Női kezekben (1980) ☆ 👁

magyar dráma, rövidfilm

3,6

2021-04-17 11:32:05 jesi (3) #3
2020-01-07 23:49:55 sleepingdancer (4) #2

Úgy tűnik, ezt egyszer már láttam, de istenbizony nem emlékszem rá. Akkor hármasra értékeltem, most erős négyesre. Nem állítom, hogy értem, mit akar ez a film, olyan, mintha képekben beszélne egy ismeretlen nyelven. És ez üdítő. A humora is minden idegensége ellenére átjön. 8/10

Szakszerűbben elmagyarázva pedig tényleg erről van szó, idézet: "A Női kezekben egyszerre rejtélyes és játékos. A rendező, Xantus János különféle, egymástól távoleső és látszólag idegen elemeket illeszt össze úgy, hogy abból egy teljesen eredeti minőség születik. A történet feszes krimiként indul, majd ismeretterjesztő beszélgetésbe fordul, amit komikus epizódok szakítanak meg. A feszes, közel félórás rövidfilm dupla csattanóval zárul. Xantus János a látványos stilizációval egy abszurd, már-már szürreális világot teremt. A vonatkozó műfajok megidézésével, majd az ismerős sablonok kifordításával a néző a látottak folyamatos átértékelésére kényszerül. A rendező felkínálja a mélyebb értelmezések ígéreteit, miközben szándékosan ki is siklatja a nagyívű megfejtések lehetőségeit. A közönség pimasz provokálása sikeres. A Női kezekben nemcsak formabontó és stílusos, de izgalmas és szórakoztató is egyben."

2011-10-16 10:19:08 toalettkacsa (5) #1

A férfi főszereplő Xantus János.