhetetlen. Valahogy a 10 perctől annyira leakad... nem tudom tovább nézni.

előzmény: dorothygale (#9)

2011-12-24 20:36:10 dorothygale (4) #9

Mindent a maga helyén kell kezelni... Újat már nem tudnak adni a sztorival...de attól még lehet jó... Mint némely remake... S már értem miért jó a filmzene:

2007 Nominated World Soundtrack Award Film Composer of the Year
Mychael Danna
Also for Little Miss Sunshine (2006), Breach (2007) and Fracture (2007/I).

2011-12-24 20:29:51 dorothygale (4) #8

Én nem vagyok kifejezetten híve az ilyen filmeknek, de ez jó... sajnálom az elöttem szólót, mert ennyire nem szar...karácsonyra pont alkalmas, s a filmzene is jó. Kifejezetten jó a zene.A színészek jól kiválasztottak, s a kosztümök s a táj is a helyén van...s még a szinkronhangok is jók... Nem zseniális, de a maga műfajában megfelelő...

2011-11-05 11:00:23 critixx (1) #7

Az. Igazi giccses mesesz.r az amerikai hipermarketek karácsonyi polcaira való műanyag moslék. Mikor láttam, egyébként még nem tudtam ki az a Catherine Hardwicke. Sajnos azóta tudom.

2011-11-05 10:11:38 ChrisAdam (1) #6

Hát valami elképesztően rossz. Nagyon hatásvadász, bénán mutatja be Krisztus születését. Unalmas, nézhetetlen. A passió utódja? De hát kérem! Fényévekkel hátrább van ez, mint a Passió!
A színészek gyengék, Mária hasonlít Kristen Stewartra, és kb. olyan a teljesítménye is. Faarcok.
Azt hittem, hogy egy jó kis film lesz, de csak egy látványos, szar filmet kaptam. A látvány magában nem elég!

2009-03-27 09:21:36 terika (3) #5

Ez az ismertető a főoldalon pocsék.

2009-03-27 09:21:01 terika (3) #4

Ezt gondolom én is.
Bevallom nem szeretem igazán ezeket a történteket, túl sok van belőlük, és lassan unalmassá válnak. Ebben az alkotásban pedig meglehetősen egyhangú volt minden. Hiába voltak a fára kikötözött hullák, akiket megkínoztak, valahogy semmi megható/megérintő/ijesztő nem volt benne.

előzmény: Daemiaen (#2)

2008-04-20 17:17:00 sucre (5) #3

nagyon szép film

2006-12-15 09:48:45 Daemiaen (3) #2

A születés (The Nativity Story, 2006, forgalmazza: InterCom)

Jézus megszületik - Catherine Hardwicke felmondta a Bibliát. A történet meseszép, a megvalósítás közepes, ugyanis már az Afrikai szeretőket is csak ímmel-ámmal rendezgető direktor mindenfajta rendezői koncepció nélkül meséli el az örökkön-örökké nagyvászonra kívánkozó születést. Ami mindenképpen dicséretes, hogy a pátoszt sikerült valamilyen szinten mellőzni, bár Patrick Doyle muzsikája gondoskodik a epikus jellegről, ha már maga a film nem képes erre. Nagyon hiányoznak a kidolgozott karakterek, ugyanis a kétdimenziós papírízű figuráktól azért többet lehetne várni egy nem tévéfilmnek készült alkotástól. Szó se róla, szép film A születés, de aki 21. századi áthallásoktól sem mentes, bibliai ihletésű karácsonyi mesét szeretne látni, ne ezt válassza.

2006-12-12 19:07:09 limupei (3) #1

Sűrű vállrángatás közepette bevallom, gőzöm sincs miért készült el ez a film. A mindenki által ismert történethez semmit nem tesz hozzá, szolgahűen felmondja azt, illetve kiegészíti egy-két akciódúsabb (de a Bibliában nem szereplő) jelenettel (Máriára támad egy kígyó...pfff).
Amúgy nem rossz film ez, csak könyörgöm minek? Max annyi haszna lesz, hogy majd néhány év múlva le lehet játszani karácsonykor Zeffirelli 108 órás Jézus-története előtt, így már délután háromtól mehet a jó:)